Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dofinansowanie - program priorytetowy "Czyste Powietrze"


Recommended Posts

W zapisach (a konkretnie instrukcji wypełniania wniosku) jest mowa o tym że należy w nowobudowanych domach źródło ciepła zakupić i zamontowac do konca 2019 r. Powiedzcie czy rozpoczynając budowę na wczesną wiosnę dom na płycie fundamentowej o metrażu 175 mkw na planie prostokąta ( dom piętrowy) , jestem w stanie tak pójść z budową aby spokojnie wejść na odpowiedni poziom prac i dokonać montażu pompy ciepła PW zachowując oczywiście przestoje technologiczne?

 

jak masz ekipę to dasz radę. jak bedziesz miał pecha jak ja, to nie dasz rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeżeli dobrze strasz ekipy nie ma problemu - ludzie jak mają kasę stawiają dom w 3 miesiące. W pietrowce trochę gorzej bo 2 stropy pewnie? Na każdy licz 28 dni przestoju. Na płycie fundamentowej możesz ruszać po 2 tyg. Z murowaniem. Pompe bym instalowal zaraz po tynkach i posadzce. Zamowic pompe mozesz i z monterem uzgodnic kiedy ma przyksc zamontowac.

 

(..)

 

Jakie przestoje, 2 tyg na płytę czy 28 dni na strop? 5-10 dni i możesz spokojnie murować, nie przeciążając płyty czy stropu,odpowiednio rozkładając obciążenie paletami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stanl12
Jakie przestoje, 2 tyg na płytę czy 28 dni na strop? 5-10 dni i możesz spokojnie murować, nie przeciążając płyty czy stropu,odpowiednio rozkładając obciążenie paletami.

 

Jeden majster co robił płyty miedzy innymi i ma najlepszą cenę jak na razie teraz mówił że można murować już dzień po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przestoje, 2 tyg na płytę czy 28 dni na strop? 5-10 dni i możesz spokojnie murować, nie przeciążając płyty czy stropu,odpowiednio rozkładając obciążenie paletami.

 

on ma kolego dom pietrowy, tak się składa że ja też taki budowałem i w dużej części sam... wolałem zgodnie ze sztuką by mi strop nie siadł i raczej się udało. Ze stropami bardziej bym uważał i na nic twoje gadanie że można spokojnie budować, ktoś kiedyś opracował pewne normy więc jeśli nie musi iść na gwałt do przodu a jest wstanie się wyrobić to liczyłbym się z tym że warto trochę odczekać by beton zwiazał do odpowiedniej wytrzymałości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę informacje sa różne w zależności gdzie się człowiek zapyta. ja dziś otrzymałem informację, że jak jest gaz w drodze to nie można PC tylko gaz. i jaka jest prawda?

Śmieszne jest w tym wszystkim to, że w samym programie nigdzie takiego zapisu nie znalazłem.

Edytowane przez zygi72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę informacje sa różne w zależności gdzie się człowiek zapyta. ja dziś otrzymałem informację, że jak jest gaz w drodze to nie można PC tylko gaz. i jaka jest prawda?

Śmieszne jest w tym wszystkim to, że w samym programie nigdzie takiego zapisu nie znalazłem.

 

odpowiem ci tak jak mi w Poznaniu odpowiedziano - nie ma problemu ale w innym biurze powiedzieli że mam jakiś papier załatwiać od gazowni że nie są w stanie w tym roku mi zalożyc. A prawda jest taka że we wniosku jest napisane tak:

 

"oświadczenie o analizie ble ble ble ... gazu ( wyłącznie w przypadku zakupu kotła na węgiel)"

 

u mnie wygląda to tak że gaz położyli w tym roku a o pompie myślałem ze 2 lata temu i w marcu szukałem ofert. wysylam im wniosek i będę się bronił ;) bo gaz u nas dopiero na przyszły rok sąsiedzi się dowiadywali że wogóle podłączą ponoć w czerwcu... ja wprowadzam się w tym roku więc skoro gazownia każe mi czekac na czerwiec to niech mi ktoś udowodni że była taka możliwość. Zimować przy ognisku na środku domu nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o programie "czyste powietrze" a nie o uldze termomodernizacyjnej.

 

Ulga termomodernizacyjna ma zastąpić część dofinansowania z programu "czyste powietrze" dla tej "najbogatszej" części beneficjentów.

