Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie dla idiotów !!!


adam_mk

Recommended Posts

Kiedy powstanie?

Gdzie?

 

Adam M.

 

obstawiam ,że po wgranych ponownie wyborach decyzja będzie szybka .

Obecnie urabiają podbrzusze...

 

Podsumowanie wyników badania opinii, zrealizowanego na zlecenie spółki przez PBS w okresie od listopada do grudnia 2018 r., na reprezentatywnej próbie mieszkańców gmin lokalizacyjnych, tj. Choczewo, Gniewino i Krokowa, przedstawione zostało w poniższym zestawieniu.

 

Najważniejsze wnioski:

 

Poparcie dla inwestycji

 

Poparcie dla budowy elektrowni jądrowej w sąsiedztwie wśród mieszkańców gmin lokalizacyjnych wynosi 66%.

Poparcie dla budowy elektrowni jądrowej w Polsce wśród mieszkańców gmin lokalizacyjnych wynosi 69% i zwiększyło się o 2 pp. w stosunku do ubiegłego roku.

Poparcie dla budowy elektrowni w sąsiedztwie nie zmieniło się od poprzedniej fali badania, jednak stosunek mieszkańców do takiej inwestycji w pobliżu ich miejsca zamieszkania uległ poprawie. Zmniejszyła się liczba osób będących zdecydowanymi przeciwnikami przedsięwzięcia (migracja do grupy umiarkowanych przeciwników).

Coraz więcej mieszkańców gmin lokalizacyjnych, którzy nie popierają budowy elektrowni jądrowej w Polsce, jest skłonnych zmienić swoje zdanie w tej kwestii, jeżeli pomoże to w ograniczeniu niekorzystanych zmian klimatycznych, zwiększy bezpieczeństwo energetyczne kraju, a elektrownia zostanie zbudowana z zachowaniem najwyższej ostrożności (co piąty badany).

Główne motywatory do popierania budowy to nowe miejsca pracy, możliwość rozwoju dla gminy lokalizacyjnej oraz tańsza elektryczność.

78% osób (wskazanie: raczej się zgadzam, zdecydowanie się zgadzam) uważa, że Polska potrzebuje elektrowni jądrowej, ponieważ obecne źródła są niewystarczające do zaspokojenia potrzeb energetycznych naszego kraju.

Opinie o Programie Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych (PWRGL)

 

Program polega na finansowaniu lub dofinansowaniu inicjatyw istotnych dla mieszkańców gmin lokalizacyjnych oraz rozwoju regionu.

 

Program Wsparcia Gmin Lokalizacyjnych jest oceniany pozytywnie przez mieszkańców – czterech na pięciu jest zdania, że jest on ważny dla lokalnej społeczności (79%).

W przyszłości mieszkańcy gmin lokalizacyjnych chcieliby, aby wsparcie otrzymały projekty związane z ogólnym rozwojem gminy (17%), infrastrukturą (drogi, chodniki, oświetlenie, kanalizacja) (15%), edukacją, szkolnictwem, żłobkami i przedszkolami (14%), nowymi miejscami pracy oraz wsparciem lokalnych firm (12%).

Wiedza o energetyce jądrowej w gminach lokalizacyjnych

 

Prawie połowa badanych zauważyła w swojej okolicy punkty informacyjne, w których mogą pozyskać informacje na temat energetyki jądrowej. Odwiedził je co czwarty mieszkaniec gminy.

Osoby, które odwiedziły punkty informacyjne wystawiają im dobrą ocenę – 89% badanych ocenia punkt pozytywnie, w tym 20% wystawia skrajnie wysoką ocenę.

Co czwarty mieszkaniec badanych gmin ocenia swoją wiedzę na temat energetyki jądrowej dobrze lub bardzo dobrze (27%).

Najbardziej popularnym źródłem wiedzy na temat energetyki jądrowej są niezmiennie opinie znajomych lub rodziny (28%) oraz Internet (17%).

