Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

PS. Ludzie dajcie instrukcję jak tu wkleić zdjęcie, bo mam małą ciekawostkę którą chciałem się z Wami podzielić.

[/img]

 

Witaj kolejny balowiczu :wink:

Najpierw musisz sobie założyć jakiś darmowy fotoalbum - np na http://www.fotoalbum.wzt.pl Jak już tam wkleisz fotkę, otwórz ją, kliknij prawym i wybierz KOPIUJ ADRES ODNOŚNIKA. Potem wklej go w odpowiednią formułkę - tu masz opisane jak to zrobić -> Instrukcje BBCode

POWODZENIA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć Jurand! No termin rzeczywiście dobry, a i wykonawca z tego co widzę całkiem chyba dobry, jak mi zdradzisz ile za metr stanu surowego zamkniętego i co w to chodzi to będę wdzięczny (ew. jakiś link do strony).

Co do kominka to mam firmę która skóry nie zdziera z człowieka i jeszcze jest podatna na sugestje tylko tyle, że z Częstochowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurand dziękuję za instrukcję ale mam za duże pliki, muszę zmniejszyć.

Jak się z tym uporam to wkleje fotkę.

Co do Twojego wykonawcy to chyba dobra cena bo Danmar za swój

dom nr 9 chce 86 tyś/netto tyle że z oknami.

A technologia bez porównania.

A może ty wiesz co z tym odbiorem takiego domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadargo sprawdź firmę MISONI http://www.misoni.com.pl u mnie domek co prawda nie z okrągłego bala, ale takie też robią. Firma super - duża fachowość i szybkie tempo prac. Jedyna pomyłka jaką wykonali to machnięcie się przy zamawianiu okna do łazienki zamiast 60x90 zamówili 90x90 :lol: ale co tam - będzie więcej światła w łazience. Dzisiaj koniec montażu - panowie już wyjeżdżają, a od czwartku zabawa z blachodachówką.

JURAND - ja jednak postawiłam na zieloną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!

 

 

Dalismy zlecenie na projekt i jesteśmy do gadani z naszym wykonawcą

na jak dobrze pójdzie i śnieg zejdzie w kwietniu przyszłego roku.

Cena jak narazie stoi bo dopiero jak będzie miał projekt w ręcach da nam szczegóły, ale wygląda to mniej więcej tak 100 stan surowy zamknięty i drugie tyle trzeba się przygotować na wykończeniówkę (bez instalacji).

 

Też oglądalismy domki - jeden bardzo dokładnie - gadaliśmy z właścicielami - generalnie super.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, szczególnie tych już budujących!

 

My chcemy postawić dom w przyszłym roku (obecnie szukamy działki). W najbliższym czasie jadę w odwiedziny do firmy Mazurskie Domy, żeby obejrzeć projekty i porozmawiać na temat szczegółów technicznych. Szczerze mówiąc najbardziej podobają nam się ich realizacje i projekty. Nie wykluczamy i takiej możliwości, że kupimy od nich projekt, ale będziemy szukać innego (tańszego) wykonawcy. Mam konkretne pytanie do forumowiczów, którzy już budują lub wybudowali dom z bali: czy moglibyście polecić kogoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na instalację elektryczną w domku z litych bali.

Macie link do firmy która produkuje listwy przypodłogowe.

http://www.arbiton.pl/strony/1/i/20.php

Same listwy są pcv, ale interesujące jest rozwiązanie gniazdka.

Stosując je nie trzeba wiercić specjalnych otworów w balach i ukrywać instalacji. Instalacja jest pod listwami. Na pewno stolarz jest w stanie zrobić podobne z drewna.

Skoro jest gniazdko to pewnie można również zrobić kontakt.

A wtedy otrzymujemy niestandardowe rozwiazanie, czyli zapalanie światła

stopą.

I co wy na to balowicze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na instalację elektryczną w domku z litych bali.

Macie link do firmy która produkuje listwy przypodłogowe.

http://www.arbiton.pl/strony/1/i/20.php

Same listwy są pcv, ale interesujące jest rozwiązanie gniazdka.

Stosując je nie trzeba wiercić specjalnych otworów w balach i ukrywać instalacji. Instalacja jest pod listwami. Na pewno stolarz jest w stanie zrobić podobne z drewna.

Skoro jest gniazdko to pewnie można również zrobić kontakt.

A wtedy otrzymujemy niestandardowe rozwiazanie, czyli zapalanie światła

stopą.

