Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich poświątecznie :p

 

[...]

Podjesz ceny brutto robocizny, czy jak?? A jak z cenami materialu?

 

Dostałąm taką wstępna wycenę na:

- tynki wewnętrzne i tak maszynowe 23 zł za m2, ręczne 27 zł m2 - cena materiału z robocizną

 

- elewacja na którą składa się styropian 15 baranek w kolorze jaki sobie wybiorę plus cokół w klinkierze też jaki sobie wybiore i tu mamy - 120 zł m2 - cena materiału z robocizną

 

-ocieplenie dachu wełna 18 cm+5 cm + folia - 29 zł m2 tylko czy to wystarczy? - cena materiału z robocizną

 

-regipsy, podwieszane sufity, skosy, zabudowy, przygotowanie pod malowanie - 90 zł m2 - cena materiału z robocizną

 

-szpachlowanie - 17 zł m2 - materiał + robocizna

 

- kafelkowanie - 55 zł m2 - robocizna

- posadzki styropian 10 cm, izolacja, folia, posadzka docelowa - 45 zł m2 - materiał+robocizna

 

- podpitka z klejonki w kolorze - 120 zł m2 - materiał + robocizna

 

Jeśli chodz o elewację to kolor i klinkier na cokół wybieram ja, natomiast mieści się to w tej cenie.

 

Tynki maszynowe mineralne 25 gips 23 (mat + rob)

Poddasze (regipsy, welna 18 + 10, flizelina, szpachlowanie i malowanie na bialo) 55 m2 (rob)

Szpachlowanie 13 m2 (mat + rob)

Elewacja 75 m2 (mat+rob)

Podbitka 60 m2 (rob)

Posadzka (podw papa, dysperbit, styr 7 + 3) 70 m2 (mat+rob)

Odpalenie kozy i cieplo w salonie - bezcenne ;)

 

Dzięki coś mi się w głowie powolutku rozjaśnia. To pierwza wycena więc zobaczymay jak będzie dalej :-?

 

Mialem nadzieje, ze bedzie rozbicie mat/robocizna, ale domyslam sie, ze uslugodawcy wola nie rozbijac. Dzieki za informacje. Ja jeszcze na etapie stanu surowego i chyba dopiero latem zaczne wykanczac (o ile uda mi sie do lata zrobic instalacje) :D

 

Przy okazji spytam. Robil ktos ostatnio ogrodzenie? Chodzi mi o zwykla podmorowke, na to slupki i siatka ocynk... wysokosc okolo 150 - 180 cm (podmorowka 30cm nad gruntem). Z gory dzieki za informacje :D

 

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli robią kompleksowo to nie za bardzo chca rozbijać. Ja już ze swoich cen zeszłam dosyc znacząco z moim Wykonawcą, jeszcze kilka uzgodnień i chyba będzie dobrze. Robi mi cały SSO i jak na razie nie mam zastrzeżeń wiec myślę że będzie dobrze. Niestety nie mam zbyt wiele czasu żeby jeździc i szukać materiałów, no cóż za wygodę się płaci :lol: Ale chętnie poznam ceny innych osób ze Szczecina.

 

Życzę Wszystkim tu zaglądającym wszystkiego dobrego w Nowym 2010 Roku.

 

http://img198.imageshack.us/img198/9403/szampanstrzal1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne pozdrowienia już z nowego domu:) Udało nam się wprowadzić dwa tygodnie przed świętami także pierwsza gwiazdka za nami :) Właśnie podłączyliśmy net - w końcu mamy kontakt ze światem! Szczególne pozdrowionka dla sąsiadów:)

 

Witamy kolejnych sąsiadów w Dobrej

 

Witamy, witamy i dobrych humorów w 2010 życzymy.

 

My też po pierwszych świętach w nowym domu... :D ... ech, byle do wiosny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne pozdrowienia już z nowego domu:) Udało nam się wprowadzić dwa tygodnie przed świętami także pierwsza gwiazdka za nami :) Właśnie podłączyliśmy net - w końcu mamy kontakt ze światem! Szczególne pozdrowionka dla sąsiadów:)

 

Witamy kolejnych sąsiadów w Dobrej

 

Witamy, witamy i dobrych humorów w 2010 życzymy.

 

My też po pierwszych świętach w nowym domu... :D ... ech, byle do wiosny...

 

nasze święta też pierwsze w nowym miejscu.. :) ale jeszcze sporo pracy (czytaj kasy) przed nami :wink:

 

Mogę polecić panów do prac wykończeniowych (regipsy, malowanie, zakładanie armatury, kafelkowanie itp.) oraz pana, który nam obudowywał kominek. Trafili się nam mili, uczciwi ludzie!

 

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!!

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich poświątecznie :p

 

U mnie sezon budowlany w pełni, w środę zalewamy strop i do tego ptrzebne było specjalne zezwolenie na przejazd przez Dobrą samochodów ciężarowych, bo takowes stosowene znaki zakazujące w miejscowości Dobra zostały postawione. Na szczęście zezwolenie takie wydają od reki uffff chociaż tu nie pod górkę.

