Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdzie umieścić czujnik temperatury wody CWU ?


RoccoPL

Recommended Posts

Witam.

Pytanie takie jak w temacie gdzie dokładnie umieścić czujnik temperatury CWU boilera, ponieważ na piecu gazowym pokazuje mi temperaturę wody 47°C a gdy puszczam wodę to jest ona letnia, nawet gdy zleje wodę z rurek. Nie raz jest gorąca a nie raz zimna...

 

Czujnik mam przymocowany do rurki w miejscu którym dochodzi ciepła woda z pieca. Wydaje mi się że to złe miejsce. Nie powinna być ona jakoś przymocowana przy boilerze ?

 

https://zapodaj.net/9225962d1848c.jpg.html

 

Pozdrawiam i czekam na wasze porady.

Edytowane przez RoccoPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
Żeby nie robić nowych tematów podepnę się tutaj . Mam 200L cwu zasilany PC wężownica duża na prawie cały zbiornik i są dwa gniazda na czujnik temperatury jedno na 1/3 od góry a drugi 1/3 od dołu . które gniazdo lepiej bo teraz mam wyżej i mam wrażenie że tej ciepłej wody jest dość nie za dużo . Czy gdybym przełożył czujnik na dolne gniazdo to pewnie zyskam więcej ciepłej wody ale i PC będzie dłużej ten zład zagrzewać Teraz mam ustawione grzanie harmonogramem raz dziennie nad ranem do 45 st i wieczorem zostaje woda ok 37 st i tak nam styka. Jak macie u siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik montuje się na wysokości 1/3 od dołu zasobnika. Umiejscowienie go u góry prowadzi do niedogrzewania zasobnika, w dodatku PCi będzie włączała się bardzo późno, tzn. dopiero po opróżnieniu większości zasobnika z ciepłej wody. Może dojść do sytuacji, gdzie ciepła woda w kranie pozornie jest, ale przy większym rozbiorze (np. wanna czy dłuższy prysznic) nagle okaże się, że jej już nie ma, a pompa stała bezczynnie zamiast zawczasu uzupełnić ubytek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam CWU 200 litrów (Termica WW 200 N).

Czujnik jest na 1/3 wysokości, zgodnie z tym co piszą przedmówcy.

Ciekawe jest to, że kocioł Vitodens pokazuje mi czasem 18 stopni (na 1/3 wysokości), a termometr na górze zasobnika pokazuje ponad 50 stopni.

Edytowane przez Robinson74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...