60% mieszkańców badanych gmin słyszało kiedykolwiek o programie „Świadomie o atomie”, który jest programem edukacyjnym prowadzonym przez Spółkę PGE EJ 1.

Mieszkańcy gmin lokalizacyjnych nie mają preferowanych źródeł informacji na temat budowy elektrowni jądrowej. Wszystkie proponowane źródła (opinie innych, Internet, telewizja, prasa, radio, szkoła lub studia) w podobnym stopniu uważają za potrzebne.

Wpływ elektrowni jądrowej na życie mieszkańców

 

Prawie co czwarty badany (24%) rozmawiał w ciągu ostatnich miesięcy na temat budowy elektrowni jądrowej w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

Rozmowy takie mają miejsce przede wszystkim w gronie rodziny (62%), przyjaciół lub znajomych (50%). 17% deklaruje prowadzenie rozmów na temat budowy elektrowni w swoim miejscu pracy.

Co drugi mieszkaniec gmin lokalizacyjnych jest zdania, że po wybudowaniu elektrowni będzie więcej miejsc pracy w regionie (51%).

Przyszłe korzyści z inwestycji

 

Respondenci są świadomi możliwości rozwoju lokalnych przedsiębiorstw związanego z budową elektrowni.

43% badanych ma pozytywne skojarzenia z energetyką jądrową i wskazuje, że korzyścią dla nich po zbudowaniu elektrowni jądrowej byłaby tańsza energia elektryczna.

42% odpowiedziało, że budowa byłaby korzystna dla rozwoju gminy, a 29% wskazań dotyczyło rozwoju infrastruktury w gminie.

Zdaniem badanych głównymi beneficjentami budowy elektrowni będzie przede wszystkim gmina (17%), w której zostanie zbudowana elektrownia jądrowa i jej mieszkańcy, a także polscy politycy (16%), firmy produkujące energię elektryczną (14%) i te odpowiadające za budowę elektrowni jądrowej (14%).

Instytucje zaangażowane w budowę elektrowni jądrowej w Polsce

 

W tym roku, już co czwarty mieszkaniec gmin lokalizacyjnych (24%) wskazuje na PGE EJ 1 jako firmę zaangażowaną w budowę, a 19% wskazuje ogólnie grupę PGE.

Nadal najczęściej wskazywaną instytucją odpowiedzialną za budowę elektrowni jądrowej w Polsce jest polski rząd (38%).

Informacje o badaniu

 

Celem badania była weryfikacja poparcia dla budowy elektrowni atomowej w gminach lokalizacyjnych.

Badanie sondażowe zostało przeprowadzone na zlecenie PGE EJ 1 przez PBS w okresie listopad – grudzień 2018 r.

Badanie przeprowadzono w potencjalnych lokalizacjach budowy pierwszej elektrowni jądrowej, gminach Choczewo, Gniewino, Krokowa.

W gminach objętych badaniem (n= 1217) przeprowadzono odpowiednio:

- gmina Krokowa - 517 wywiadów

- gmina Choczewo - 500 wywiadów

- gmina Gniewino - 200 wywiadów

 

 

https://pgeej1.pl/Aktualnosci/wyniki-poparcia-dla-budowy-elektrowni-jadrowej-w-gminach-lokalizacyjnych-edycja-2018-rok

 

Również na tej stronie

 

Badania lokalizacyjne i środowiskowe

 

Wybór lokalizacji dla elektrowni jądrowej musi zostać poprzedzony bardzo dokładną weryfikacją, w jaki sposób będzie ona oddziaływać na otaczające ją środowisko i zdrowie ludzi (badania środowiskowe), oraz w jaki sposób uwarunkowania środowiskowe mogą wpływać na bezpieczeństwo funkcjonowania elektrowni (badania lokalizacyjne). PGE EJ 1 prowadziła wstępne badania i analizy w trzech potencjalnych lokalizacjach pierwszej polskiej elektrowni jądrowej: lokalizacji „Choczewo” i „Lubiatowo-Kopalino” (gmina Choczewo) oraz lokalizacji „Żarnowiec” (gminy Gniewino i Krokowa) w województwie pomorskim.

