Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowy blok. Knajpa jest wpięta do wentylacji nawiewowej garażowej.


Recommended Posts

Dzień dobry,

Chciałem się spytać, czy zgodne z prawem jest podpięcię się z okapem nad kuchnią/grillem do szybu, który tłoczy powietrze z dachu do garażu wielostanowiskowego zabudowanego na -1? W obecnej sytuacji już tłuszcz wycieka z tej rury na garażową podłogę. Z moich informacji owy lokal nawet nie był na początku przystosowany pod gastronomię przez dewelopera. Od kiedy urządzili tam gastro/grilla to w klatce i garażu nie da się wytrzymać-taki smród. Sanepid, PINB i straż pożarna rozkładają ręce.

Czy da się coś w tej sytuacji zrobić? Garaż ma oddzielną KW. Jeden lokal smrodzi w drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał, że zgłaszał.

Teraz to już tylko terapia szokowa dla służb czyli musi się coś stać lub jakaś telewizja.

To:

"podpięcię się z okapem nad kuchnią/grillem do szybu, który tłoczy powietrze z dachu do garażu wielostanowiskowego zabudowanego na -1"

jest niezgodne z przepisami więc NB musi zadziałać.

Jest to też zmiana sposobu użytkowania lokalu.

Trzeba ponowić zgłoszenie, może przez prawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To:

"podpięcię się z okapem nad kuchnią/grillem do szybu, który tłoczy powietrze z dachu do garażu wielostanowiskowego zabudowanego na -1"

jest niezgodne z przepisami więc NB musi zadziałać.

Jest to też zmiana sposobu użytkowania lokalu.

Trzeba ponowić zgłoszenie, może przez prawnika.

 

Jak działa NB to widzę na przykładzie sąsiedniej kamienicy, gdzie mieszkaniec parteru który zlikwidował piece w mieszkaniu, zrobił sobie dobudówkę, postawił komin jakieś 3-3,5m od okien sąsiadów i dymi im cały rok bo ma tam kopciucha którym oprócz ogrzewania grzeje wodę. Nakazali rozbiórkę i nic, mandaty nakładali i nic. Trwa to jakieś 6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jakieś praktyczne rozwiązanie tego problemu w sąsiedniej kamienicy?

Ten mieszkaniec ma jakieś układy czy NB nie ma właściwych uprawnień lub prawo pozwala na takie zwlekanie ?

 

Ten mieszkaniec ma kasę i brata prawnika. Jest też jednym z czynników, dzięki którym się na stare lata buduję, bo mam dosyć wspólnot, sąsiadów i wiecznych z nimi problemów. Jak nie o śmieci, to o parkowanie, a to że na dach nie ma komu się składać...itd itp :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Był czas przywyknąć przecie "

Mam przy granicy działki dąb a raczej kilka, tyle że ten jeden, jak orzekło dwóch leśników, jest chory. Lecą z niego gałęzie, gubi korę, puszcza soki a dzięcioły mają na nim stołówkę, bo jakiś robal go żre. Napisałem odpowiednie pisma, bo zagraża ludziom, którzy chodzą chodnikiem pod nim a głównie dzieciaki ze szkoły. W marcu minie 3 lata. W międzyczasie ponoć ktoś był, zrobił odwierty i stwierdził, że w środku zdrowy. Ja z moją rodzinką plus trzech sąsiadów ze swoimi...wszyscy szukaliśmy jakiejś wierconej dziury i się nie udało. Mo że i ktoś był, ale dębów to mam cały park za płotem.

Musi komuś konar na głowę spaść, wtedy może zadziałają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...