Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KORONAWIRUS - przydatne informacje, walka z mitami i plotkami


d7d

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 17,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • kulibob

    2233

  • d7d

    1885

  • fotohobby

    1552

  • Kaizen

    980

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i co z tego? Wydaje ci się, że wystarczy użyć słów z mojego komentarza do sklecenia zdania, żeby stało się ono tezą? Moją, na dodatek? Chyba się zamieniłeś na głowy..., albo miałeś zamienione od urodzenia?

 

Mój komentarz dotyczy zalinkowanego wykresu i pozostaje aktualny.

 

Taak... To też aktualne ?

W krajach sąsiadujących z Polską najwięcej zachorowań jest tam gdzie dużo wyszczepionych

Wykres zachorowań jest dokładnym odwróceniem wyszczepialności populacji- Najlepiej wygląda sytuacja na Białorusi, Ukrainie Polsce, Rosji.

:)

Ale czy nie dotarło do ciebie, że podawanie jednej danej, kiedy skorelowane są z nią trzy inne jest bez sensu ?

No chyba logiczne jest, że jak ktoś robi więcej testów (porównaj Niemcy i Ukrainę), to wykryje więcej przypadków ?

Przepraszam - dla ciebie to może nielogiczne, ale teraz już jestem w stanie zrozumieć.

 

Dlatego warto sprawdzić % pozytywnych testów.

Pomogłem tobie i podlinkowałem taki wykres. Sadziłem, że wnioski wyciągniesz sam.

Ale nie dałeś rady, wg ciebie to

mataczenie, manipulacja, sranie w banie

 

Piszesz o Szwecji ? O tym, że "zapadają, jak nigdy dotąd"

A dlaczego nie zauważyłeś, że (choć ta fala zachorowań jest najwyższa), to zgonów jest znacząco mniej ? Jak "nigdy dotąd" ?

https://www.google.com/search?q=szwecja+koronawirus&sxsrf=AOaemvLprNPOGIKrjzgcY96TGrcDJTiiTA%3A1641847219580&ei=s5ncYYjzIsqr3APH6pnABg&ved=0ahUKEwjImLHChaj1AhXKFXcKHUd1BmgQ4dUDCA4&uact=5&oq=szwecja+koronawirus&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyBAgjECcyCwgAEIAEELEDEMkDMgUIABCABDIFCAAQgAQyBQgAEIAEMgUIABCABDIFCAAQgAQyBQgAEIAEMgUIABCABDIFCAAQgAQ6CAgAEIAEELADOgkIABCwAxAIEB46BQguEIAESgQIQRgBSgQIRhgAUOAFWL4lYPEoaAFwAHgAgAF3iAGiCZIBAzIuOZgBAKABAcgBA8ABAQ&sclient=gws-wiz

Z prostej proporcji przelicz sobie potencjalną liczbę zgonów dla takiej fali, gdyby pozostali niezaszczepieni.

 

W dodatku jeszcze ten rozbrajający tekst o fatalnej sytuacji w Izraelu, gdzie dobowa 7-dniowa średnia zgonów właśnie wzrosła do 4osób...

Powiem ci - tyle razy "kopnąć się w czoło" w jednym poście, to trzeba mieć talent

:lol:

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wzruszające i budujące, podziwiam wysokość twojej kompetencji. Umierający zaszczepiony wysyła sms-a. Namawia Bliskich ( koniecznie z durzej litery), a i dalekich, rzeby sie zaszczepili. To mógłby być hit i przekonać wątpiących o tym, że warto się zaszczepić, że umiera się z przyjemnością, a respirator dla zaszczepionego to bajka. Powinieneś opublikować jakiś wzór, może to by mnie zmotywowało bardziej niż pała kuliboba, czy chińskie niedomówienia Kaizena.:cry:

 

Absolutnie

"( koniecznie z durzej litery)" i "rzeby sie zaszczepili" :D

To jest HIT.

 

Ciebie temat covid też przerasta intelektualnie.

Wyczytałeś gdzieś że

"warto się zaszczepić, że umiera się z przyjemnością, a respirator dla zaszczepionego to bajka" ??

Nie tylko temat covid przerasta ciebie intelektualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak... To też aktualne ?

 

 

:)

Ale czy nie dotarło do ciebie, że podawanie jednej danej, kiedy skorelowane są z nią trzy inne jest bez sensu ?

No chyba logiczne jest, że jak ktoś robi więcej testów (porównaj Niemcy i Ukrainę), to wykryje więcej przypadków ?

Przepraszam - dla ciebie to może nielogiczne, ale teraz już jestem w stanie zrozumieć.

 

Dlatego warto sprawdzić % pozytywnych testów.

Pomogłem tobie i podlinkowałem taki wykres. Sadziłem, że wnioski wyciągniesz sam.

Ale nie dałeś rady, wg ciebie to

 

Piszesz o Szwecji ? O tym, że "zapadają, jak nigdy dotąd"

A dlaczego nie zauważyłeś, że (choć ta fala zachorowań jest najwyższa), to zgonów jest znacząco mniej ? Jak "nigdy dotąd" ?

https://www.google.com/search?q=szwecja+koronawirus&sxsrf=AOaemvLprNPOGIKrjzgcY96TGrcDJTiiTA%3A1641847219580&ei=s5ncYYjzIsqr3APH6pnABg&ved=0ahUKEwjImLHChaj1AhXKFXcKHUd1BmgQ4dUDCA4&uact=5&oq=szwecja+koronawirus&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyBAgjECcyCwgAEIAEELEDEMkDMgUIABCABDIFCAAQgAQyBQgAEIAEMgUIABCABDIFCAAQgAQyBQgAEIAEMgUIABCABDIFCAAQgAQ6CAgAEIAEELADOgkIABCwAxAIEB46BQguEIAESgQIQRgBSgQIRhgAUOAFWL4lYPEoaAFwAHgAgAF3iAGiCZIBAzIuOZgBAKABAcgBA8ABAQ&sclient=gws-wiz

Z prostej proporcji przelicz sobie potencjalną liczbę zgonów dla takiej fali, gdyby pozostali niezaszczepieni.