 

Badania wstępne, przeprowadzone w latach 2013-2015, miały za zadanie zweryfikować najważniejsze zagrożenia przyrodnicze, jak na przykład możliwość wystąpienia znaczących oddziaływań na obszary chronione. Pozwoliły ponadto określić szczegółowe zakresy i metodyki badań właściwych, których wyniki zostaną wykorzystane do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko oraz raportu lokalizacyjnego. Dokumenty te stanowić będą podstawę uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i decyzji o ustaleniu lokalizacji elektrowni jądrowej.

 

Przeprowadzone przez Spółkę PGE EJ 1 badania i analizy pozwoliły stwierdzić, że spośród rozpatrywanych terenów w województwie pomorskim lokalizacje „Lubiatowo-Kopalino” (gmina Choczewo) oraz „Żarnowiec” (gminy Gniewino i Krokowa) w największym stopniu spełniają społeczne i środowiskowe kryteria, jakim powinna odpowiadać lokalizacja elektrowni jądrowej.

 

Spółka zdecydowała o prowadzeniu badań środowiskowych i lokalizacyjnych w dwóch wybranych lokalizacjach w celu zapewnienia efektywności dalszych prac projektowych oraz wypełnienia wymogów procedury środowiskowej.

 

„Lubiatowo-Kopalino” oraz „Żarnowiec” będą przedmiotem analiz na potrzeby opracowania Raportu Oceny Oddziaływania na Środowisko dla Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

 

25 maja 2016 roku Spółka uzyskała postanowienie o zakresie raportu o oddziaływaniu na środowisko. Spółka przeprowadziła działania mające na celu potwierdzenie zgodności zdefiniowanego zakresu badań z wydanym przez GDOŚ postanowieniem o zakresie raportu oceny oddziaływania na środowisko.

 

PGE EJ 1 koordynuje całość zadań związanych z zarządzaniem badaniami lokalizacyjnymi i środowiskowymi, przygotowywaniem wniosków i raportów oraz uzyskiwaniem kluczowych zezwoleń i pozwoleń. Badania w pełnym zakresie będą realizowane przy zaangażowaniu spółek GK PGE oraz merytorycznym wsparciu doradcy technicznego – AMEC Foster Wheeler.

 

Badania środowiskowe

 

W ramach badań środowiskowych dokonana zostanie kompletna inwentaryzacja biotycznych (rośliny, zwierzęta i grzyby) oraz abiotycznych (powietrze, klimat, gleba, geologia, hydrologia) składników środowiska na lądzie i morzu, w strefach potencjalnych oddziaływań elektrowni jądrowej i towarzyszącej jej infrastruktury.

 

W maju 2016 roku PGE EJ 1 uzyskała postanowienie o zakresie raportu o oddziaływaniu na środowisko. Spółka przeprowadziła działania mające na celu potwierdzenie zgodności zdefiniowanego zakresu badań z wydanym przez GDOŚ postanowieniem o zakresie raportu oceny oddziaływania na środowisko.

 

Na podstawie uzyskanych wyników badań i analiz, spośród zbadanych lokalizacji PGE EJ 1 wskaże lokalizację preferowaną do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej oraz lokalizację alternatywną. W przypadku stwierdzenia na którymkolwiek z badanych obszarów tzw. wady zasadniczej, uniemożliwiającej uzyskanie wymaganych pozwoleń, wariant ten nie będzie dalej rozważany jako miejsce budowy elektrowni. Przy wyborze lokalizacji preferowanej, poza uwarunkowaniami środowiskowymi, będą brane pod uwagę warunki techniczne, ekonomiczne i społeczne realizacji inwestycji.

