Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

podłączenie rury do komina w stropie


bronson90

Recommended Posts

Dziekuje za odpowiedz, podjalem jednak decyzje o wykonaniu zabudowy z plyt krzemianowo wapiennych. Sznur, mate ceramiczna klej i kit z vitcasa juz zakupilem, w tygodniu zamowie plyty wraz z reszta akcesorii i w przeciagu 2 tygodni mamy sie za to zabrac. Panie Piotrze, jak rozwiazac zabudowe kominka w miejscu przewezenia, chodzi mi o stabilne zamocowanie plyt i wykonanie tej poleczki o ktorej pisalem w poprzednim poscie? Spytam jeszcze, czy ilosc kratek wydaje sie byc ok czy tu tez cos zmienic? I jakiej wysokosci wykonac komore dekompresyjna i czy w niej rowniez montować kratke wywiewna ? Pozdrawian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.rockwool.pl/produkty/firerock-1/?selectedCat=materialy-do-pobrania

 

Prawdopodobnie tu jest instrukcja montazowa ale nie moge jej odpalic na telefonie a aktualnie brak dostepu do komputera.

Tak...To jest nowa instrukcja, którą opracowaliśmy razem z Rockwool po przeanalizowaniu wyników testu i wielu innych danych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zmieniam na krzemianowo wapniowe chociaz zawsze cena kusi ale chce juz mieć spokoj z tym. Panie Piotrze, co z ta komora dekompresyjna i z ta zabudowa co pytalem w poprzednim punkcie ? Nie chce juz kolejnych bledow więc wole o wszystko dopytac kogos, kto zajmuje sie tym zawodowo.
Komora dowolna, z wentylacją. Uskok trzeba poskręcać z płyt wkrętami i wzmocnić od spodu trójkątami z płyty kw. Też poskręcać. Na wierzch siatka elewacyjna zatopiona w kleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze mialem juz nie meczyc pytaniami ale nasuwa mi sie jeszcze jedno odnosnie kratek i ich powierzchni. Kominek bedzie obudowany z plyt KW (juz zamowione). Domowilem rowniez kratek wentylacyjnych i bedzie to wygladalo tak:

Wlotowe 80x5 cm

Wylotowe 100x5 cm

Dekompresja 2x 20x4 cm

 

Wiem, ze to nadal mniej niz zaleca producent wkladu ale wiecej nie jestem w stanie upchnąć w ta zabudowę. Czy to bedzie w miare "dzialalo" i czy nie dojdzie do przegrzania wkladu ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam. zabudowa już zmieniona z wełny na płyty KW, w końcu przestało śmierdzieć, pole czynne kratek zbliżone do tego, co zaleca producent i wszystko hula aż miło. Przyłącze zrobiłem, tak jak poinstruował Piotr Batura, za co wielkie podziękowania dla niego. Mam nadzieje, że teraz będzie wszystko ok ;) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

Podepnę się pod temat i dopytam.

Komin Zapel ECO S fi 200mm mam po drugiej strony ściany niż kominek, a zatem muszę przebić się przez ścianę i teraz kwestia dylatacji w murze. Jeśli rura wychodząca z kominka będzie mieć 200mm (jak sądzę), to jaki powinien być otwór w murze? 250mm? I co powinno się znaleźć w murze wokół tej rury, czyli po 2,5cm z każdej strony między rurą a betonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat i dopytam.

Komin Zapel ECO S fi 200mm mam po drugiej strony ściany niż kominek, a zatem muszę przebić się przez ścianę i teraz kwestia dylatacji w murze. Jeśli rura wychodząca z kominka będzie mieć 200mm (jak sądzę), to jaki powinien być otwór w murze? 250mm? I co powinno się znaleźć w murze wokół tej rury, czyli po 2,5cm z każdej strony między rurą a betonem?

To zależy co podłączysz do tej rury. Niektórzy mówią że rura rozgrzewa się do czerwoności i prawdę mówią. Czerwona rura to 800 stopni. Beton wytrzyma, ale popęka - Konstrukcja z drewna pali się już od 250.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...