stos 28.03.2021 11:00 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 Jestem zwolennikiem masowego i obowiązkowego szczepienia Ja jestem zwolennikiem leczenia. Tylko że na leczeniu 1% zarażonych tym K-W nie da się zarobić miliardów jak na szczepieniu całej populacji. Weź też pod uwagę że już się mówi o konieczności szczepienia co roku a nawet 2 razy w roku. W Anglii już będą szczepić 3 dawką bo się wirus "zmutował". Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
stos 28.03.2021 11:03 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 W naszym szkolnictwie jest kompletny brak edukacji finansowej Dodał bym do tych braków jeszcze nauczanie medycyny i prawa. Nie ma ich, bo te są zarezerwowane dla specjalnych kast które na nieświadomym pospólstwie zarabiają krocie. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
kulibob 28.03.2021 11:12 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 Byle co jesz, byle co gadasz i na dokładkę wnioski byle jakie wyciągasz z dyskusji z innymi. Co jest nie tak we własnym pieczonym chlebie, własnych jajkach, własnych warzywach, przetworach przez część roku, przeważnie ziemniaki od bambra część owoców równo. Oceniasz moje jedzenie po biłaej kiełbasie na świeta, kukurydzy o którą najłatwiej z puszki piwie 0% czasami Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
kulibob 28.03.2021 11:19 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 Zgadza się, lista to podstawa większych zakupów ale nie lista taka jąka kulibob przedstawia że bierze gazetkę z Biedrony i wszystkie produkty które w promocji trafiają na listę, czy to są normalne zakupy??? czy to jest oszczędność czy skąpstwo? Gdy dany produkt z listy zakupów trafi się w promocji to super, gdy nie to nie będę sobie włosów z głowy rwał. W ogóle nie rozumiesz idei robienia zapasów z wykorzystaniem promocji. Jak często robisz zakupy żywieniowe? Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
giman 28.03.2021 11:53 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 Co jest nie tak we własnym pieczonym chlebie, własnych jajkach, własnych warzywach, przetworach przez część roku, przeważnie ziemniaki od bambra część owoców równo. Nic w tym złego, rzekłbym, że nawet bardzo dobrze. Własne to zawsze bardzo dobrze. Ale tego sprzedawania własnych jajek i kupowania w biedrze nie pojmuję. Nieważne czy zdrowe czy nie i co kto o jakich jajkach sądzi, ale samo postępowanie przedziwne. A mięso, biała kiełbasa to w mojej opinii produkt najbardziej wrażliwy na jakość i trzeba szukać dobrego miejsca. Dobre warzywa i owoce są w wielu miejscach, jogurty wszędzie identyczne tych samych firm, ale znaleźć sklep z dobrym mięsem - sztuka. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
kulibob 28.03.2021 11:54 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 Sory, własne jajka to sprzedajesz bo drożej wychodzą a kupujesz w biedronie bo tańsze, o reszty nie będę już pisał bo i po co. Kupujesz to co chcesz i to co Tobie pasuje, to akurat nie jest po mojej myśli więc kilka uwag wtrąciłem. Znowu zrozumiałeś t co ciachałeś Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
kulibob 28.03.2021 11:58 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 Ale tego sprzedawania własnych jajek i kupowania w biedrze nie pojmuję. Nieważne czy zdrowe czy nie i co kto o jakich jajkach sądzi, ale samo postępowanie przedziwne. Produkcja jajek jest cykliczna okres siwat jest momentem gdy popyt jest duży a podaż mała. Wtym okresie wolę obstawić stałego klienta niż ryzykować że pójdzie do somsiada. Mam rezerwowaną produkcję a nie dzwonek do drzwi ja po jajka Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
