Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jakie kanaly wentylacyjne i wymienniki w reku beda najkorzystniejsze dla zdrowia?


dpo

Recommended Posts

Wiem, ze temat kontrowersyjny i zaraz sie znajda ludzie, ktorzy mnie wysmieja, ale moze jest ktos kto mial podobne rozterki i zechce sie podzielic przemysleniami.

 

Obawiam sie wszelkiego tworzywa sztucznego (nawet tego z certyfikatami) bo wiem jak sie je uzyskuje.

Relatywnie niedawno wyszla na jak sprawa Bi-sfenolu A, ktory przeciez tez byl bezpieczny i pakowali go we wszelkie plastiki, az do momentu gdy juz nie dalo sie maskowac skutkow ubocznych. Stad wole nie stosowac PEHD mimo ze certyfikaty maja.

 

Wydaje mi sie ze ocynk lepszy - jakby nie bylo stosowany duzo dluzej o skandalach nie slyszalem (jesli idzie o wentylacje), bo w niskich temperaturach (tzn do 50 *C) nic sie z nim nie dzieje.

Wiem ze trudniej zrobic instalacje, ale akceptuje to.

 

Odnosnie rekuperatorow to wybor wymiennikow jest dosc ubogi jesli idzie o material konstrukcyjny.

Albo aluminium, albo .... tworzywa sztuczne (oczywiscie z certyfilkatami). Z uwagi na powysze wolalbym w to nie wchodzic.

 

Znalazlem tylko jeden reku, ktory ma wymiennik miedziany:

https://eurosenergy.com/rekuperatory-euros/

 

Cena powala niestety.

Co to tym sadzicie? To moze byc alternatywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azbest uratował wiele istnień i majątku. Zastępował latwopalną strzechę. I leżący na dachu jest nieszkodliwy.

 

 

Z wodą się stykasz. Rozumiem studnia wlasna, instalacja z rdzą z czrnych rur (czy moze ocynk wmtym CWU), bo wodociagi plastikowe? Jaka pompa?

 

Na podlodze drewno surowe? Tynki z czystej gliny?

 

Można nie wsiadać do samochodów, autobusów, pociągów itd. z masą plastiku (w tym kanały wentylacyjne). Nie zakladać ubran z nienaturalnych materiałów, nosić rękawiczki i maskę... Nie używać lodowki (plastik w srodku), mikrofali, telefonu, komputera, wifi...

Tylko jak wtedy napisać pytanie na forum i co to za życie?

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swoim domu nie chce nastawiać się na potencjalnie szkodliwe dla zdrowia czynniki.

 

Jakie znasz czynniki, które nie są "potencjalnie szkodliwe" ani nie została dowiedziona ich szkodliwość?

Rozumiem, jak ktoś wydaje pieniądze i poświęca czas na unikanie rzeczy których szkodliwość jest dowiedziona (np. na papę antyradon) czy nie stosuje materiałów do zastosowań nie przewidzianych i nie przebadanych przez producenta (np. często ryzykanci używają rur kanalizacyjnych do GWC). Ale doszukiwanie się zagrożenia, gdzie nie ma żadnych badań dowodzących szkodliwość - IMO nadmiar ostrożności bo alternatywne rozwiązania są tak samo tylko na wiarę bezpieczniejsze.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadne, ale:

Jakie jest same powietrze? Ile ma w sobie pyłów, pochodzących z tworzyw sztucznych?

Bardziej zwróciłbym uwagę na klasę filtrów oraz kontrolę ich wymiany.

Tutaj doszukiwałbym się większego zagrożenia w życiu codziennym. Cena też dobija. Proszę popatrzeć na proporcję ilości. Miłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...