Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dobry wkład kominkowy stalowy bez rusztowy?


mcris

Recommended Posts

Witam!

Proszę o radę :)

 

Szukamy dobrego wkładu kominkowego stalowego, z szamotem, najlepiej bez rusztowego o mocy 14-16kw.

 

Byliśmy już w kilku salonach i doradzono nam te dwa wkłady kominkowe:

Prima LA 16 kW firmy DEFRO

lub

WKŁAD KOMINKOWY NADIA 14 producent KRATKI PRO

 

Za wkładem firmy Kratki przemawia na plus to, ze jest bez rusztowy. Ale w internecie są sprzeczne informacje na temat firmy Kratki, więc mamy wątpliwości czy kupować wkład tej firmy.

Na temat firmy Defro też bardzo mało informacji (opinii).

 

Może ktoś używa tych wkładów i podzieli się opinią?

Albo może ktoś może doradzić jeszcze innego producenta?

Będę wdzięczna za życzliwe rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek będzie używany codziennie do ogrzania domu o pow. 130m2 (parter + poddasze).

 

Dom jest już w użytkowaniu, jest system grawitacyjny i jest sprawny. Dom jest dobrze ocieplony, ma nową stolarkę.

W tej chwili jest zamontowany tani wkład z castoramy (przez poprzedniego właściciela) i nawet z takim lipnym wkładem w domu jest ciepło. Nawet w mrozy.

Tylko ze wkład jest niewydajny, nie dopala drewna, i większość energii idzie do komina. Musimy go zmienić.

Byliśmy w kilku salonach sprzedaży i doradzono nam powyżej wymienione wkłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zamontowana turbina na strychu. Przewody doprowadzające ciepło na poddasze są poprowadzone przez strych (w sufitach mamy kratki). Tak zostało to zrobione przez poprzednich właścicieli.

W tej chwili brak doprowadzenia powietrza, ale jak będziemy montować nowy wkład to doprowadzimy powietrze z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proszę o radę :)

 

Szukamy dobrego wkładu kominkowego stalowego, z szamotem, najlepiej bez rusztowego o mocy 14-16kw.

 

Byliśmy już w kilku salonach i doradzono nam te dwa wkłady kominkowe:

Prima LA 16 kW firmy DEFRO

lub

WKŁAD KOMINKOWY NADIA 14 producent KRATKI PRO

 

Za wkładem firmy Kratki przemawia na plus to, ze jest bez rusztowy. Ale w internecie są sprzeczne informacje na temat firmy Kratki, więc mamy wątpliwości czy kupować wkład tej firmy.

Na temat firmy Defro też bardzo mało informacji (opinii).

 

Może ktoś używa tych wkładów i podzieli się opinią?

Albo może ktoś może doradzić jeszcze innego producenta?

Będę wdzięczna za życzliwe rady!

 

Zerknij na ofertę Unico. Użytkuję ich wkład z płaszczem trzeci sezon, moc podobna do tej, jakiej szukasz. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele zmieni się w kwestii wydajności po zamianie wkładów. Wkłady kominkowe, nawet najlepsze nie powinny służyć do ogrzewania domu w trybie jaki opisujesz. Do tego lepiej zainwestować w pieckokomiek, który po 3-5 latach zwróci się na samym opale. O kulturze palenia i oddawania ciepła poczytaj (raz / dwa razy na dobę palisz). Przemyśl sprawę, poczytaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Państwo!

Widzę że czytanie ze zrozumieniem "kuleje".

Nie proszę o poradę jak zmienić system ogrzewania i czy zmiana wkładu mi "pomoże", proszę tylko o opinie na temat konkretnych firm i wyrobów.

 

Dziękuję wg39070 za rade, właśnie dzisiaj przeglądaliśmy ofertę firmy UNICO. "Wpadł" nam w oko wkład Dragon. I myślę że na niego jednak padnie nasz wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Państwo!

Widzę że czytanie ze zrozumieniem "kuleje".

Nie proszę o poradę jak zmienić system ogrzewania i czy zmiana wkładu mi "pomoże", proszę tylko o opinie na temat konkretnych firm i wyrobów.

 

Dziękuję wg39070 za rade, właśnie dzisiaj przeglądaliśmy ofertę firmy UNICO. "Wpadł" nam w oko wkład Dragon. I myślę że na niego jednak padnie nasz wybór.

 

Trzeba było posłuchać fachowców, sprzedawców i kupić co proponowali a nie zawracać głowę na forum a potem strzelać focha że nie takie rady;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Państwo!

Widzę że czytanie ze zrozumieniem "kuleje".

Nie proszę o poradę jak zmienić system ogrzewania i czy zmiana wkładu mi "pomoże", proszę tylko o opinie na temat konkretnych firm i wyrobów.

