Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

co do kredytów to normalnie mozna osiwiec zanim sie cos zalatwi !!

Na dziłkę kredyt bralismy w Mbanku (1,5roku temu ) mało trwac pare dni a trwało 8tyg!!!! :o

Teraz chcia;ismy barac na budowe ale Mbank dawał nam niezadobre warunki wiec poszukalismy innego banku .skorzystalismy z pomocy doradcy kredytowego i po wielu ofertach wybor padł na MIllenium -no i w millenium wszystko ładnie i super wyrobilismy sie w 2 tyg.ale jest problem z Mbankiem -na papier ile jeszcze zalegamy (pierwsza teansza idzie na działke ) czekamy do 21 dni roboczych !!!!a to 4 tyg.Masakra jakas.

Teraz juz działka spłacona chcemy drugą transze na dom a tu znowu potrzebne pismo z M nbanku ze juz wszystko spłacone itd.i tez czekamy na to pismo do 21 dni roboczych i kolejne 4 tyg mamy w plecy :evil: :evil:

Malo tego nic nie załatwie sie w oddziale tylko na iinfolinii załatwienie tych 2 papierów zzarło mi około 40zł z komórki !!!

omijam szerokim łukiem Mbank do konca zycia

 

Mam pytanie o ogrzewanie czy ma ktos piec na ekogroszek ???czy to sie opłaca dom bedzie miał 167m2

Nam namaawiaja na kominek -ale jakos nie jestesmy przekonani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

inches Ja tylko komentowałem temat kredytu.

Ja załatwiałem krechę w tamtym roku w maju w SANTANDER Bank.

Najpierw dostałem wykaz wszystkich, potrzebnych dokumentów. jak już miałem komplet, zgłosiłem się do banku, po trzech dniach była decyzja. Podpisaliśmy papiery po tygodniu od złożenia kwitów. W dniu podpisywania, załatwiliśmy wpis do hipoteki i po trzech dniach na koncie była pierwsza transza.

Wracając do pozwolenia na budowę, fakt musi być prawomocne. Ale można pogadać z paniami, które wydają decyzję i postawią pieczątkę.... Żadnych łapówek!!! Nie wolno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inches , mam pytanie odnośnie wypłaty transzy.

Jesteśmy na etapie przygotowania kredytu. Wszystko w banku załatwiamy już teraz, mimo iż pozwolenie na budowę mamy dostać do końca lipca. Przyznanie kredytu ma trwać 2 tygodnie i pierwsza transza ma być wypłacona, kiedy przyniesiemy pozwolenie na budowę.

Czy tak jest jak nam przedstawiono w banku, czy jednak nie? Czy wypłata transzy nie następuje jednak w momencie pokazania pozwolenia na budowę?

pozdrawiam

 

Wszystko zalezy od zasad jakie obowiazuja w danym Banku. Sposób i termin wypłaty transzy jest opisany w umowie kredytowej ew. regulaminie kredytowania, który jest rozszerzeniem umowy.

 

Jesli masz umowe kredytowa to wszystkie warunki sa tam lub w regulaminie. Jesli jestes na etapie uzgodnien i przygotowania dokumentacji do umowy to proponowałbym informacje od pracownka Banku (agenta, posrednika) uzyskiwac w formie pisemnej - czasami pracownicy zeby zatrzymac Klienta lubia koloryzowac i opowiadac dyrdymały, które nie znajduja pozniej odzwierciedlenia w zapisach umowy. A jak juz jest umowa - na zmiane Banku czesto jest juz za pozno ...

 

Pytajcie, czytajcie, sprawdzajcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inches , mam pytanie odnośnie wypłaty transzy.

Jesteśmy na etapie przygotowania kredytu. Wszystko w banku załatwiamy już teraz, mimo iż pozwolenie na budowę mamy dostać do końca lipca. Przyznanie kredytu ma trwać 2 tygodnie i pierwsza transza ma być wypłacona, kiedy przyniesiemy pozwolenie na budowę.

Czy tak jest jak nam przedstawiono w banku, czy jednak nie? Czy wypłata transzy nie następuje jednak w momencie pokazania pozwolenia na budowę?

pozdrawiam

 

1 transza wypłacana jest po podpisaniu umowy. Żeby można było podpisać umowę z bankiem, trzeba spełnić określone warunki. Jeśli jest to kredyt na budowę domu, to jednym z warunków jest posiadanie pozwolenia na budowę...

Przyznanie kredytu i podpisanie umowy, to dwa etapy... zazwyczaj ;)

 

Faktem jest, że banki przyjmują dokumentację bez PnB (np. Polbank, ale ten raczej trzeba omijać). Jednakże aby podpisać umowę musi ono już być i to prawomocne. Uprawomocnienie trwa ok. 14 dni liczone od otrzymania wszystkich tych którzy są "do widaomości" U mnie trwało ok 3tyg.

piotriwa zapomnij o tym, że załatwisz kredyt w 2 tygodnie. To tylko taka ściema.

