Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaką macie temperaturę wokół okien?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 67
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 years później...

W jaki sposób można poprawić sytuację z takim oknem? Byłem ostatnio u znajomego, który mieszka w segmencie z wielkiej płyty. Niedawno wymienił okna, z czego w salonie jedna ściana to jest praktycznie wielkie przesuwne okno. Komfort cieplny nieporównywalnie lepszy niż u mnie.

 

Przy okazji regulacji okien na zimę rozmawiałem z facetem od okien, zaproponował wymianę uszczelek jako ze okna maja już 10+ lat. Zapewne zrobię to ale nie wróżę tu specjalnych sukcesów.

 

Czy macie swoje pomysły? Skoro tyle innych osób ma podobną sytuację, podzielcie się swoimi doświadczeniami.

 

Dodatkowo planuje położyć jedna płytkę pomiędzy oknem a parkietem (tak jak na zdjęciu), żeby ewentualna woda która się skrapla nie kapała wprost na parkiet. Mam sytuacje że po nocy nie zdazę jej wytrzeć i teraz widać plamy na parkiecie.

 

01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.

Z Twojego postu sprzed 5 lat wynika że masz typowo deweloperskie okna i montaż. Czyli słaby.

Podane wtedy temperatury nie były jakieś drastycznie niskie, ale fakt - szczególnie na dole - wskazywały na możliwe błędy wykonawcze.

 

Regulacja na zimę to marketingowy bełkot kolorowych mediów, ale ludzie zajmujący się serwisem chętnie to robią, bo czemu nie brać kasy jak ludzie chcą ją wydać.

 

Wymiana uszczelek też nie musi nic poprawić... ale może się mylę, bo jeśli to tani deweloperski produkt..

Moim zdaniem szkoda wydatków na działania bez rozpoznania przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodatkowo planuje położyć jedna płytkę pomiędzy oknem a parkietem (tak jak na zdjęciu), żeby ewentualna woda która się skrapla nie kapała wprost na parkiet. Mam sytuacje że po nocy nie zdazę jej wytrzeć i teraz widać plamy na parkiecie.

 

 

Tak jak pisze finlandia. Do tego dochodzi możliwość niewydajnego systemu ogrzewania i wentylacji. Nawet doszczelnienie okien i poprawa montażu niekoniecznie musi przynieść znaczącą poprawę. Niestety, okna do samej podłogi mają swoje minusy w naszym klimacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kim zatem rozmawiać żeby prawidłowo rozpoznał temat i rzetelnie doradził?

 

No i tu jest pies pogrzebany... jak odróżnić zarobkowicza od fachowca ... zwłaszcza że ten pierwszy zwykle ma lepszą gadkę którą omamia :D

 

Skąd jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...