Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

EDZIA, bardzo dziękuję za radę i przenoszę się tutaj.

Zaczynam od początku... czy ktoś zetknął się z domami firmy Danmar? Ja wprawdzie nie wiem czy na pewno będę budować dom drewniany, ale bardzo chciałabym, aby to był właśnie taki dom. Budowę mam zamiar rozpocząć w przyszłym roku, jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne, czyli pewnie późną wiosną. Kupiliśmy świetną działkę - 3 ha z lasem, na odludziu z dobrym dojazdem. Drewniany dom pasowałby tam idealnie. Przed przystąpieniem do prac budowlanych chcę mieć przygotowane wszystko - projekt przydomowej oczyszczalni ścieków, rozwiązania instalacyjne, plan zagospodarowania terenu (gdzie staw itd.). A jeśli chodzi o instalacje, czy w takim domu można zamontować ogrzewanie nadmuchowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he! to nie jest pod samą Warszawą. Od granic miasta będzie tam z 60 km. Jednak dojazd jest bardzo dobry. Nie ma TIR-ów. Kilka wariantów tras. Spod mojego miejsca zamieszkania jadę tam godzinę, a muszę pokonać dokładnie całe miasto i to przez sam środek. Gminę mogę polecić wszystkim z wielu powodów, ale chyba na priva, żeby nikt nie zarzucił mi reklamy...Tu napiszę tylko tyle: spokojnie, ekologicznie, mnóstwo terenu do wykupienia i tanio!!!

Do firmy wybieram się w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he! to nie jest pod samą Warszawą. Od granic miasta będzie tam z 60 km. Jednak dojazd jest bardzo dobry. Nie ma TIR-ów. Kilka wariantów tras. Spod mojego miejsca zamieszkania jadę tam godzinę, a muszę pokonać dokładnie całe miasto i to przez sam środek. Gminę mogę polecić wszystkim z wielu powodów, ale chyba na priva, żeby nikt nie zarzucił mi reklamy...Tu napiszę tylko tyle: spokojnie, ekologicznie, mnóstwo terenu do wykupienia i tanio!!!

Do firmy wybieram się w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marto dlatego teraz musisz postawić dom z bali drewnianych bliżej Warszawy a na emeryturze przeniesiesz w górki albo inne ustronne miejsce /rozległa działka, staw i las/ co Ty na to :wink:

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najpierw trzeba przeżyć budowę tego pierwszego w trwałym związku małżeńskim.U mnie już się zaczynają konfrontacje.Było wszystko o.k. jak wszystko było ogólnie.Teraz przechodzimy do szczegółów i wystęują różnice zdań-różne podejścia do tematu :eek:

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałam projekt do wyceny 5 firmą m.in do Łapsze Niżne jeszcze nie mam żadnej odpowiedzi.Aż strach pmyśleć co wtedy będzie :???: .Póki co przymierzamy się do fundamentów i garażu murowanego/wolnostojący/, szambo i te sprawy

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, trzymam kciuki! Muszę przyznać, że bardzo się cieszę, że jesteście krok przed nami (my jesteśmy na etapie wyboru projektu). Myślę, że w tym roku poprzestaniemy na stanie zerowym. Tak bardzo nam się nie spieszy. Najbardziej chyba naszemu psiakowi, który strasznie męczy się w mieszkaniu... bardzo spodobała mu się nasza przyszła okolica :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się śpieszyło, bo od niedawna Firma w której z mężem pracuję jest już Spółką z dominującym udziałem obcego kapitału a do tej pory można było uzyskać kredyt z Funduszu Socjalnego na budowę /razem byłoby tego 75 tyś/ z 3% odsetki na 10 lat.Warunek dziennik budowy.Boję się ,że nowe władze mogą się rozmyślić i ta możliwość się skończy a jest to już niemały pieniądz na bardzo ludzkich warunkach.

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość długo trwała adaptacja budynku na działce /nowy projekt garażu/Ja dość wcześnie wysłałam ogólne zapytanie ale Firmy żądały szczegółów z projektu a projekt był u architekta stąd te opóźnienia

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wypowiedzi na Forum na temat problemów związanych ze zmianą jakiegoś szczegółu wybrałam projekt w którym nic nie zmieniałam. Miałam ochotę na kilka zmian ale mój małżonek za każdym razem perswadował mi że to nie ma sensu więc zostało wszystko jak w projekcie

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...