Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotowoltaika - rzetelni wykonawcy


domeldoom

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 103
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Serdecznie,

Ja natomiast nie polecam wykonawcy Aguia Media S.C. z Kobióra, wykonywali dla mnie instalację i zgodnie z opinią techniczną jest wykonana niepoprawnie.

Główne problemy to kable leżące bezpośrednio na dachu oraz niewypoziomowana konstrukcja krzywiąca panele. Wykonawca zasłania się dobrym pewnikiem i pewnie sprawa znajdzie finał w sądzie. Z mojej strony polecam zasięgnąć porady i dystrybutorów markowych komponentów, posiadają oni bazę dobrych wykonawców.

Ja skusiłem się na markowe elementy i dobre opinie na oferto. Jednak mam obecnie spory problem, którego nikomu nie życzę. Fotowoltaika ma sens i powinna nas cieszyć szczególnie w słoneczne dni. I ZGADZAM SIĘ GRUNT TO DOBRE KOMPONENTY I B.DOBRY WYKONAWCA Z CERTYFIKATAMI.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
temat forum jest o rzetelnych wykonawcach są tutaj ludzie, którzy są zadowoleni z wykonawcy i nie wiem po co miałby ktoś się podszywać pod kogoś. Ja kiedy jestem zadowolona to polecam :)

 

Zielony schit to polecana przez ciebie firma... wystarczy poszukać płacą 3gr/posta właśnie z tego powodu zarobiłaś 9 gr. jeszcze trochę dobrych opinii i będziesz miała na kajzerkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadniesz na inne fora to zrozumiesz że Zielony schit jest wszędzie i wszyscy go chwalą. A prawda jest taka że to badziew a nie firma.

Dobra firma nie musi robić reklamy - zadowoleni klienci sami zareklamują. Natomiast partacze chwytają się brzytwy, żeby pozyskać klienta. Już to kiedyś pisałem ale powtórzę, stosowanie chwytów jak wyżej, podszywanie się pod niby zadowolonych klientów to dla mnie całkowite dno. Jak można zaufać takiej firmie skoro już na poziomie reklamy kłamią w żywe oczy! Porażka!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja od siebie kilka wniosków z naszych doświadczeń?

 

- Nie podpisuj niczego po godzinie, tylko sobie czas na porównanie ofert.

- Przeczytaj umowę, Umowa to dokument na bazie którego będzie realizowana inwestycja a potem gwarancje.

- Zwróć uwagę, czy firma działa dłużej niż rok.Spółki z o.o. sprawdźmy w KRS a działalności osobowe w bazie CEIDG.

- Właściwy dobór instalacji. Prosumenci powinni dobierać moc instalacji do rocznego zużycia energii elektrycznej. Więcej nie znaczy lepiej.

- Pytaj zawsze o personel firmy, szczególnie o kadrę inżynieryjną. Ktoś powinien dobrze przygotować rozplanowanie i całość inwestycji.

- Warto sprawdzić referencje i ich jakość.

- Autoryzacje - sprawdź czy firma jakimiś dysponuje. To daje pewność i wygodę w realizacji gwarancji.

- Może oczywiste, ale.....siedziba. Warto zobaczyć biuro firmy i tam podpisać umowę.

- Fizyczny magazyn: Magazyn z towarem jest niezbędny dla profesjonalnej firmy wykonawczej. Nie można montować większej ilości instalacji bez podręcznego zapasu sprzętu i towaru.

- Własna ekipa montażowa - Praca z podwykonawcami to nic złego, jednak nie da się dobrze świadczyć serwisów bez własnego, zatrudnionego personelu.

 

Zgadzacie się? dodalibyście coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Może oczywiste, ale.....siedziba. Warto zobaczyć biuro firmy i tam podpisać umowę.

Nie warto podpisywać umowy w biurze firmy, pozbawiamy się możliwości wycofania się z inwestycji w przypadku, gdy jednak z jakiegoś powodu dojdziemy do wniosku, że nie chcemy współpracować z daną firmą. Były już takie przypadki i tylko podpisanie umowy poza lokalem uratowało inwestora przed wyrzuceniem pieniędzy w błoto (zainteresowani wiedzą, o jakiej firmie piszę :no:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...