 

Dziękuję wg39070 za rade, właśnie dzisiaj przeglądaliśmy ofertę firmy UNICO. "Wpadł" nam w oko wkład Dragon. I myślę że na niego jednak padnie nasz wybór.

 

Jeszcze raz polecam i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było posłuchać fachowców, sprzedawców i kupić co proponowali a nie zawracać głowę na forum a potem strzelać focha że nie takie rady;-)
Spokojnie....Wybór nowego wkładu na podstawie opinii o wodniaku to właśnie owo "czytanie ze zrozumieniem" . Biznes się kręci! Unico zarobi...A mądrala może jeszcze przed śmiercią zrozumie na co trzeba wymienić, więc ruch w interesie na całego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie....Wybór nowego wkładu na podstawie opinii o wodniaku to właśnie owo "czytanie ze zrozumieniem" . Biznes się kręci! Unico zarobi...A mądrala może jeszcze przed śmiercią zrozumie na co trzeba wymienić, więc ruch w interesie na całego.

 

Do czego zmierzasz Piotrze? Skoro wodniak sprawdza mi się bardzo dobrze, to i konwekcyjny nie będzie zły. Masz coś do Unico jako producenta? Chętnie pewnie postawił byś mu pieco kominek wielkości vana i o masie najlepiej 2 ton, ale nie każdy potrzebuje w domu parowozu nawet w imię przyszłych oszczędnosci. Nie spodziewałem się po Tobie takiej wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strzelam focha tylko sprowadzam dyskusję na właściwy tor.

Nie mam zamiaru przerabiać systemu ogrzewania i nie pytam o rady na ten temat, mam zamiar tylko wymienić wkład kominkowy.

I o jakość konkretnych wkładów (konkretnych producentów) pytam.

Mam już pewne zdanie na temat tych wkładów, ale zawsze lepiej zapytać o opinie większej ilości ludzi.

A propos "słuchania rad sprzedawców" - sprzedawca (fachowiec) zawsze będzie chciał sprzedać to na czym najlepiej zarobi, więc taka opinia nie jest do końca miarodajna.

Przykład: jeden fachowiec mi zachwalał kratki.pl a drugi twierdził że kratki.pl mają słabą jakość i są bardzo awaryjne.

Dla tego pytam na forum, proszę o zdanie ludzi którzy używają tych wkładów.

Chyba po to to forum istnieje żeby móc zapytać o radę? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle postawiłeś pytanie. Pytaj kto z użytkowników tych wkładów grzał nimi dom paląc w nich codziennie. Bo Ty nie planujesz używać ich rekreacyjnie.

 

Ja paliłem w moim Unico Nemo 2 TopEco przez pierwszy sezon codziennie, gazu do grzania domu nie odpaliłem, więc mogę coś powiedzieć i nawet powiem, że ten wkład wart jest wydanych na niego pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja p7aliłem w moim Unico Nemo 2 TopEco przez pierwszy sezon codziennie, gazu do grzania domu nie odpaliłem, więc mogę coś powiedzieć i nawet powiem, że ten wkład wart jest wydanych na niego pieniędzy.

 

Bo Twój Unico nadaje się na główne źródło ciepła, co ma zapisane na stronie producenta :) Żaden z interesujących autora wątku wkładów nie nadaje się do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strzelam focha tylko sprowadzam dyskusję na właściwy tor.

Nie mam zamiaru przerabiać systemu ogrzewania i nie pytam o rady na ten temat, mam zamiar tylko wymienić wkład kominkowy.

I o jakość konkretnych wkładów (konkretnych producentów) pytam.

Mam już pewne zdanie na temat tych wkładów, ale zawsze lepiej zapytać o opinie większej ilości ludzi.

A propos "słuchania rad sprzedawców" - sprzedawca (fachowiec) zawsze będzie chciał sprzedać to na czym najlepiej zarobi, więc taka opinia nie jest do końca miarodajna.

Przykład: jeden fachowiec mi zachwalał kratki.pl a drugi twierdził że kratki.pl mają słabą jakość i są bardzo awaryjne.

Dla tego pytam na forum, proszę o zdanie ludzi którzy używają tych wkładów.

Chyba po to to forum istnieje żeby móc zapytać o radę? ;-)

 

Pytasz o radę i dostajesz odpowiedzi, jakie i od kogo oto jest pytanie. Twoja mądrość by to odfiltrować. Nie chciałeś rad sprzedawców i fachowców bo stronniczy, pewnie coś w tym jest, no to posłuchaj tych co w życiu widzieli jeden wkład właśnie ten najlepszy. Jak kupisz już ten właściwy będziesz mógł też powiedzieć że jest to ten najlepszy? Może być też tak że często będziesz udzielał się na jednym z najpopularniejszych wątków kominkowych.

Napiszę tylko tyle, wkład kominkowy to nie wszystko. Pisałeś że obecny nie dopala drewna, to nie wkład nie dopala tylko operator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...