 

Na podstawie wyników badań zostanie określona wrażliwość poszczególnych elementów środowiska na oddziaływania ze strony planowanej inwestycji. Następnie, w ramach procedury oceny oddziaływania na środowisko sformułowane zostaną w Raporcie o oddziaływaniu, wytyczne i zalecenia, które będą musiały być uwzględnione w projekcie budowlanym elektrowni, tak aby nie powodowała ona znaczących oddziaływań na środowisko na żadnym z etapów przygotowania, eksploatacji czy likwidacji. Uwarunkowania te określi ostatecznie dla wybranej lokalizacji GDOŚ w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, której wydanie poprzedzą konsultacje z zainteresowanymi społecznościami w kraju i zagranicą.

 

Badania lokalizacyjne

 

Badania lokalizacyjne prowadzone będą stosownie do przepisów ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe z uwzględnieniem wymagań i wytycznych Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Szczegółowy zakres badań określa Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 sierpnia 2012 r. w sprawie szczegółowego zakresu przeprowadzania oceny terenu przeznaczonego pod lokalizację obiektu jądrowego, przypadków wykluczających możliwość uznania terenu za spełniający wymogi lokalizacji obiektu jądrowego oraz w sprawie wymagań dotyczących raportu lokalizacyjnego dla obiektu jądrowego. W tym celu zostaną wykonane m.in. analizy właściwości terenu na podstawie badań i pomiarów terenowych oraz ekspertyz określających warunki: geologiczne (w tym: geotechniczne, sejsmiczne, tektoniczne, hydrogeologiczne), hydrologiczne, meteorologicznych i klimatycznych.

 

Analizie podlegać będą także zagadnienia związane z logistyką transportową i dostawczą, z uwzględnieniem potrzeb w zakresie wykorzystania i rozwoju infrastruktury drogowej, socjalnej czy elektroenergetycznej występującej na danym terenie. Wykonana zostanie ocena potencjalnego wpływu zdarzeń zewnętrznych, będących skutkiem działania sił natury i działalności człowieka, na inwestycję oraz możliwości realizacji planów postępowania awaryjnego w sytuacji zagrożenia.

 

Badania lokalizacyjne będą trwały 24 miesiące. Zasięg terytorialny badań obejmuje obszar lokalizacji wszystkich planowanych elementów elektrowni jądrowej oraz tereny sąsiadujące.

 

 

Nie ma to jak przekupstwo

 

Program Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych to kolejny krok w kierunku umacniania dobrosąsiedzkich stosunków między inwestorem, a władzami gmin lokalizacyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Taki temacik o tej dziewczynce co srogo patrzyła na Trampa...

Fajną ma rodzinkę...

Z mlekiem matki wyssała to eko i protestowanie.

Mimikę chyba też...

 

A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o.... No własnie!!!

Gówniara - a wie dzie są CUKIERKI!!!

 

I tak jak piszę...

NIE MA SPONTANICZNOOŚCI w takich sprawach!

Jest tytlko kasa, kasa, kasa,,,

 

https://www.youtube.com/watch?v=5k6oOk1n7XE

 

I jak pisałem - idioci - dajcie se luz...

 

Adam M.

 

coś w tym jest . Odnoszę się tylko do filmu , nie tego co robi Greta .

 

...wysterylizowano 63 tyś ludzi na kartce , gość mówi 67 tyś :lol2:

 

...po zabiciu Palmego ludzie podobno wiwatowali :lol2:

 

...stary funfel Palmego :lol2:

 

...bogu ufamy inni niech podadzą dane :lol2:

 

@cuuube ładnie to wypunktowałeś.

 

Zresztą kilka dni temu pastor Robert Jeffress wytłumaczył jej, że w Księdze Rodzaju, Bóg obiecał, że lodowce się nie roztopią i nie zaleją świata. Bóg obiecał Noe, że ponownie nie sprowadzi potopu na ziemię.

 

Ten wątek jest nie dla idiotów, a Wy zajmujecie się jakimiś bzdurkami...