My złożyliśmy wniosek 5.06. 2-3 telefony z jakimiś wyjasnieniami. Kilka dni cisza. Po ok 10 dniach odzywa sie rzeczowznawaca. Mija kolejne pare dni aż zrobi wycenę. Następnie trwa to znów kilka dni. 10.07 otrzymujemy wiadomość iż kredyt został przyznany. Negocujemy warunki. Kolejne pare dni.

Kiedy podpidujemy umowę 14.07 na szczęści po kursie z 10.07. skałdamy wniosek o wypłate transzy na 18.07.

W piątek 18.07 sparwdzam co chwilę jest ta kasa czy nie. Godz. 17 telefon , że w centrali dopatrzyli się, że brakuje potwierdzenia zapłaty za wniosek do hipotek. Pani sama upewni się, czy był zapłacony. W poniedziałek 21.07 najszybciej otrzymany pierwszą transzę.

Od 5.06 do 21.07 to trochę dłuzej niż 2 tygodnie.

Nie wiem w jakim banku składacie wniosek, ale radzę do kilku. My Millenium pogoniliśmy.

 

Inches - nie generalizuj. Jezeli umowy nie mozna podpisac bez prawomocnego PnB to moim zdaniem nie mozna liczyc rozpoczecia biegu sprawy w Banku od zlozenia nieprawomocnego PnB. Nie znam Twojej sprawy - wiec nie wnikam i nie oceniam.

U mnie załatwienie kredtu, od złozenia dokumentów (komplet zawierał m.in. prawomocne PnB) do wypłaty I transzy mineło 13 dni - czyli mozna.

Byc moze był to efekt dobrego pracownika, dobrej chwili na złozenie wniosku, dobrych parametrów do liczenia zdolnosci kredytowej, moze innych... Faktem jest, że zajeło im to własnie 13 dni - wiec mozna :-)

 

PS. To był najszybszy Bank z 5 do jakich złozylismy wniosek kredytowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inches - nie generalizuj. Jezeli umowy nie mozna podpisac bez prawomocnego PnB to moim zdaniem nie mozna liczyc rozpoczecia biegu sprawy w Banku od zlozenia nieprawomocnego PnB. Nie znam Twojej sprawy - wiec nie wnikam i nie oceniam.

U mnie załatwienie kredtu, od złozenia dokumentów (komplet zawierał m.in. prawomocne PnB) do wypłaty I transzy mineło 13 dni - czyli mozna.

Byc moze był to efekt dobrego pracownika, dobrej chwili na złozenie wniosku, dobrych parametrów do liczenia zdolnosci kredytowej, moze innych... Faktem jest, że zajeło im to własnie 13 dni - wiec mozna :-)

 

PS. To był najszybszy Bank z 5 do jakich złozylismy wniosek kredytowy.

Gratulacje, że udało się tak szybko. Ja nie miałam tyle szczęścia, a wszystko było w porządku. Na pracownika to trafiłam jak nie wiem co: pierwszy zwolnił się, drugi który przejał sprawę poszedł na zwolnienie. Trzeciego dodradcy oddział nie posiadał więc zajęła się Pani od innych spraw. Może dlatego to tyle trwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kredytów to normalnie mozna osiwiec zanim sie cos zalatwi !!

Na dziłkę kredyt bralismy w Mbanku (1,5roku temu ) mało trwac pare dni a trwało 8tyg!!!! :o

Teraz chcia;ismy barac na budowe ale Mbank dawał nam niezadobre warunki wiec poszukalismy innego banku .skorzystalismy z pomocy doradcy kredytowego i po wielu ofertach wybor padł na MIllenium -no i w millenium wszystko ładnie i super wyrobilismy sie w 2 tyg.ale jest problem z Mbankiem -na papier ile jeszcze zalegamy (pierwsza teansza idzie na działke ) czekamy do 21 dni roboczych !!!!a to 4 tyg.Masakra jakas.

Teraz juz działka spłacona chcemy drugą transze na dom a tu znowu potrzebne pismo z M nbanku ze juz wszystko spłacone itd.i tez czekamy na to pismo do 21 dni roboczych i kolejne 4 tyg mamy w plecy :evil: :evil:

Malo tego nic nie załatwie sie w oddziale tylko na iinfolinii załatwienie tych 2 papierów zzarło mi około 40zł z komórki !!!

omijam szerokim łukiem Mbank do konca zycia

 

Mam pytanie o ogrzewanie czy ma ktos piec na ekogroszek ???czy to sie opłaca dom bedzie miał 167m2

Nam namaawiaja na kominek -ale jakos nie jestesmy przekonani

Tak naprawdę wszystko zależy od tego czy masz odpowiedniej wielkości pomieszczenie na kotłownię i składowanie opału przy mniejszych domkach ludzie wybierają kominek z płaszczem wodnym z uwagi na niewielkie pomieszczenie gospodarcze lub jego brak a z drugiej strony w dzieśejszych czasach mało kto sobie wobraża budowanie domu bez kominka a jeżeli kominek to dlaczego nie z płaszczem wodnym aby ogrzewał dom poprzez instalację grzewczą c.o no i podgrzewał wodę do kąpieli 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inches , mam pytanie odnośnie wypłaty transzy.

