Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pozwolenie na budowę i Dziennik budowy mamy już w ręku!

Oczekiwania trwały 2 miesiące,ten czas spędzałam podczytując Was i wydzwaniając do szanownych urzędów - każdy z was już przez to przechodził,więc dobrze mnie rozumie.... a uczucia jakie wtedy ogarniają człowieka to od skrajnej bezradności,wiary,totalnego zdziwienia,wściekłości.... :roll: , :evil: , :o , :-? no i na końcu :D ,nawet już nie umieliśmy się cieszyć z uzyskanego "papierka".Smutna ta nasza polska rzeczywistość...

Wczoraj był dzień wrażeń!Byliśmy w firmie,która będzie stawiała nam nasz dom ,oglądaliśmy aktualnie stawiany przez nich na placu dom z bala okrągłego 240mm,po podłogach prawie 10x9,z poddaszem użytkowym,stały już wszystkie ściany do wysokości okien....oglądaliśmy maszyny,suszarnie do drewna.....

Właściciel firmy-producent domów pokazywał nam "nasze "bale/160mm/,przygotowywane do budowy,składanie naszego domku ma się rozpocząć po 10 lipca.Na nasze pytanie czy nie moglibyśmy podglądnąć stawiania naszego domu padła odp.że jak najbardziej widzi nas u siebie na placu,bo na pewnym etepie możemy jeszcze "coś" tzn.jakieś drobne zmiany,nasze życzenia wprowadzić w życie!

Nie chciałabym zapeszyć,ale jak na razie Pan Szef firmy jest o,kej-spokojny,z poczuciem humoru i baaaardzo cierpliwy/mój M był taki dociekliwy,że aż chwilami było mi żal Pana Szefa/

Budujemy z firmą "Drzewiarz" http://www.domkidrewniane.com.pl

Jeżeli chodzi o ceny to są jak mi się wydaje bardzo konkurencyjne, a zresztą ...dla porównania odsyłam na ich stronkę.

Ależ się z rana rozpisałam... :D

Bo w końcu mam o czym pisać....

Pogoda dziś cudna,życzę balowiczom miłej niedzieli....

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam balowiczów! :)

Czytałam na http://www.szkielet itd. że domów szkieletowych nie można budować etapami oraz że powinno się w nich utrzymywać przynajmniej temp +5 stopni w zimie :o :-? Jak to się ma do domów z bali (24cm...) i wszystkich domków letniskowych bo coś mi się nie chce w to wierzyć... Właściwie to o co w tym chodzi??????? O szybsze niszczenie domu? Grzyby i pleśnie? Pękanie? :-? No ja rozumiem że w stanie surowym OTWARTYM takiego domu nie zostawisz, ale przecież jest jeszcze kilka innych etapów budowy więc czy to była tylko generalizacja? Kurcze powiedzcie coś mądrego bo ja zamierzam budować powoli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "zarażonych" domami z bali.

Sam mam zamiar budować z bala okrągłego, na razie jestem na etapie

czytania wszystkiego o takich domach, oraz na etapie kupowania działki.

W poniedziałek byłem w firmie DANMAR z Szymbarku.

Firma wygląda na solidną, ale buduje jedynie w technologii kanadyjczyka

obłożonego deską o grubości ok 38 mm. Moga również zrobić z półbala.

Natomiast z bala orągłego nie.

I usłyszałem u nich, że dom z bala 24 cm i tak trzeba ocieplić bo nieodbiorą nam go jako domu całorocznego.

Pytanie do Edzi i do Physic, czy ma z tym jakiś problem.

 

PS. Ludzie dajcie instrukcję jak tu wkleić zdjęcie, bo mam małą ciekawostkę którą chciałem się z Wami podzielić.

[/img]

 

Totalna bzdura ja mam dom z bala 21 cm średnicy odbiór bez najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy budują na całego, Ja muszę niestety poczekać do przyszłego roku, a teraz zbieram informacje i jeszcze raz informacje.

W związku z tym pytanie.

Jak drodzy balowicze macie zamiar ogrzewać swoje piękne domki.

Ja myślałem o kominku z rozprowadzeniem ciepła, tylko nie wiem czy to nie bedzie za mało.

Może odezwie się ktoś kto już ma zimę za sobą, i napisze jak to wyglada w praktyce.

 

I jeszcze mała ciekawostka:

W zamku w Malborku rycerze ogrzewali cały zamek przy pomocy właśnie ciepłego powietrza uzyskanego w czymś w rodzaju kominka. A było co ogrzewać.

 

Właśnie jestem po ostrej zimie i opłatach u mnie dom 200m2 i piwnica ok 80 m2 całość ogrzewana elektrycznie w ogóle wszystko mam na prąd. Srednio przez okres zimowy 1200 pln /miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emek

 

Dzięki za odpowiedź, tak myślałem że coś mnie bujają.

Co do ogrzewania to jednak trochę wydajesz.

Sam mam zamiar również mieć grzejniki elektryczne, ale tylko dodatkowo. Głównie nastawiam się na kominek z DGP.

A jak długo mieszkasz w swoim domku? Podziel z balowiczami swoim doświadczeniem, ewentualnie napisz co byś zrobił inaczej, na co zwrócić uwagę przy takim domku.