 

https://www.pch24.pl/polska-chce-byc-prymusem-agendy-2030--zobacz-co-przygotowuje-rzad-,62821,i.html

 

 

Adam M.

 

Np . z linku

 

Cel 12, czyli zrównoważona konsumpcja i produkcja, to realizacja kolejnych programów zmuszających ludzi do segregacji śmieci, podnoszenie opłat za śmierci, itd.

 

Faktycznie idioci. Po co płacić za śmieci? Lepiej śmieci do pieca, a co się nie da spalić to do lasu. Ci co w blokach i nie maja gdzie palić to wszystko do lasu. To co z siebie wydalisz to też wylej do rowu. Po co płacić za ścieki.

 

Yoda, no to pojechałeś.

 

Polecam książkę "Nauka o klimacie". Polscy autorzy. Odżałuj trochę kasy, kup, przeczytaj i wyciągnij wnioski.

Jeżeli chodzi o CO2 (to "złe", bo jest i to "dobre") to poszukaj i zobacz od kiedy i gdzie rosła jego ilość na przestrzeni ostatnich 150-200 lat. Taka podpowiedź. Od Anglii się zaczęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia... I zmagazynujemy sobie latem energię na całą zimę. Ale zechce traf i przyjdzie chmura pyłów znad Sahary i przysłoni słoneczko oraz osiądzie na PV zmiejszając moc o 20 czy 30% i dopiero będzie panika, co zrobimy w zimie.

 

Ciągle najlepsza opcja dzisiaj to atom. A przyszłość to fuzja jądrowa.

 

Jak pisałem, póki nie będzie odpowiedniego sposobu magazynowania to system energetyczny zawsze będzie musiał produkować spore nadwyższki. Dlatego w takim systemie atom wypada najlepiej.

Rzecz jasna, mikroinstalacje to nie jedyny element, bo gdzie chociażby energia dla przemysłu? Więc sieć musi istnieć.

Patrzmy realnie na obecną sytuację, jaki jest punkt wyjśćia i co możemy zdziałać. Najbardziej dotkliwe jest jednak ogrzewanie domów byle g..wnem. Węgiel i drewno można w miarę czysto i efektywnie spalać, ale to trzeba umieć. Większość ludzi nie chce (nie potrawi, nie wie, etc.) się naumieć. Więc lepiej węgiel spalać w elektrowniach a nie w domach. A do domów dostarczać w miarę czystą i tanią energię. Wielu państw nie stać na inwestycję w atom (zasoby intelektualne).

A co proponuje ekooszołomstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, póki nie będzie odpowiedniego sposobu magazynowania to system energetyczny zawsze będzie musiał produkować spore nadwyższki. Dlatego w takim systemie atom wypada najlepiej.

Rzecz jasna, mikroinstalacje to nie jedyny element, bo gdzie chociażby energia dla przemysłu? Więc sieć musi istnieć.

Patrzmy realnie na obecną sytuację, jaki jest punkt wyjśćia i co możemy zdziałać. Najbardziej dotkliwe jest jednak ogrzewanie domów byle g..wnem. Węgiel i drewno można w miarę czysto i efektywnie spalać, ale to trzeba umieć. Większość ludzi nie chce (nie potrawi, nie wie, etc.) się naumieć. Więc lepiej węgiel spalać w elektrowniach a nie w domach. A do domów dostarczać w miarę czystą i tanią energię. Wielu państw nie stać na inwestycję w atom (zasoby intelektualne).

A co proponuje ekooszołomstwo?

 

No właśnie atom wypada najgorzej w taki systemie. Chyba, że mają to być "mini reaktory jądrowe", ale to na razie SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Faktycznie idioci. Po co płacić za śmieci? Lepiej śmieci do pieca, a co się nie da spalić to do lasu. Ci co w blokach i nie maja gdzie palić to wszystko do lasu. To co z siebie wydalisz to też wylej do rowu. Po co płacić za ścieki.