 

Niby mówi się, że zamiast obecnych 30% (minus podatek dochodowy) będzie 7% z programu, a reszta (obecnie 23%, docelowo – efektywnie te wspomniane w artykule 4%) w formie ulgi podatkowej.

 

jak widzę informacje sa różne w zależności gdzie się człowiek zapyta. ja dziś otrzymałem informację, że jak jest gaz w drodze to nie można PC tylko gaz. i jaka jest prawda?

Śmieszne jest w tym wszystkim to, że w samym programie nigdzie takiego zapisu nie znalazłem.

 

Nie można węgla, PC można. Tak jest w zapisach programu. Pokaż je temu, kto ci podał taką informację, widocznie sami są tam niedoinformowani.

 

Elektronicznie sam wniosek. Potem wniosek wydrukowany i podpisany i reszta zgód i pity. To wszystko pocztą lub osobiście.

 

Można też w 100% elektronicznie, podpisać profilem zaufanym (a do tego wystarcza dostęp do bankowości elektronicznej w jednym z wiodących banków). Wtedy załączniki wystarczy zeskanować.

 

Co do gazu vs. węgiel, to ja otrzymałem odpowiedź, że jeśli w przyszłym roku będzie już gaz (akurat też jestem w takiej sytuacji), to dofinansowanie na kocioł węglowy mi nie przysługuje. Na jakiej podstawie – nie wiem. W warunkach napisane jest, że trzeba wykonać "analizę możliwości podłączenia do sieci gazowej". Na spotkaniu – prowadzący sugerował rozwiązanie tej kwestii poprzez wysłanie zapytania do zakładu gazowniczego.

 

Teoretycznie ja mógłbym wysłać zapytanie do PGNiG i otrzymać odpowiedź, że nie planują u mnie budowy sieci, bo u mnie sieci nie buduje PGNiG, tylko kompletnie niezależna od nich spółka. Jednak obawiam się, że kontrolerzy, robiąc kontrole – te przed inwestycją – w mojej okolicy, i tak zdążą się zorientować, że nie PGNiG, tylko ktoś inny buduje tutaj sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........

Można też w 100% elektronicznie, podpisać profilem zaufanym (a do tego wystarcza dostęp do bankowości elektronicznej w jednym z wiodących banków). Wtedy załączniki wystarczy zeskanować.

 

...........

jak, gdzie, w którym miejscu?

Mam profil zaufany i nie widze takiej mozliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcja mówi o tym co nie działa.

Aby skorzystac z epuap (profil zaufany) to tam musi byc link w konkretne miejsce.

 

podaj dokładnie jak wysłać wniosek z dokumentami poprzez profil zaufany?

 

cytat ze strony ministerstwa

"8. Czy Portal Beneficjenta obsługuje podpis elektroniczny?

 

W chwili obecnej Portal nie wspiera obsługi podpisów elektronicznych, taka funkcjonalność planowana jest jednak w przyszłości.

Prawdopodobnie Portal w przyszłości zostanie również zintegrowany z EPUAP."

a na razie nie ma takiej mozliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcja mówi o tym co nie działa.

Aby skorzystac z epuap (profil zaufany) to tam musi byc link w konkretne miejsce.

 

podaj dokładnie jak wysłać wniosek z dokumentami poprzez profil zaufany?

 

 

Przecież napisałem. Formularz Ogólny Urzędu lub Pismo Ogólne Urzędu (taka nazwa usługi na ePUAP). Każdy Urząd taki ma (WFOSiGW też). Każdy WFOSiGW ma skrzynkę podawczą na ePUAP - znajdziesz w szukajce.

Działa. Sprawdzone. Tą drogą wysłałem wniosek. Dla spokoju potwierdziłem telefonicznie - przyjęli i wszystko gra.

cytat ze strony ministerstwa

"8. Czy Portal Beneficjenta obsługuje podpis elektroniczny?

 

W chwili obecnej Portal nie wspiera obsługi podpisów elektronicznych, taka funkcjonalność planowana jest jednak w przyszłości.

Prawdopodobnie Portal w przyszłości zostanie również zintegrowany z EPUAP."

a na razie nie ma takiej mozliwości.

 

Mylisz pojęcie integracji Portalu Beneficjenta z ePUAP z usługą na ePUAP jaką jest Pismo Ogólne.

Edytowane przez anoch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...