Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nijak nie pojmę jakim cudem prąd w październiku jest najtańszy w historii - podobno bywa tani jak jest nadprodukcja a tu jakby odwrotnie. Co się składa na taką czy inną tę cenę ? Kto to liczy ? Jarek ?

 

A najciekawsze jest, że dostawcy prądu podobno złożyli do URE wnioski o zgodę na podwyżki cen o 60-70%. Gdzie tu logika?

 

Chyba, że na sztucznie sterowanych w roku wyborczym "tarczach" tak dostali po kieszeni, że teraz muszą to odrobić (z nawiązką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd taka cena odkupu kW, proste.

Rynek europejski produkcji energii jest tańszy niż nasz nawet ten na zgniłym zachodzie (D) i nawet nasi dostawcy wolą kupować zagranicą niż samemu produkować. Przekłada się to też na dostarczane do sieci kW z fotowoltaiki.

A zauważyliście że nasi górnicy nie "podskakują", i nie dziwię się im, jak Sasin podpisał z nimi dostawy węgla za taką cenę że już im się nie opłaca strajkować, tylko my za to płacimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dostawców ? no ni8e bo to raczej rozbój jest a nie dostawa. Ale my ? producenci to co ? Myślę że też wystąpię do URE o podwyżkę - nie może być tak że o cenie mojego prądu decyduje ten kto go kupuje. To wyglada tak jakbym ja przy kasie w markecie decydował po ile kupię towar. Ktoś musi to w końcu uporządkować. Może strajk ? Czarne płachty na panelach ? :yes: Edytowane przez Chris Zielonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie może być tak że o cenie mojego prądu decyduje ten kto go kupuje. To wyglada tak jakbym ja przy kasie w markecie decydował po ile kupię towar.

 

Jest gorzej. To sprzedawca wkłada CI do koszyka coś, czego nie chcesz kupić. I jeszcze CI, chociaż tego nie chce, musi mu zapłacić. I to nie cenę, jaką CI chce, tylko jaką urzędnik wyznaczył.

 

CI = zakład energetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zeby bylo ciekawiej.

Zsumuj ceny godzinowe z danego miesiaca i podziel przez liczbe godzin i zobacz jaka wychodzi cena.

RCE - ceny godzinowe

https://www.pse.pl/dane-systemowe/funkcjonowanie-rb/raporty-dobowe-z-funkcjonowania-rb/podstawowe-wskazniki-cenowe-i-kosztowe/rynkowa-cena-energii-elektrycznej-rce

 

RCEm ceny miesieczne

https://www.pse.pl/oire/rcem-rynkowa-miesieczna-cena-energii-elektrycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło mi że 427zł -1 mWH czyli powinno być 0,427 zł za 1 kwh

I dlatego pytam - kto w tym gmera ? kto w końcu decyduje na ile nas okraść ? Może wystarczy jedna butelka z benzyną ? Ja wiem że rząd ale chciałbym konkretnie z imienia nazwiska i funkcji poznać kolesia - choćby po to żebym mógł go odpowiednio potraktować jakbym go gdzieś przypadkiem(lub nie) spotkał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz zeby bylo ciekawiej.

Zsumuj ceny godzinowe z danego miesiaca i podziel przez liczbe godzin i zobacz jaka wychodzi cena.

 

Żeby było ciekawiej, to tak się RCEm nie liczy. Jakie znaczenie ma cena w godzinie, w której 0% sprzedaży nastąpiło?

Ustawa o odnawialnych źródłach energii:

 

attachment.php?attachmentid=466971

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest po wyborach to teraz masz gościa na widelcu nazywa się Borys Budka który przed wyborami obiecywał że w ciągu 100 dni przywróci stare zasady , masz go na tacy możesz niedługo rozliczać ja znam już wynik inni naiwnie wierzą dalej.:( Edytowane przez goguś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między wiarą a wieżą jest spora rozbieżność - wieża jest wtej chwili cenowa jak chodzi o cenę pradu a wiara to bajka dla naiwnych. Jednak dobrze jest że jest jakaś zaduma nad tym co porobiła ta banda ignorantów bo aż żal d...e ściska patrzeć jak branża pv padła. Z jednej strony spadły ceny i sprzetu i usług z drugiej rynek sie tak skurczył że niewielu na tym skorzysta. Zostaje jednak mieć nadzieję że jednak nowy - daj boże - rząd nie będzie traktował energetyki jako żródła finansowania dopłat do willi i pałaców. Może jednak szeroko rozumiane hasło wystarczy nie kraść przebije się ponad chęć uzyskania doraźnych korzyści w postaci głosów willi czy zabaw w wybory respiratory i samolociki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Czy dane sprzedazy sa tez dostepne?

 

Nie widziałem tak dokładnych danych (z krótkich okresów sumowanych wg wzoru). Te dane muszą zbierać wszyscy operatorzy (bo tylko oni z odczytów liczników wiedzą, kiedy i ile energii prosumenci wprowadzili do sieci - czyli kiedy były okresy niezbilansowania) a PSE zebrać i przeliczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech zabiorą się za modernizację sieci.

Jeśli u mnie powstaną na moim odgałęzieniu sieci z 2 instalacje, to może się okazać, że już nic nie pomoże na obniżanie napięcia.

A instalatorzy są chętni do montowania, a później radź sobie sam.

Bądźcie dalej krótkowzroczni, a później będzie jak napisałem wcześniej.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu też październik znacznie mniej, a wy doszukujecie się spisku. Pewnie głosowaliście na PO...

 

Ktoś skasował mój wczorajszy post.

Napisałem, że liczysz jak niejaki Andżej D. skoro 0,57548 to jest mniej niż 0,31167.

 

Na przyszłość jak jakiś moderator kasuje post to niech chociaż wyjaśni dlaczego :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...