Jesteśmy na etapie przygotowania kredytu. Wszystko w banku załatwiamy już teraz, mimo iż pozwolenie na budowę mamy dostać do końca lipca. Przyznanie kredytu ma trwać 2 tygodnie i pierwsza transza ma być wypłacona, kiedy przyniesiemy pozwolenie na budowę.

Czy tak jest jak nam przedstawiono w banku, czy jednak nie? Czy wypłata transzy nie następuje jednak w momencie pokazania pozwolenia na budowę?

pozdrawiam

 

Wszystko zalezy od zasad jakie obowiazuja w danym Banku. Sposób i termin wypłaty transzy jest opisany w umowie kredytowej ew. regulaminie kredytowania, który jest rozszerzeniem umowy.

 

Jesli masz umowe kredytowa to wszystkie warunki sa tam lub w regulaminie. Jesli jestes na etapie uzgodnien i przygotowania dokumentacji do umowy to proponowałbym informacje od pracownka Banku (agenta, posrednika) uzyskiwac w formie pisemnej - czasami pracownicy zeby zatrzymac Klienta lubia koloryzowac i opowiadac dyrdymały, które nie znajduja pozniej odzwierciedlenia w zapisach umowy. A jak juz jest umowa - na zmiane Banku czesto jest juz za pozno ...

 

Pytajcie, czytajcie, sprawdzajcie!

Słuchajcie, na ogół to żonka zabiera głos ale tym razem pomyslałem, że wtrącę moje 3 grosze. Jeśli chodzi o czas procesowania wniosków to nie wszystko zależy od procedur bankowych. Pamiętajcie: jesli wniosek ma przejść pozytywną analizę prawną, techniczną i finansową musi być kompletny. Oprócz szkieletu (odpis z KW, akt notarialny, zaświadczenie o dochodach itp...) banki stawiają dodatkowe wymogi (np. PIT-y za ubiegły rok czy wydruki z rachunków). Kolejna sprawa: w czerwcu pokończyły się promocje w kilku z nich (Mille, KB, ING) a to oznacza, że ostatni okres to znacznie dłuższe oczekiwanie na decyzję. Niestety, pomimo zakończonych promocji nadal trwa to długo. Powód? Tym razem banalny - sezon urlopowy :D w bankach. W razie wątpliwości - pytajcie, chętnie doradzę :wink: W końcu robię to zawodowo :D

Pozdro R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wieczorem

 

Wlasnie skonczylem wprowadzanie nowych opinii. Zwrocilem sie rowniez do 2 forumowiczow celem uzupelnienia danych. Jezeli do jutra wieczora nie przesla swoich opinii to bedzie wysylka. Dlatego tez osoby, ktore pragna dodac swoje nowe opnie to prosze o zrobienie tego do jutra wieczora.

 

Wysylamy tylko tutaj [email protected] prosze o pisanie z polskimi znakami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeszcze o kredytach-można uzyskać kredyt i podpisać umowę nawet 1,5 roku przed otrzymaniem PnB. Tak było w naszym wypadku - umowa była podpisana a kredyt czekał na uruchomienie aż do czasu dostarczenia PnB. Bez żadnych dodatkowych kosztów. A wszystko to w tak krytykowanym PKO BP...Dodam że marża banku należała do najniższych na rynku. Nie wiem czy ta "promocja" jest ciągle dostępna ale dla nas była unikalna bo umożliwiła załapanie się rzutem na taśmę na ulgę odsetkową (tę starą-która wygasła z grudniem 2006).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Jańcio powiesz, że nie "kiwnąłeś palcem" przy swojej budowie?

 

Kiwam ile mogę :)

I na ile czas mi pozwala.

Robię sam poprawki w malowaniu.

Wieszam oświetlenie i montuję kontakty.

Płytkie drenaże, docieplenie stropu, grabię pielę ..........

Za ciężkie roboty się nie biorę - szkoda mi czasu i energii.

Mała koparka nie jest wcale aż tak droga.

A przy budowie (i później też) zawsze jest co robić.

Jańcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

powymądrzam się, jak umiem :)

 

odnośnie grubości ocieplenia:

jest taki wykres pokazujący zależność grubości ocieplenia i strat ciepła, z którego wynika, że od około 12 cm dodawanie kolejnych centymetrów praktycznie nie daje zysku w postaci zaoszczędzenia ciepła (wykres na początku przypomina y=x, a potem się wypłyca)

 

odnośnie elementów centralnego odkurzacza:

kupuje się je w firmach instalujących odkurzacze (w Szczecinie są wg. mojej wiedzy dwa), ale warto przejrzeć internet (np. niezawodne Allegro)

 

odnośnie fundamentów za 50 tys.:

u mnie rok 2003/04 całość kosztów 35 tys., z czego robocizna 9 tys. - trzeba porównać

 

odnośnie drzwi dom/garaż:

mam dwie sztuki: ładne (jak w całym domu) i brzydkie p.poż., przy czym te drugie permanentnie otwarte :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...