Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Wybralem juz dla siebei klinkier na komin (Wienerberger Kosmo), ale teraz szukam gdzie go mozna kupic w normalnej cenie ? Cena katalogowa to 5,67 brutto (cegla pelna). A w EuroKlinkier chca za nia 5,98 ! Pierwszy raz podczas budowy spotkalem sie z tym ,ze ktos chche cene powyzej katalogowej !

Jakas masakra.

Wie ktos moze kto to ma w normalnej cenei klikiery wienerbergera od reki ?

 

Fantom

 

Tam gdzie kupowałeś dachówkę to nie mają cegieł? Może udałoby się coś wytargować. Niezłe ceny mają w Damare na Szczwiowej, chociaż ja u nich nie kupiłam gdyż uparłam się na Wegę z CRH i od ręki to nigdzie jej nie było.

Obok Tesco miało się otwierać Centrum Klinkieru. Sprawdź jeszcze w "Partner" ul. Przyszłości.

 

No wlasnei nei - Wiekszosc rzeczy kupowalem w Isolacje a tam klinkieru nie maja.

Damre - kojarze bo troche tam kupwoalem tez. Zadzownie

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Wiecie moze gdzie mozna wynajac mini-koparke i ile to kosztuje? Chcialbym wykopac row pod fundament ogrodzenia, a ze glina u mnie straszna, to kopanie reczne raczej odpada.

 

Zastrzegam, że sam nie korzystałem ale słyszałem pochlebne opinie (i wtedy wziałem namiar od znajomego) o firmie MIŚ. Baze maja w Podjuchach, tel. 463 29 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

szukam ekipy do ocieplenia poddasza i zabudowy skosów regipsami, podeślijcie proszę namiary na godnych polecenia fachowców,

 

jakie ceny teraz za taką robotę?

 

pzdr

Mariusz

 

Też jesteśmy na tym etapie. Nam proponują 50-55 zł/m2 na gotowo do malowania. A ile Tobie proponują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko - do listopada na naszych działkach mają podciągnać wszystkie media, ale my wolelibyśmy zacząć się budować pod koniec wakacji, z tym ze nie będzie jeszcze pewnie wody i prądu - czy wiecie ile kosztuje agregat i beczki z wodą? czy to się w ogóle jakoś kalkuluje, czy trzeba czekać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko - do listopada na naszych działkach mają podciągnać wszystkie media, ale my wolelibyśmy zacząć się budować pod koniec wakacji, z tym ze nie będzie jeszcze pewnie wody i prądu - czy wiecie ile kosztuje agregat i beczki z wodą? czy to się w ogóle jakoś kalkuluje, czy trzeba czekać?

 

U mnie przez kilka dni tez nei bylo wody i pradu. Ekipa sobie bez problemu poradzila z wlasnym agregatem i dociagajac troche wody. Wiadomo, ze w przypadku wyrabiania betonu itp to wody i pradu moze byc malo w takich rozwiazaniach - ale na inen prace ...

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

szukam ekipy do ocieplenia poddasza i zabudowy skosów regipsami, podeślijcie proszę namiary na godnych polecenia fachowców,

 

jakie ceny teraz za taką robotę?

 

pzdr

Mariusz

 

Też jesteśmy na tym etapie. Nam proponują 50-55 zł/m2 na gotowo do malowania. A ile Tobie proponują?

 

Nam jedni rzucili 65 zł :o Poza tym cały czas szukamy. Jakby ktos miał ciekawe namiary to jestesmy chetni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

szukam ekipy do ocieplenia poddasza i zabudowy skosów regipsami, podeślijcie proszę namiary na godnych polecenia fachowców,

 

jakie ceny teraz za taką robotę?

 

Też jesteśmy na tym etapie. Nam proponują 50-55 zł/m2 na gotowo do malowania. A ile Tobie proponują?

ja dostałem na poziomie 45 zł ale niesprawdzona ekipa

 

pzdr

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was i bardzo prosze o pomoc

mam do wykonania ogrodzenie część przesła metalowe na podmurówce, częśc słupki klinkierowe + sztachety drewniane

rozmawiałam z dwoma "fachowcami" z ogłoszenia, rozrzut cenowy duzy, każdy stosuje inny przelicznik jeden za cegłe drugi za m2, kołomyja....

nie che sie dac wpuscic w maliny dlatego moze macie jakies sprawdzone ekipy, zalezy mi na tym , żeby mieli pojecie o robocie, nie mam czasu ich pilnowac :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj robiłem casting na kierownika i prawie zdecydowałem się na jednego i tu moje pytanie czy 5000zł nie jest za dużo? Kwota ta obejmuje cała budowę od początku do odbioru budynku. Z drugiej strony kierownik wygląda na bardzo dociekliwego i boje się aby nie było wojen ekipa - kierownik :) ale myślę sobie że kierownik ma być po mojej stronie co o ty sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj robiłem casting na kierownika i prawie zdecydowałem się na jednego i tu moje pytanie czy 5000zł nie jest za dużo? Kwota ta obejmuje cała budowę od początku do odbioru budynku. Z drugiej strony kierownik wygląda na bardzo dociekliwego i boje się aby nie było wojen ekipa - kierownik :) ale myślę sobie że kierownik ma być po mojej stronie co o ty sądzicie ?

