Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek-brak polaczenia z dolotem powietrza


angelb

Recommended Posts

Witam,zakupilam kominek z wyjsciem od dolu na dolot powietrza z zewnatrz,kanal w podlodze zostal poprowadzony jednak instalator nie polaczyl tych 2 wylotow razem.Czy tak to powinno wygladac czy powinnam tam sie znajdowac rura laczaca?Zdjecie jest zrobione poprzez dolna kratke wywiewna.Przepraszam ze tak nie skladnie to opisalam,ale mam nadzeje ze wiecie o co mi chodzi W chwili obecnej na moj" babski rozum" to mysle ze to jest zle zrobione ze instalator mi zostawil dolot powietrza z zewnatrz pod kominek tylko bo poprzez otwory wentylacyjne na kominku bedzie mi wialo zimne powietrze z zewnatrz do salonu.Czy dobrze mysle ze powinno byc polaczone bezposrednio?

IMG_5005.JPG

IMG_5006.JPG

IMG_5007.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkład kominkowy to Arysto a10L/510 DJ Slim,wentylacja grawitacyjna.

 

Trzeba połączyć a po drodze dołożyć szczelną przepustnicę. O ile w czasie palenia konsekwencje niewielkie przy grawitacyjnej o tyle w czasie niepalenia, jak nie zamkniesz przepustnicy to będzie wychładzał się dom. Bez podłączenia bardzo, ale nawet jak połączysz bez przepustnicy to pewnie powietrze będzie hulało przez kominek i komin, bo dolot raczej całkiem szczelny nie będzie - ale możesz przetestować, czy jak zamkniesz w czasie palenia, to ogień zgaśnie w pół minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...