Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Oświetlenie do czytania w łóżku


Gość Liotrek Pesiak

Recommended Posts

Gość Liotrek Pesiak

Witam wszystkich!

Otóż, posiadam łóżko, w którym chciałbym od czasu do czasu poczytać do snu ( czasami sam, a czasami z kimś jeszcze ^^). Z jednej strony łóżka posiadam zamontowaną półkę (nieco wyżej, niż głowa przy pozycji półleżącej).

Mam więc do dyspozycji chyba dwa warianty:

1. Kupić lampkę a'la biurkowa i postawić ją na wspomnianej półce;

2. Zamontować nad łóżkiem jeden czy dwa kinkiety, jednak raz, że byłyby to modele z przewodem podłączanym do kontaktu, a dwa, że przewód tej byłby na widoku (wolałbym po prostu nie kuć);

 

Czy sytuacja, w której ma się nad łóżkiem kinkiety, z których zwisają przewody, podłączone do niewidocznych, schowanych za łóżko, gniazdek, może wyglądać estetycznie? Ma sens rozpatrywanie tego? Mógłbym na przykład do takiego modelu ( https://allegro.pl/oferta/ikea-nymane-kinkiet-lampa-do-czyt-inst-stala-7608877876) zamontować przewód i z głowy.

W momencie, gdyby padło na lampkę na półce z boku łóżka... Czy czytanie byłoby efektywne dla obojga?

 

Będę wdzięczny każdemu, kto będzie mógł się ze mną podzielić swoją opinią/ doświadczeniem/ radą :)

 

PS

W razie potrzeby mogę załączyć szkic (wraz z wymiarami) jak to na chwilę obecną wygląda u mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Chyba lepszym rozwiązaniem są kinkiety, można regulować kąt padania światła. Lampka biurkowa postawiana na półce jest jak dla mnie jest mniej wygodnym rozwiązaniem i prawdopodobnie też będziesz mieć problem z kablem. Może transparentny/przezroczysty przewód, albo jakiś w kolorze niekontrastującym z kolorem ściany? Edytowane przez Elfir
ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, ale wzrasta trudność:brak miejsca aby lampy były po bokach łóżka, co wówczas? Ale nie chcę kuć ścian, a brak miejsca na stolik nocny.....No i głupie pytanie, ale mam wrażenie, że gdy patrzę na zdjęcie .... 19.jpg to gdy się usiądzie na łóżku to głową nie uderza w te srebrne lampy? Edytowane przez Sylw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat, ale wzrasta trudność:brak miejsca aby lampy były po bokach łóżka, co wówczas? Ale nie chcę kuć ścian, a brak miejsca na stolik nocny.....No i głupie pytanie, ale mam wrażenie, że gdy patrzę na zdjęcie .... 19.jpg to gdy się usiądzie na łóżku to głową nie uderza w te srebrne lampy?

 

Dość fajne a co najważniejsze funkcjonalne są te lampki przypinane z Ikea, w twoim przypadku można je przypiąć do zagłówka łóżka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy nie ma miejsca na stojące lampki czy kinkiety w ścianie, to fajnym i praktycznym rozwiązaniem są lampki na klipsie :). Ja tak mam w swojej sypialni ;)

Na klipsie, czyli coś tego typu jak w załączniku, jest mnóstwo modeli do wyboru do koloru.

Klips.jpg

Klips2.jpg

Edytowane przez Juniorka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Gdy nie ma miejsca na stojące lampki czy kinkiety w ścianie, to fajnym i praktycznym rozwiązaniem są lampki na klipsie :). Ja tak mam w swojej sypialni ;)

Na klipsie, czyli coś tego typu jak w załączniku, jest mnóstwo modeli do wyboru do koloru.

 

Pomysł Juniorki, zakładasz projekcyjną ledówkę na gwint E14 (chyba Philips) i nic się nie grzeje a światło jest doskonałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 months później...
  • 1 year później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...