Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak przenieść wylot i przesunąć kozę


albi

Recommended Posts

Podepnę się pod temat.

Czy montaż kozy, w sposób przedstawiony na poniższym schemacie jest do zaakceptowania?

[ATTACH=CONFIG]429962[/ATTACH]

Z grubsza tak...."Z grubsza", bo nie znam szczegółów. Oczywiście pod warunkiem, że komuś nie przeszkadza fakt, że wyglądać to będzie jak pół dupy za krzakiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie że tak tanio? I jeszcze wciskają? Za Jawara izostatycznego zapłaciłem 1696,17 zł z dostawą. Za Schiedla izostatycznego (tak, na tę technologię się zafiksowałem) krzyczeli mi 3813 zł + transport.

 

 

 

 

Wątpię. Przy ulewnym deszczu ze 150ml mi się zebrało. Raz taka ulewa była. Jak nie wyczyszczę, to wsiąknie pewnie - albo się przesączy powoli.

 

 

 

Gdzie? Przeczytaj instrukcję uważnie - uszczelnić należy przestrzeń miedzy szalunkiem a płytą.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=429947

 

Miedzy szalunkiem a rura ceramiczną lub między płytą systemową a rura ceramiczna ma być luz umożliwiający pracę komina.

 

W instrukcji Schiedla to ładniej widać (idea ta sama w Jawarze):

 

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=429950

 

Ale gdyby było tak, jak piszesz, to żadne powietrze by góra nie mogło się wydostać (a nie jak pisałem pomijalne ilości).

 

 

 

Kratka wentylacyjna pod płytą? O jakiej instrukcji piszesz?

 

Z uszczelnieniem masz rację, zbyt pobieżnie czytałem w instrukcji uszczelnienie między szalunkiem traconym. Pkt. 13 tej Twojej instrukcji przewiduje kratki do zasysania powietrza do spalania no i ciekawe co z gwarancją i warunkami pracy jak uznamy że powietrze do spalania niepotrzebne to sobie kratki zlikwidujemy. Są kominy gdzie te kratki występują w innym celu. Mam komin z odskraplaczem i bez daszku z pełną kontrolą tego ile z komina ścieka i tylko raz zdarzyło się w trakcie nawalnego deszczu by coś ciekło z niego. Mokra, nasączona sadza działa jak izolacja wilgociowa;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uszczelnieniem masz rację, zbyt pobieżnie czytałem w instrukcji uszczelnienie między szalunkiem traconym. Pkt. 13 tej Twojej instrukcji przewiduje kratki do zasysania powietrza do spalania no i ciekawe co z gwarancją i warunkami pracy jak uznamy że powietrze do spalania niepotrzebne to sobie kratki zlikwidujemy.

 

Ja mam uniwersal plus. Nie ma w nim doprowadzenia powietrza i nie ma tej kratki. Słusznie jednak się poprawiasz, że to nie kratka do wentylacji przestrzeni izolowanej komina (pisałeś "pod płytą przewiduje kratkę wentylacyjną przestrzeni izolowanej komina"), a doprowadzenie powietrza do spalania. Więc nijak ma się do dyskusji o wentylacji tej przestrzeni i tematu, który wywołał Piotr pytając "Co zrobić z kratką przewietrzającą w domu z rekuperacją?" której to kratki zresztą w tym kominie nie ma.

 

Jak nie potrzebujesz doprowadzenia powietrza do spalania i nie możesz go zamontować zgodnie z instrukcją to wybierasz inny komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam uniwersal plus. Nie ma w nim doprowadzenia powietrza i nie ma tej kratki. Słusznie jednak się poprawiasz, że to nie kratka do wentylacji przestrzeni izolowanej komina (pisałeś "pod płytą przewiduje kratkę wentylacyjną przestrzeni izolowanej komina"), a doprowadzenie powietrza do spalania. Więc nijak ma się do dyskusji o wentylacji tej przestrzeni i tematu, który wywołał Piotr pytając "Co zrobić z kratką przewietrzającą w domu z rekuperacją?" której to kratki zresztą w tym kominie nie ma.

 

Jak nie potrzebujesz doprowadzenia powietrza do spalania i nie możesz go zamontować zgodnie z instrukcją to wybierasz inny komin.

