Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

Potem dopiero analiza matematyczna (genialna zresztą) i gdzieś tam dalej matematyka wyższa. To prawda. Ale @tamyja nie napisał nieprawdy. Po prostu skrócił swój "wywód".

 

Ale wcześniej pisałem, że puszenie ile kto ma, za przeproszeniem, "uzysku", nic nie wnosi. Te dane mają sens dopiero w powiązaniu z lokalizacją i i ustawieniem poszczególnych paneli. Najważniejsze jest "0" na rachunku za energię (+ opłaty stałe) i czas zwrotu inwestycji.

 

I właśnie w tym kontekście mam trochę problem. Zakładając, że 141,7 kWh z 1kW(z "p", albo bez) to średniomiesięczny uzysk, to za całe półrocze wychodzi ponad 850 kWh produkcji na każdy kilowat mocy znamionowej paneli! Wynik tak rewelacyjny, zwłaszcza w zestawieniu z czerwcowym, że aż niewiarygodny. Gdzie w Polsce, zakładając idealne ustawienie paneli można taki wynik wydusić. No chyba, że instalacja na trackerze. @tamyja pochwal się jak to zrobiłeś. Może się przydać innym forumowiczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niedowiarku-jest bardzo prosty sposób na widowiskowe i nadzwyczajne uzyski ...

Zgłaszasz do ZE o 20 procent mniej mocy niż masz i będą super wyniki:cool:

Taki żarcik , ale jak znam życie i geografię , to nie jest teoretyczna sytuacja...

 

PS

Nikomu niczego nie zarzucam-wręcz przeciwnie-gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak odebrałeś mój wpis, lecz wynik 19,6kWh/dzień/ 365 to wyśmienity wynik.

Dziś sprawdziłem dokładnie . Miałem przez 5 lat 19,2kWh/dzień. To daje ponad 7000kWh/rok i ponad 1200kWh/kW zainstalowanej mocy PV

Dobrze odebrałem:rolleyes:. Dlatego napisałem że jak tyle uzyskam ze swoich prawie 8 to i tak się będę cieszył.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze odebrałem:rolleyes:. Dlatego napisałem że jak tyle uzyskam ze swoich prawie 8 to i tak się będę cieszył.;)

 

Sorka .Zamotalem się Ty z PV8kW .Moim zdaniem powinno być lepiej. Fakt jest też taki że ty wiesz lepiej -znasz swój kierunek i dach. Kluczowe jest to aby wyjść na zero w rocznym rozliczeniu.

Powodzenia.

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie wyglądały opłaty stałe w ostatnich latach:

*************************************

G11 -------------------2020-12-01|2019-04-06|2019-01-01|2018-07-09

Opłata mocowa ( 1200 - 2800 kWh) --- 9,19|0|0|0

Opłata sieciowa stała (ukł. 3-faz) ------ 7,48|7,16|5,93|5,93

Abonament ------------------------------ 0,92|0,92|0,98|0,98

Opłata przejściowa (>1200) ------------ 0,41|0,41|0,41|8,00

Opłata jakościowa

Opłata sieciowa zmienna całodobowa

Opłata OZE

Opłata kogeneracyjna

 

Razem na miesiąc: ----------------------- 18,00zł|8,49zł|7,32zł|14,91zł

*************************************

Edytowane przez lopiola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tak oburzacie, stawki były znane wcześniej.

Ale nikt się nie oburza....bo niby czemu? sytuacja była znana od dawna , napisałem bo to jest pierwsza faktura od tamtego czasu.

Racja jest tylko taka, że kasa ma iść na poprawę infrastruktury energetycznej:bash: a ja już widziałem taką kasę i w paliwie i papierosach, i alkoholu polisach ubezpieczeniowych i wielu innych opłatach - miało być na...a zostało skonsumowane na nagrody i pensje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...