Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Cewki Miszyna, szukam użytkowników


pkorol

Recommended Posts

Wszedł do autobusu człowiek z cewką na głowie.... Nikt mu nie wyjaśni jak to działa, nikt mu nic nie powie...

Z całym szacunkiem, jeszcze jeden teoretyk? Jak chcecie to wytłumaczyć nie mając tego w rękach. Nawet nie wiecie czy to faktycznie działa. Konfrontujecie nową informację z wiedzą szkolną jak w kabarecie, kiedy prądu zabrakło i dzieciaki wylazły na podwórka i wszystkie gry ich rodziców byli głupie bo oni tego nie rozumieli. Wiec jak nowa wiedza nie pasuje do szablonu, to jest głupia i szkodliwa?

Oczywiście, że wyjaśnia. Wyjaśniały się prześcigają kto bardziej absurdalnie wyjaśni. Teraz wiem, że producenci wyjaśniają najbardziej od wszystkich. Miszyn jest fizykiem jego budowa komórkowa nie interesuje więc w to nie wchodzi. Cewki jego też nie interesują bo on jest teoretykiem pola. Więc przypisywania jego cewkom cudo wianków jest co najmniej nie na miejscu.

Niema znaczenia jak to działa. Niema negatywnych komentarzy. Ale zawsze znajdzie taki komu coś tam zaszkodzi. Ja mogę się mylić i sobie coś wmówić sugerując się komentarzami innych ale nie wmówisz 6 latkowi, że kawałek drutu grzeje, niema takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak wygląda bryła wody zamrożonej nad pracującą cewką TOR: https://www.youtube.com/watch?v=aEssGUMwTGA

 

Jakby pokazali proces zamrażania (timelaps), to ten film by o czymś mógł świadczyć. A tak to nic nie mówiący filmik do tego podejrzany przez zablokowanie komentarzy.

 

Tak wygląda zamarzanie wody bez cewki. Na czym ma polegać jej działanie? Gdzie są różnice?

 

https://www.youtube.com/watch?v=GlI_BPnlL_E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda bryła wody zamrożonej nad pracującą cewką TOR: https://www.youtube.com/watch?v=aEssGUMwTGA

To znaczy że grzejąca cewka TOR zamraża w normalnej temperaturze wodę czy że temperatura zewnętrzna (wokół cewki) była ujemna a te "ślady" powstały na skutek działania TOR ?

Butle z lodem po zamrożeniu na i obok pracującej cewki pojemnościowej Mishina (urządzenie Live Sinus 5) (w odległości 1 metra od boku cewki).

Woda destylowana (1 ppm) i srebro jonowe na wodzie destylowanej (10 ppm).

Cewka została włączona na 4 godziny przy maksymalnej mocy przy domyślnych ustawieniach modulacji.

https://translate.google.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest gdzieś napisane, że ona grzeje? Nic nie grzeje bo to nie kuchenka, gdy pisałem, że grzeje mnie i moich bliskich, to nie było grzanie jako grzanie tylko odczucie ciepła a to nie to samo. Weź dłoń przyłóż na łeb innej osoby 50/50 że będzie odczuwała ciepło (gdybym ja przyłożył swoje dłonie to by piekło a nawet parzyło). Najlepiej przyłóż dłoń osobie obojętnej, bo potem będziesz rozpowiadał, ze to "chemia":) A najlepiej zrób sobie TOR i wszelkie desperackie wątpliwości odejdą w niepamięć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to nie cewka TOR grzeje tylko Ty czujesz ciepła ale od działania tej cewki.

Czyli na kamerze termowizyjnej nie będzie się wyróżnić z otoczenia i pirometr też nie wskaże innej temperatury?

 

W tej zamrożonej wodzie (obok / pod / nad cewką TOR) było "srebro jonowe".

 

Przyłożyłem swoją dłoń do swojej głowy (do czoła) i czułem ciepło na powierzchni czoła i lekkie ciepło na dłoni.

 

Przyłożyłem swoją dłoń do czoła innej osoby.

Poczułem ciepło a ta osoba poczuła zimno.

Czyli: ja poczułem ciepłe czoło a ta osoba poczuła zimną dłoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o odczuciach zimna i ciepła a nie o mrowieniu.

W tym właśnie znaczeniu: - odczucie ciepła i zimna bez dotyku piszę o pirometrze i kamerze.

 

Trzeba zrobić test - założyć na oczy opaskę, na uszy słuchawki dźwiękochłonne, zasłonić kotarą z papieru i zbliżać losowo cewkę TOR i pytać ludzi czy coś czują.

Czyli próby losowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbliżać losowo cewkę TOR i pytać ludzi czy coś czują.

Czyli próby losowe.

 

Nu tak przyłóż i sprawdź. Nie za dużo losowych wydarzeń: gość (niedouczony elektryk) robi cewkę, niema czym ją zasilić ale ma gniazdka z uziemieniem, ładuje cewkę od bolca uziemiającego, przykłada do poturbowanych żeber i wuala jest zdrowy. Co za zbieg okoliczności. Nie wiem jak wy ale ja się uśmiałem do rozpuku nad tym tekstem. Pewnie autor tej cewki nie uwierzyłby w tak kreatywne ładowanie i cudowne uzdrowienie. No cóż trudno będę musiał jakoś z tym żyć. Albo cewka we mnie uwierzyła albo ja w nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał ten który tu przychodzi tylko po to by się naśmiewać z autora tematu.

 

Dziękuję, mnie to nie przeszkadza. Dzięki wam wszystkim lepiej rozumiem temat. Pytałem "znawców tematu" co nie tak z moim TORem dla czego działa, cisza, ja sam nie umiem tego wytłumaczyć. Miszyn wspominał o tym, że ma cewkę która pracuje bez zasilania ale nikt nie był zainteresowany tematem i nie zadawali pytań. Więc nie wiadomo co to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ból żebra jest prosty ludowy sposób - cegła.

Wariant pierwszy, dzienny, stosować w godz. 6-22: prawą ręką podnosimy cegłę na wysokość serca i puszczamy główką na gołą stopę, najlepiej na duży palec. Ból żebra przechodzi natychmiast.

Wariant drugi: prawą ręką podnosimy cegłę i z rozmachem walimy w czoło. Także na ból żebra pomaga. Ważni są świadkowie, jak przyjedzie pogotowie to skierowanie do Szpitala Klinicznego im. Józefa Babińskiego jest wysoce prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...