 

Podlinkowałeś instrukcję takiego z kratkami to sam nie wiem o co Ci chodzi, trzeba było to https://www.jawar.com.pl/img/user/files/download/instrukcje/instrukcja-jawar-uniwersal-plus.pdf widocznie ten producent nie przewiduje wentylowania przestrzeni ocieplanej inni tak nie robią ale to Twój problem i producenta;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlinkowałeś instrukcję takiego z kratkami to sam nie wiem o co Ci chodzi,

 

Jakbyś czytał, co napisałem podając tę instrukcję, to byś wiedział na dowód czego miała być. Tego, i tylko tego.

 

Trudno, żebym tą instrukcją obrazował odpowiedź na pytanie Piotra, skoro nie ma w niej kratki wentylacyjnej. Więc zadając pytanie Piotr nie mógł myśleć o tym kominie.

 

Znasz jakieś instrukcje, gdzie producent przy WG zaleca instalacje kratki wentylacyjnej, a przy mechanicznej nie?

 

Z mojej strony EOsT. Odpowiedź jest prosta - każdy element (czy to kratka, czy odskraplacz, czy cokolwiek innego) należy zamontować zgodnie z instrukcją czy jest WM, czy WG.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś czytał, co napisałem podając tę instrukcję, to byś wiedział na dowód czego miała być. Tego, i tylko tego.

 

Trudno, żebym tą instrukcją obrazował odpowiedź na pytanie Piotra, skoro nie ma w niej kratki wentylacyjnej. Więc zadając pytanie Piotr nie mógł myśleć o tym kominie.

 

Znasz jakieś instrukcje, gdzie producent przy WG zaleca instalacje kratki wentylacyjnej, a przy mechanicznej nie?

 

Z mojej strony EOsT. Odpowiedź jest prosta - każdy element (czy to kratka, czy odskraplacz, czy cokolwiek innego) należy zamontować zgodnie z instrukcją czy jest WM, czy WG.

Z jednej strony coś piszesz z innej reagujesz tylko na części wypowiedzi uznając że to ty decydujesz o czym dyskusja. EOT bo chyba nie EOsT ok kończymy dyskusję tylko po co zadajesz pytanie? Cyba że zadajesz pytania retoryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś czytał, co napisałem podając tę instrukcję, to byś wiedział na dowód czego miała być. Tego, i tylko tego.

 

Trudno, żebym tą instrukcją obrazował odpowiedź na pytanie Piotra, skoro nie ma w niej kratki wentylacyjnej. Więc zadając pytanie Piotr nie mógł myśleć o tym kominie.

 

Znasz jakieś instrukcje, gdzie producent przy WG zaleca instalacje kratki wentylacyjnej, a przy mechanicznej nie?

 

Z mojej strony EOsT. Odpowiedź jest prosta - każdy element (czy to kratka, czy odskraplacz, czy cokolwiek innego) należy zamontować zgodnie z instrukcją czy jest WM, czy WG.

No nie do końca. Kupowanie komina z systemem przewietrzania grawitacyjnego do domu z WM jest idiotyczne....Konia z rzędem inwestorom, którzy w trakcie zakupu swojego pierwszego w życiu komina, coś kumają z tego co tu dyskutowaliśmy.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
Mam komin z odskraplaczem i bez daszku z pełną kontrolą tego ile z komina ścieka i tylko raz zdarzyło się w trakcie nawalnego deszczu by coś ciekło z niego. Mokra, nasączona sadza działa jak izolacja wilgociowa;-)

 

Dla tych, co w to uwierzą... Ja uwierzyłem.

 

Wcześniej, zanim jeszcze podłączyłem kominek przez może rok uzbierało mi się mniej, niż połowa tego "wiaderka" ze zdjęcia. Wcześniej zaglądałem chyba w wakacje. Było zupełnie sucho - a przecież trochę ulew było. Zasłoniłem, zapomniałem. Przed świętami wiadomo, porządki. Odsłoniłem a tam:

 

attachment.php?attachmentid=438988

 

Komin po minionym sezonie nie był czyszczony, palone w tym sezonie kilkanaście razy.

Nie wiem, czy więcej deszczu, czy brak cugu w zamkniętym kominie w czasie nie palenia nie pozwolił na odparowanie wilgoci ze ścianek, czy drewno nie było tak suche, jak mi się zdawało (minimum 1,5 roku leżało - większość trzy lata, bo ścięte pierwszego dnia budowy).

Odskraplacz.jpg

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...