 

Kwota ok. Sami mieliśmy nadgorliwego kierownika Pan A.Cz. Z jednej strony super że się wszystkim interesował z drugiej bardzo przesadzał. Skończyło się na zmianie kier bud-a. O mały włos wszyscy byśmy się nie pobili. On swoje, wykonawca swoje. Uważam, że żetelny i doświadczony kier bud to skarb, ale nadgorliwy to już inna bajka. Budowa SSO ciągnęła by się chyba latami, nie wspomnę o dalszych etapach. Pożegnaliśmy się po stanie "O"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj robiłem casting na kierownika i prawie zdecydowałem się na jednego i tu moje pytanie czy 5000zł nie jest za dużo? Kwota ta obejmuje cała budowę od początku do odbioru budynku. Z drugiej strony kierownik wygląda na bardzo dociekliwego i boje się aby nie było wojen ekipa - kierownik :) ale myślę sobie że kierownik ma być po mojej stronie co o ty sądzicie ?

 

Kwota ok. Sami mieliśmy nadgorliwego kierownika Pan A.Cz. Z jednej strony super że się wszystkim interesował z drugiej bardzo przesadzał. Skończyło się na zmianie kier bud-a. O mały włos wszyscy byśmy się nie pobili. On swoje, wykonawca swoje. Uważam, że żetelny i doświadczony kier bud to skarb, ale nadgorliwy to już inna bajka. Budowa SSO ciągnęła by się chyba latami, nie wspomnę o dalszych etapach. Pożegnaliśmy się po stanie "O"

 

A.Cz. zwany dalej Andrzej Cz. bo chyba to jest ten sam i tu moje obawy, czy możesz polecić mi obecnego kierownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj robiłem casting na kierownika i prawie zdecydowałem się na jednego i tu moje pytanie czy 5000zł nie jest za dużo? Kwota ta obejmuje cała budowę od początku do odbioru budynku. Z drugiej strony kierownik wygląda na bardzo dociekliwego i boje się aby nie było wojen ekipa - kierownik :) ale myślę sobie że kierownik ma być po mojej stronie co o ty sądzicie ?

 

Kwota ok. Sami mieliśmy nadgorliwego kierownika Pan A.Cz. Z jednej strony super że się wszystkim interesował z drugiej bardzo przesadzał. Skończyło się na zmianie kier bud-a. O mały włos wszyscy byśmy się nie pobili. On swoje, wykonawca swoje. Uważam, że żetelny i doświadczony kier bud to skarb, ale nadgorliwy to już inna bajka. Budowa SSO ciągnęła by się chyba latami, nie wspomnę o dalszych etapach. Pożegnaliśmy się po stanie "O"

 

A.Cz. zwany dalej Andrzej Cz. bo chyba to jest ten sam i tu moje obawy, czy możesz polecić mi obecnego kierownika?

 

Tak właśnie, to z pewnością ta sama osoba. Biały bus i miarka laserowa. Codzienne wizyty na budowe, mojemu 3-letniemu synkowi kazał kask założyć na terenie budowy ( były tylko fundamenty ) itd itp. Jak masz stalowe nerwy i ekipę HI-FI STEREO to może by się dogadali. Acha mało tego gość nigdy nie nadzorował budowy z Silki, naczytał się poradników i kazał wykonawcy cegły tak stawiać aby dwa otwory i takie podłużne kreski na cegle nachodziły na siebie. Oczywiście jest to prawie nie wykonalne. Domyślam, że mojego wykonawcę "partacza" Pana W.W dokładnie Ci opisał. Budujemy w starym Kościnie, pierwszy dom od drogi z brązowym dachem obok tej dużej działki.