I co wy na to balowicze?

 

Też o tym myślałem, ale napewno nie o włączaniu światła "z buta". Czy nie zdaża ci się w zdenerwowaniu, jak masz gorszy dzień, przywalić łapą w wyłącznik? I powiedz mi, że jest możliwość oparcia się ostremu kopniakowi... :D

Można inaczej - przynajmniej tam, gdzie są drzwi... Za listwą przypodłogową - przewiert na skos tak, aby otwór wyszedł za ościeżnicą. Potem w rowku (lub bez) kabel umocować do góry do spodziewanego poziomu wyłącznika i znowu przewiert pod skosem do pomieszczenia. Można wtedy założyć wyłącznik 15-20 cm od drzwi "natynkowy" lub wywiercić otwornicą otwór na puszkę, zamocować ją np na piankę montażową i zamontować wyłącznik wpuszczany. UWAGA!!! Nie zakładajcie w balu wyłączników wpuszczanych BEZ PUSZKI!!! Zbyt duże ryzyko pożaru podczas ewentualnych spięć!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Chialbym sie podpiac pod ten watek z pytaniem:

 

Ile moze kosztowac maly domek z bali (1 pokoj, lazienka, kuchnia lub aneks w pokoju) opowierzchni ok 40m2. Domek nie musi byc caloroczny -ot aby sie dalo mieszkac od wiosny do jesieni. Ile by trwalo zbudowanie takiego domku? Czy konieczny bedzie fundament betonowy?

 

pozdrawiam

Magus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej musze sie pochwalic ekipa budowlana wpadła na działke jak tajfun .Poszły w ruch koparki ,łopaty ,gruszka z betonem,betoniarka,materiały-bloczki ,cegły druty,deski,cement,piasek.

A chłopaki jak mrówki biegaja,

Do konca tygodnia postawia podpiwniczenie.

Córka jutro wklei fotki bo ja jakoœ nie bardzo jestem oswojona z ty sprzetem.

 

Poszukuje dobrej dachówki w kolorze grafitowym (taka miała byc od poczatku )

 

Dzióba co z tym woskiem?

 

pozdrowienia Anna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej musze sie pochwalic ekipa budowlana wpadła na działke jak tajfun .Poszły w ruch koparki ,łopaty ,gruszka z betonem,betoniarka,materiały-bloczki ,cegły druty,deski,cement,piasek.

A chłopaki jak mrówki biegaja,

Do konca tygodnia postawia podpiwniczenie.

Córka jutro wklei fotki bo ja jako� nie bardzo jestem oswojona z ty sprzetem.

 

Poszukuje dobrej dachówki w kolorze grafitowym (taka miała byc od poczatku )

 

Dzióba co z tym woskiem?

 

pozdrowienia Anna

 

Oj jak fajnie masz.... Ja niedługo też w końcu zacznę :D

Dachówka - graficik - to jest to! :wink:

Projekt masz indywidualny czy gotowy? Dasz jakiś link do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wła�nie wróciłam z placu budowy.Juz od 6.30 chłopaki biegaja(dosłownie)mam super ekipe (nie tania ,ale pracuja na prawde )już wien dlaczego nie maja wolnych terminów.

 

Jurand 79 - domek malutki Konwalia 2 - :lol: :lol: :lol:

znasz ten projekt?hmmm my�le ze tak.

 

O RANY!!!

FOTKI, FOTKI, FOTKI!!!! :D:D:D

 

Jak fajnie, że ktoś buduje to samo!!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Widzę, że nikt nie się nie zdecydował na komentarz w sprawie fotki.

Jest to dom który przyjechał do Polski z Syberii.

Mieszkali w nim zesłańcy. Dom liczy ok 250 lat i mozna go zobaczyć

zwiedzając firmę Danmar w Szymbarku na Kaszubach.

Naprawdę robi wrażenie. Uszczelniony jest oczywiście mchem.

Na zewnatrz bal zaokraglony wewnątrz płaski. Jedna izba z piecem na którym się spało. W domku mieszkały 3 rodziny.

 

Jurand- A kiedy Ty ruszasz z budową i ile planujesz na inwestycję życia wydać srebrników. Ogladałem Wasz projekt bardzo ładny, my się na wybór mamy czas ale podoba nam się projekt który można znaleźć na stronach firmy Wasco

http://www.wasco.pl/obr/n148.htm

ale oczywiście z pełnych bali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...