 

- tynki wewnętrzne i tak maszynowe 23 zł za m2, ręczne 27 zł m2

 

- elewacja na którą składa się styropian 15 baranek w kolorze jaki sobie wybiorę plus cokół w klinkierze też jaki sobie wybiore i tu mamy - 120 zł m2

 

- podpitka z klejonki w kolorze - 120 zł m2

 

Pozwolenie na przejazd ? Lal - kto jeszcze to zalatwial ? :)

Co do cen za elewacje i podbitke, to np Domian z listy robi po okolo 110 zl - wiec juz taniej (dokladnie jak opisane powyzej)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Noworocznie. :D

 

Koniec tego dobrego i czas brać się do roboty :p

U mnie wraca sprawa budowy wodociągu, mam juz projekt i pozwolenie na budowę, szukach chetnego do budowy. Czy ktoś z Was budował i czy macie może namiary na osoby które takie prace wykonują ??? Chciałabym dokonać wyceny. Jeśli mogę prosic o namiary :) .

 

Co do pozwolenia na wjazd samochodów powyżej iluś tam ton, to chyba potrzebne jest ono od niedawna, w kazdym bądź razie nam powiedziano, że betoniarki nawet nie wyjadą bez takiego pozwolenia, ale problemu z załatwieniem nie ma.

 

Elewacja. Dzięki za informację ale już dogadałam się ze swoim Wykonawcą na niższą kwotę i chyba przy tym zostaniemy.

 

Pozdrawiam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy możecie napisać jak u nas firmy liczą pow. elewacji do ocieplenia? Czy odliczają pow. otworów okiennych, drzwiowych, bramy?

 

U mnie chyba otwory powyzej 3m2 byly odliczane - mniejsze nie. Jest to troche logiczne, bo kazdy otwor trzeba dodoatkowo obrobic (+listwy itp) wiec pracy tyle samo.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Noworocznie. :D

 

Co do pozwolenia na wjazd samochodów powyżej iluś tam ton, to chyba potrzebne jest ono od niedawna, w kazdym bądź razie nam powiedziano, że betoniarki nawet nie wyjadą bez takiego pozwolenia, ale problemu z załatwieniem nie ma.

 

Pozdrawiam Wszystkich.

 

Gdzies na wjezdzie staja znaki ? Nie zauwazylem od strony Wolczkowa - jutro specjalnie zerkne.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Noworocznie. :D

 

Co do pozwolenia na wjazd samochodów powyżej iluś tam ton, to chyba potrzebne jest ono od niedawna, w kazdym bądź razie nam powiedziano, że betoniarki nawet nie wyjadą bez takiego pozwolenia, ale problemu z załatwieniem nie ma.

 

Pozdrawiam Wszystkich.

 

Gdzies na wjezdzie staja znaki ? Nie zauwazylem od strony Wolczkowa - jutro specjalnie zerkne.

 

Fantom

 

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie te znaki stoją, ale pozwolenie załatwia się w starostwie w Policach w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg. Wystarczy zadzwonić i powiedzieć od której strony będą jechały betoniarki, podać ich masę całkowitą i nr rejestracyjne. Przysyłają fax i to wystarczy.

Bez tego betoniarki nawet nie wyjeżdzają z bazy.

 

Pozdrzwaim Magda.

 

Może ktoś ma namiary na fachowców od wodociągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Noworocznie. :D

 

Co do pozwolenia na wjazd samochodów powyżej iluś tam ton, to chyba potrzebne jest ono od niedawna, w kazdym bądź razie nam powiedziano, że betoniarki nawet nie wyjadą bez takiego pozwolenia, ale problemu z załatwieniem nie ma.

 

Pozdrawiam Wszystkich.

 

Gdzies na wjezdzie staja znaki ? Nie zauwazylem od strony Wolczkowa - jutro specjalnie zerkne.

 

Fantom

 

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie te znaki stoją, ale pozwolenie załatwia się w starostwie w Policach w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg. Wystarczy zadzwonić i powiedzieć od której strony będą jechały betoniarki, podać ich masę całkowitą i nr rejestracyjne. Przysyłają fax i to wystarczy.

Bez tego betoniarki nawet nie wyjeżdzają z bazy.

 

Pozdrzwaim Magda.

 

No bo jak nie ma znakow .... chyba ze sa.

Do mnie przyjezdzali rozni zawsze bez najmniejscyh problemow (zarowno od strony Wolczkowa jak i granicy tiry i betoniarki jezdzily)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One podobno są od niedawna. Było nawet głośno o tym w kronce szczecińskiej, jakiś misiąc temu.

Ograniczenie wjazdu poj pow 3,5 tony jest od dawna...

Mój wykonawca też miał z tym problem i molestował mnie w 2008 żebym załatwiał to zezwolenie, ale szybko okazało się, że niektóre firmy same o takowe się postarały więc wybrał taką, która je miała...

Chyba większość betoniarni takie już posiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...