Co do obecnego kier-buda to mogę go polecić. Facet zna dokładnie projekt, kiedy nie zadzwoniłam wiedział o co chodzi. Prowadzi kilka budów. W razie wątpliwości przyjedzie wszystko sprawdzić. Trzeba tylko uważać na jaką cenę się umówić. Wysłałam mojego męża na rozmowy i umówili się na stawkę za m-c :x Sądziliśmy że wykonawca skończy w terminie, ale niestety 3 miesiące w plecy. Dogadaliśmy się jakoś ale i tak byliśmy stratni. Także od razu umawiać się na okresloną kwotę i tyle. Upewnić się tylko czy za jakieś dodatkowe wizyty bierze kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Gaże" dla kierowników bud. są bardzo różne; od 0zł za koleżeńską pomoc przy wpisywaniu do dziennika budowy, wizytę na gołym polu, na oblewaniu domu i jedną pośrednią oraz doradztwo telefoniczne do 8 tys. bo o takich sumach też słyszałam. Kierownik dociekliwy w rozmowie niekoniecznie musi być dociekliwy na budowie - tak też bywa. Zapytaj swojego jak planuje prowadzic Twoją budowę i na tej podstawie spisz z nim umowę. Wydaje mi się, że większym wyzwaniem dla kierownika budowy jest jej prowadzenie gdy jest kilka różnych ekip wykonawczych. Niektórzy na forum polecali niedawno swoich kierowników, może sie odezwą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj robiłem casting na kierownika i prawie zdecydowałem się na jednego i tu moje pytanie czy 5000zł nie jest za dużo? Kwota ta obejmuje cała budowę od początku do odbioru budynku. Z drugiej strony kierownik wygląda na bardzo dociekliwego i boje się aby nie było wojen ekipa - kierownik :) ale myślę sobie że kierownik ma być po mojej stronie co o ty sądzicie ?

 

Kwota ok. Sami mieliśmy nadgorliwego kierownika Pan A.Cz. Z jednej strony super że się wszystkim interesował z drugiej bardzo przesadzał. Skończyło się na zmianie kier bud-a. O mały włos wszyscy byśmy się nie pobili. On swoje, wykonawca swoje. Uważam, że żetelny i doświadczony kier bud to skarb, ale nadgorliwy to już inna bajka. Budowa SSO ciągnęła by się chyba latami, nie wspomnę o dalszych etapach. Pożegnaliśmy się po stanie "O"

 

A.Cz. zwany dalej Andrzej Cz. bo chyba to jest ten sam i tu moje obawy, czy możesz polecić mi obecnego kierownika?

A jeżeli to ten A.Cz to miałem z nim do czynienia - szuka dziury w całym a interesuje się tylko prostymi i błachymi sprawami na których nawet dziecko się zna (np. bedzie sprawdzał czy aby wykonawca tynków nie chce oszukać o kilka metrów- samemu to można zmieżyć) a nie ma wiedzy na temat poważnych tematów ( choć by jak nanieść poziomy na budowie, od czego są kominy i jakie, gdzie wentylacje, grubości posadzek itp.) a jak już ktoś to zrobi za niego to chodzi i drapie sie po głowie o co w nich chodzi albo dzwoni do znajomego wykonawcy aby mu powiedzieli jak to bowinno być. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj a już myślałem,że jestem osamotniony w zmaganiach z moim kierbudem :wink: Facet też na początku szalał,napsuł krwi mnóstwo...., ale po zakończeniu stanu surowego zamkn. olewka :-?

 

A tak z innej beczki, zapytuje szanownych forumowiczów o jakieś namiary na hurtownię elektr. z bogatym asortymentem i przyzwoitymi cenami. Muszę niedługo pomyśleć o kontaktach,włącznikach i całym tym bałaganie. Chciałbym,żeby mi ktoś zrobił oferty-bo będzie tego..... Znacie jakieś dobre adresy????

 

Pozdrawiam, :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli to ten A.Cz to miałem z nim do czynienia - szuka dziury w całym a interesuje się tylko prostymi i błachymi sprawami na których nawet dziecko się zna (np. bedzie sprawdzał czy aby wykonawca tynków nie chce oszukać o kilka metrów- samemu to można zmieżyć) a nie ma wiedzy na temat poważnych tematów ( choć by jak nanieść poziomy na budowie, od czego są kominy i jakie, gdzie wentylacje, grubości posadzek itp.) a jak już ktoś to zrobi za niego to chodzi i drapie sie po głowie o co w nich chodzi albo dzwoni do znajomego wykonawcy aby mu powiedzieli jak to bowinno być. Nie polecam.

 

Nic dodać nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko - do listopada na naszych działkach mają podciągnać wszystkie media, ale my wolelibyśmy zacząć się budować pod koniec wakacji, z tym ze nie będzie jeszcze pewnie wody i prądu - czy wiecie ile kosztuje agregat i beczki z wodą? czy to się w ogóle jakoś kalkuluje, czy trzeba czekać?

 

Czy to sie kalkuluje? Finansowo pewnie nie, ale zyskujesz jakies pol roku, bo w listopadzie to juz moze byc zima i budowa nie ruszy.

 

Ja ciagnalem pierwszy tydzien na agregacie. Byly takie dni, ze betoniarka chodzila od rana do wieczora i agregat spalal paliwa za 30zł. Byly tez takie, ze wcale nie byl wlaczany. Srednio wyjdzie pewnie drozej niz prad, ale dramatu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...