 

No właśnie. Przecież wszystko samo się oczyszcza, więc nie ma problemu. Spalarnia i sortowania odpadów też od dawna ponoć tam nie działała i nic się nie stało. Postęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Przecież wszystko samo się oczyszcza, więc nie ma problemu. Spalarnia i sortowania odpadów też od dawna ponoć tam nie działała i nic się nie stało. Postęp.

 

Gdzie nie działa? Spalasz śmieci w domu, bo samo się oczyszcza czy wywozisz do lasu? No gratuluje.

 

Nie.

 

No i jakie masz wnioski z tego filmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki temacik o tej dziewczynce co srogo patrzyła na Trampa...

Fajną ma rodzinkę...

Z mlekiem matki wyssała to eko i protestowanie.

Mimikę chyba też...

 

A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o.... No własnie!!!

Gówniara - a wie dzie są CUKIERKI!!!

 

I tak jak piszę...

NIE MA SPONTANICZNOOŚCI w takich sprawach!

Jest tytlko kasa, kasa, kasa,,,

 

https://www.youtube.com/watch?v=5k6oOk1n7XE

 

I jak pisałem - idioci - dajcie se luz...

 

Adam M.

 

Autor filmu spalił się że wstydu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te ocipienie to oficjalna propaganda ciemnych sił do odebrania prymatu UE na świecie . Tj. ocieplenie jest faktem ale ogólnoukładowym - Słoneczko po prostu lepiej daje. No chyba że wierzycie w istnieniu ludzkich czy nie fabryk na innych planetach układu Słonecznego. Co wiecej jest grupa naukowców którzy twierdzą że te ocieplenie to krótkie preludium do kolejnego okresu oziębienia. W dodatku do redukcji ditlenku dziwacznie poczuwa się jedynie UE . A że problem widzą nie tylko na forum to posłuchajcie sobie:

 

A tu chłop się natrudził i aż pięć odcinów video namieścił A niegłupi gość: https://www.youtube.com/watch?v=5HjiFuHI_X8 .......to o tej osławionej Grecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie nie działa? Spalasz śmieci w domu, bo samo się oczyszcza czy wywozisz do lasu? No gratuluje.

 

Czajka.

Niby teraz to wypadek... ale system (spalarnia) nie funkcjonował już długo.

Także wiesz, ja w domu to se mogę...

No i jakie masz wnioski z tego filmu?

 

Takie jak pisałem.

System energetyczny, bez akumatorów dla gridu, musi bez przerw pracować na górkę i w takich warunkach atomówki mają nawyższy zapas mocy przy najniższym koszcie jednostkowym. Ale technologicznie są trudne i wymagają wysokiej kultury technicznej.

Wiatraki odpadają.

PV ma sens tylko jako system rozproszony, ale też cieri na brak technologii aku.

Odpowiedniej technologii aku nie ma i nawet się za bardzo nie pracuje nad nią, bo wszystko koncentruje się na motoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki temacik o tej dziewczynce co srogo patrzyła na Trampa...

Fajną ma rodzinkę...

Z mlekiem matki wyssała to eko i protestowanie.

Mimikę chyba też...

 

A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o.... No własnie!!!

Gówniara - a wie dzie są CUKIERKI!!!

 

I tak jak piszę...

NIE MA SPONTANICZNOOŚCI w takich sprawach!

Jest tytlko kasa, kasa, kasa,,,

 

https://www.youtube.com/watch?v=5k6oOk1n7XE

 

I jak pisałem - idioci - dajcie se luz...

 

Adam M.

2019-10-05_155907.jpg

Spisek czy cenzura a może kasa, kasa, kasa ? :)

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie nieumiejętność poszukania nowego źródła tego filmu.

https://www.youtube.com/watch?v=5HjiFuHI_X8

Film prywatny

Zaloguj się, jeśli masz dostęp do tego filmu

Ten film jest prywatny. Zaloguj się, by sprawdzić, czy możesz go obejrzeć.

Nie mam dostępu do tego filmu.

 

SPISEK !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...