 

W dodatku jeszcze ten rozbrajający tekst o fatalnej sytuacji w Izraelu, gdzie dobowa 7-dniowa średnia zgonów właśnie wzrosła do 4osób...

Powiem ci - tyle razy "kopnąć się w czoło" w jednym poście, to trzeba mieć talent

:lol:

 

Interesujące podejście. Można jeszcze bardziej skomplikować analizę wprowadając zamiast trzech, cztery, albo pięć dodatkowych parametrów, zamiast krajów sąsiadujących po jednym z innych kontynentów, a jeden Białoruś na przykład, wyłączyć. Oprócz zgonów zajęte łóżka i czasokres pracy respiratorów i wtedy już na pewno będzie wiadomo, że nic nie wiadomo.

Ja, po prostu, patrzyłem na wykresy :stereo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujące podejście. Można jeszcze bardziej skomplikować analizę wprowadając zamiast trzech, cztery, albo pięć dodatkowych parametrów, zamiast krajów sąsiadujących po jednym z innych kontynentów, a jeden Białoruś na przykład, wyłączyć. Oprócz zgonów zajęte łóżka i czasokres pracy respiratorów i wtedy już na pewno będzie wiadomo, że nic nie wiadomo.

Ja, po prostu, patrzyłem na wykresy :stereo:

 

Popatrz, po prostu, na takie proste informacje.

Może ogarniesz... ??

 

Weekly Trends

World

"Deaths in the last 7 days" i "Deaths i preceding 7 days"

Polska na mało zaszczytnym 3 miejscu na świecie w liczbie zgonów.

Pierwsze miejsce USA, drugie Rosja a trzecie Polska (niestety).

Indie 4 miejsce, Niemcy 5 miejsce, Portugalia 39 miejsce, Szwecja 71 miejsce.

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/weekly-trends/#weekly_table

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujące podejście. Można jeszcze bardziej skomplikować analizę wprowadając zamiast trzech, cztery, albo pięć dodatkowych parametrów, zamiast krajów sąsiadujących po jednym z innych kontynentów, a jeden Białoruś na przykład, wyłączyć. Oprócz zgonów zajęte łóżka i czasokres pracy respiratorów i wtedy już na pewno będzie wiadomo, że nic nie wiadomo.

Ja, po prostu, patrzyłem na wykresy :stereo:

 

 

Zestawienie wykresu diagnozowanych przypadków + wykresu % zaszczepionych

Wystarczy, żeby tym mało skomplikowanym procesem myślowym "błysnąć" na FM

 

Inne dane są nieważne, bo nie pasują do szybko wyciągniętych wniosków

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie wykresu diagnozowanych przypadków + wykresu % zaszczepionych

Wystarczy, żeby tym mało skomplikowanym procesem myślowym "błysnąć" na FM

 

Inne dane są nieważne, bo nie pasują do szybko wyciągniętych wniosków

:lol:

 

Napisałeś post i nie błysnąłeś:no: Spróbuj skomplikować proces myślowy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun za samokrytykę.

 

Czego ty nie wymyślisz żeby się doczepić.

Widzisz w moich wpisach samokrytykę w wybiórczo cytowanych przez cienie wpisach?

Wpisy nie były adresowane do ciebie więc nie wtrącaj si... a później będziesz znowu oskarżał...

"Kleptoman" nie wystarczy?

 

Może udzielisz swoich światłych porad w tematach HEB180, Kruzer albo CE?

Może podasz kolejne przykłady zgonów po drugiej dawce AZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego ty nie wymyślisz żeby się doczepić.

Widzisz w moich wpisach samokrytykę w wybiórczo cytowanych przez cienie wpisach?

Wpisy nie były adresowane do ciebie więc nie wtrącaj si... a później będziesz znowu oskarżał...

"Kleptoman" nie wystarczy?

 

Może udzielisz swoich światłych porad w tematach HEB180, Kruzer albo CE?

Może podasz kolejne przykłady zgonów po drugiej dawce AZ?

 

Jesteś tak bezczelny że na to brak określenia.

Zarzucasz innym to co sam nagminnie tu stosujesz.

Nie odpowiadałeś mi ale jak ja odpowiadam innym to ty rozumiem masz monopol i zezwolenie na odpowiadanie na moje posty a w zasadzie na wtrącanie się w dyskusje która ciebie nie dotyczy i żeby to było wtrącanie się merytoryczne to ok ale ty w chamski sposób docinasz i obrażasz.

A jakie to ja mam cienie wpisy???!!

Kleptoman to przy tobie pikuś, to że jesteś tu cichym moderatorem to już każdy wie bo to widać co tu wyrabiasz.

Już nie raz pisałem, fachowiec z ciebie taki że pożal się Boże bo mądry bo masz internet, ciekawe jakiś byłbyś cwaniak bez internetu? cieniutki byłbyś, oj cieniutki

Co do .HEB180 to namieszałeś chłopu w głowie i tyle, co do Kruzera to zapewne nim handlujesz skoro wiesz co ma w środku, a z medycyny to masz tytuł naukowy że ludzi leczysz i podajesz jakie i kiedy dawki leków mają brać i jak one działają :D:D:D:D Normalnie człowiek renesansu:lol2::lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...