Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Remont małej łazienki 3m - proszę o pomoc!!!


Korozja

Recommended Posts

Witam,

bardzo proszę o pomoc w zaaranżowaniu bardzo małej łazienki dla mojej mamy ok 3m2!

 

Obecnie w łazience jest wąska wanna, pralka, wc, szafka stojąca a nad nia szafka z lustrem. Nad wanną znajduje się duży bojler.

 

Plan jest taki żeby w łazience zmieścić:

1. Kabine prysznicowa 90x90 (mniejsza jest niewygodna)

2. Pralka

3. wc

4. Umywalkę + szafke

 

Wc może pozostać tam gdzie jest lub na ścianie prostopadłej.

Pralkę można przenieś.

Bojler ma być wymieniony na mniejszy. Można go przenieś.

Prysznic tam gdzie obecnie jest wanna.

 

Problemy:

1. Po prawej stronie od wejścia jest rura grzewcza. Od podłogi do sufitu. Odstaje od ściany ok 7cm.

 

2. W rogu naprzeciwko jest słupek. Znajdują się tam rury, wodomierz oraz doprowadzona jest rura.

 

3. Rura ciagnąca sie przy podłodze przez całą szerokość ściany naprzeciw wejścia. Rura ta jest połączona z wanną. Nie można jej wkuć w podłogę bo nie będzie zachowany spadek. Musi być zabudowana więc stworzy sie murek.

 

4. Pralka musi pozostać taka jak jest. Mama nie zgadza sie na mniejszą bo lubi prać duże kołdry itp ;)

Edytowane przez Korozja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo proszę o pomoc w zaaranżowaniu bardzo małej łazienki dla mojej mamy ok 3m2!

 

Obecnie w łazience jest wąska wanna, pralka, wc, szafka stojąca a nad nia szafka z lustrem. Nad wanną znajduje się duży bojler.

 

Plan jest taki żeby w łazience zmieścić:

1. Kabine prysznicowa 90x90 (mniejsza jest niewygodna)

2. Pralka

3. wc

4. Umywalkę + szafke

 

Wc może pozostać tam gdzie jest lub na ścianie prostopadłej.

Pralkę można przenieś.

Bojler ma być wymieniony na mniejszy. Można go przenieś.

Prysznic tam gdzie obecnie jest wanna.

 

Problemy:

1. Po prawej stronie od wejścia jest rura grzewcza. Od podłogi do sufitu. Odstaje od ściany ok 7cm.

 

2. W rogu naprzeciwko jest słupek. Znajdują się tam rury, wodomierz oraz doprowadzona jest rura.

 

3. Rura ciagnąca sie przy podłodze przez całą szerokość ściany naprzeciw wejścia. Rura ta jest połączona z wanną. Nie można jej wkuć w podłogę bo nie będzie zachowany spadek. Musi być zabudowana więc stworzy sie murek.

 

4. Pralka musi pozostać taka jak jest. Mama nie zgadza sie na mniejszą bo lubi prać duże kołdry itp ;)

 

Wrzuć rysunek, bo na razie jedyne wyjście to kabina na pralce :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłam żeby pralkę przenieś na drugą stronę. Nad nią powiesić bojler. Można pomyśleć nad jego zabudowaniem jeżeli będzie mniejszy. Na palce można postawić kosz na pranie lub położyć ręczniki. Z boku na ścianie też mozna by wieszać ręczniki po kąpieli.

W miejsce pralki dałabym umywalkę. Na całą szerokość blat. Umywalka mogłaby być wystająca. Pod nią szafka/szuflady. Z boku pod blatem kosz na pranie lub też szafka na środki czystości. Nad umywalka na całą szerokość ściany lustro lub szafki z lustrem.

Kibelek na drugiej ścianie. Nad kibelkiem szafka/obrazki itp.

 

Mam tylko obawy czy przy takim układzie nie bedzie problemu z wejściem do kabiny. Wiadomo. Łazienka jest mala więc nigdy nie będzie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "słupek" to zabudowane piony?

 

Z kibelkiem nie poszalejesz, bo trzeba do niego ciągnąć grubą rurę ze sporym spadkiem, żeby nie było problemów. Więc trzeba go zostawić blisko słupka.

Właściwie niewiele da się zmienić - kabinę trzeba dać w miejsce wanny (najlepiej walk-in - tylko ścianka oddzielająca od szafki z umywalką). Tylko bojler trzeba przenieść nad kibelek albo nad pralkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak wstępnie co mi po głowie chodzi. Najbardziej podoba mi sie układ nr 1. Pralka i bojler są ukryte w kącie. Obok umywalki jest blat gdzie można wygodnie odstawić suszarkę czy maszynkę w trakcie zabiegów. Drzwi otwierają się na umywalkę z dużym lustrem a wiec lepiej jak na kibel czy pralkę.

Martwi mnie tylko dojście do prysznica ;/

 

Proszę o wyrażenie opinii. Może komuś wpadnie do głowy inne rozwiązanie. Ja już przez ta łazienke nie śpię po nocach. Jeszcze tydzień a osiwieje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...