Bo wszystko przed nami, a rady zawsze są mile widziane.

 

Lusia - Nie mam pojęcia.

 

Pozdrawiam Balowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie polecam raczej firmy http://www.loghomepoland.com.pl.

Mają na stronie firmowej zdjęcia domów (domu), którego nie stawiali a zamieścili go w swojej galerii.

 

A poza tym trzeba być ostrożnym z firmami, których nie stać na podanie adresu swojej siedziby itp. Potem szukaj wiatru w polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dostałem pozwolenie na budowę i potwierdzam, że przepis o konieczności oddalenia domu z drewna o 12m od innego domu nie obowiązuje. Mój dom będzie oddalony od domu sąsiada o 7m. Udało mi się też uzyskać zgodę na budowę w odległości 2m od granicy działki.

 

Pozdrawiam balowiczów

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emek

 

Dzięki za odpowiedź, tak myślałem że coś mnie bujają.

Co do ogrzewania to jednak trochę wydajesz.

Sam mam zamiar również mieć grzejniki elektryczne, ale tylko dodatkowo. Głównie nastawiam się na kominek z DGP.

A jak długo mieszkasz w swoim domku? Podziel z balowiczami swoim doświadczeniem, ewentualnie napisz co byś zrobił inaczej, na co zwrócić uwagę przy takim domku.

Bo wszystko przed nami, a rady zawsze są mile widziane.

 

Lusia - Nie mam pojęcia.

 

Pozdrawiam Balowiczów

 

Mieszkam od grudnia 2005 więc stosunkowo niedługo. Świadomie zdecydowałem się na tego typu instalację i jestem zadowolony.Chciałem uniknąć rozprowadzania wody, ponieważ obawiałem się że w przypadku jakiejkolwiek awarii i zalania domu będą duże problemy.U mnie na poddaszu mam grzejniki elektr. Ensto bardzo wydajne ale polecam jedynie te z elektronicznym programatorem - dużo lepsze. Na dole podłogówka elektr. + grzejniki w sypialni i garderobie też Ensto. Do podgrzewania wody używam bojlera Stiebel-Eltron 150 LCD - super sprzęt , raz podgrzaną wodę utrzymuje w temperaturze przez kilka dni, może działać jako dwutaryfowy, jednotaryfowy itp. Mogę śmiało polecić , przy podgrzaniu wody do 75 stopni uzyskujamy ok 350 l wody o temp. 40 stopni w zupełności wystarcza na 4 osoby a dodatkowo może podgrzać szybko wodę /1 godzina/ od uruchomienia. W domach z bali powietrze ma bardzo niską wilgotność rzędu 20-30%, w zimie przy działającym ogrzewaniu trzeba używać nawilżacza przynajmniej w sypialni wyety uzyskamy pełen komfort. U mnie największy błąd popełniłem nie zadaszając całkowicie tarasu, ale było to wymuszone tym, że jest od strony połuydniowej i całkowite zadaszenie spowodowałoby zaciemnienie salonu ale okna połaciowe doskonale doświetlają więc gdybym miał coś zmienić to na pewno to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko dotyczące obecnych temperatur i domów z bali.

Czy ktoś z Was( odwiedzających to forum) mieszka w domu z Bali o grubości 20 cm lub zbliżonej i jak wytrzymuje taką temp. i jak ogrzewa dom??? Proszę bardzo o odpowiedź bo niewiem jak duży zamontować kominek.

Pozdrawiam

 

Witam

Mieszkam od grudnia domek cieplutki ogrzewanie pracuje na minimum a jak zapalę w kominku to nie da się wytrzymać taki gorąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dostałem pozwolenie na budowę i potwierdzam, że przepis o konieczności oddalenia domu z drewna o 12m od innego domu nie obowiązuje. Mój dom będzie oddalony od domu sąsiada o 7m. Udało mi się też uzyskać zgodę na budowę w odległości 2m od granicy działki.

 

Pozdrawiam balowiczów

 

Jakub

 

Podziel się informacją jak to zrobiłeś, że masz 2 m od granicy...

Ja potrzebuję postawić garaż - jak najbliżej płotu i zastanawiam się, gdzie uderzyć...

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Wlasciwie nie musialem wiele zalatwiac. Sasiad podpisal mi zgode na budowe 2m od granicy jego dzialki. Przekazalem ta zgode architektowi, ktory przygotowal adaptacje projektu domu. On uzgodnil projekt i adaptacje w Wydziale Architektury z naczelnikiem. Moj dach bedzie z dachowki ceramicznej - tak samo domy sasiadow, ktore sa murowane. Mysle, ze w tym przypadku wszystko zalezalo od dobrej woli naczelnika W. Architektury.

 

Pozdrawiam

 

Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jak widać zapracowanych .

zreszta ja tez.

Mam problem musze zaimpregnować drewno .Poradzi mi ktoœ cos DOBREGO- dosłownie.Juz mam zawirowania co jest dobre a co najlepsze.Zdam sie na prawdziwego fachowca z doœwiadczeniem .Panie Wojtku może pan szepnie słówko ?

 

 

Dzióba jak tam podłoga juz wykonczona.?Pan z tartaku powiedział ze postawi mi flaszke ,a ty ???????

---------szkoda ze nie piję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...