giman 28.03.2021 12:01 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 Produkcja jajek jest cykliczna okres siwat jest momentem gdy popyt jest duży a podaż mała. Wtym okresie wolę obstawić stałego klienta niż ryzykować że pójdzie do somsiada. To brzmi zupełnie inaczej i sensownie, bo ten zakup to kwestia jednorazowa (kilku razowa). Ale wcześniej napisałeś tylko, że kupujesz bo jesteś w stanie sprzedać drożej, więc nie dziw się zdziwieniu. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
kulibob 28.03.2021 12:03 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 Dwa razy w miesiącu takie większe i w razie potrzeby z doskoku po drobne sprawunki raz, dwa razy w tygodniu. Poświęcasz na to dużo więcej czasu, drożej i ponosisz większe ryzyko zakażenia teraz kupuje co 2-4 tygodnia. Przed covidem raz w tygodniu.Poza pewnymi rzeczami co kupuje na alegoo. Dzisiaj piekę w 4 keksówkach chleb z 2kg mąki . Pewnie nie zgadniesz ale ilość godzina i dzien nie jest przypadkowy. Optymalizacja mojego czasu pracy i kosztów pozatym wyższa jakość. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
kulibob 28.03.2021 12:03 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 (edytowane) To brzmi zupełnie inaczej i sensownie, bo ten zakup to kwestia jednorazowa (kilku razowa). Ale wcześniej napisałeś tylko, że kupujesz bo jesteś w stanie sprzedać drożej, więc nie dziw się zdziwieniu. Albo coś zle napisałem lub zle przeczytałeś. Jest to zakup incydentalny W przeciągu ok4 tygodni produkcja się podwoi Edytowane 28 Marca 2021 przez kulibob Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
fotohobby 28.03.2021 12:08 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 Od razu przypomina mi się ten z n oosem jak renifer co zmienił z węgla na gaz ogrzewanie i gada głupoty Jeśli uważasz, że jedna kiełbasa (szynka, kawa itp) kosztuje x złotych, a inna 2x zł dlatego,, że ktoś chce zarobić więcej i ciebie orżnąć to współczuję naiwności... Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
giman 28.03.2021 12:10 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 Poświęcasz na to dużo więcej czasu, drożej i ponosisz większe ryzyko zakażenia teraz kupuje co 2-4 tygodnia. Przed covidem raz w tygodniu.Poza pewnymi rzeczami co kupuje na alegoo. DDM i uważność i tyle, częstości jeżdżenia na zakupy nie zmieniłem. Oooo to to:) alle jest świetne także do zakupów spożywczych, sporo tam biorę. Dzisiaj piekę w 4 keksówkach chleb z 2kg mąki . Pewnie nie zgadniesz ale ilość godzina i dzien nie jest przypadkowy. Optymalizacja mojego czasu pracy i kosztów pozatym wyższa jakość. Aż się rozmarzyłem, własny chleb 100% żyto to jest to. Za rzadko robię ;/ Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
fotohobby 28.03.2021 12:13 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 (edytowane) . Podobno tego korona wirusa wyizolowano ale nie robi się szczepionek z tym osłabionym wirusem jak to dotychczas robiono. Bo takie szczepionki są mniej skuteczne i dają więcej działań niepożądanych. W medycynie w przeszłości robiono wiele rzecz (terapii), których nie robi się już teraz - właśnie dlatego, że nowe okazały się bardziej skuteczne. Chciałbyś być nadal poddawany narkozie za pomocą chloroformu ? EDIT: Poza tym (znów nauczysz się czegoś nowego) chińska szczepionka zawiera właśnie osłabionego nieaaktywn3go) wirusa. Słyszysz o jakiś spektakularnych efektach tej szczepionki ? Tam, gdzie społeczeństwo ma wybór między nią, a Pfizerem, wybiera Pfizera Edytowane 28 Marca 2021 przez fotohobby Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
kulibob 28.03.2021 12:17 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 Jeśli uważasz, że jedna kiełbasa (szynka, kawa itp) kosztuje x złotych, a inna 2x zł dlatego,, że ktoś chce zarobić więcej i ciebie orżnąć to współczuję naiwności... Ale jeśli na odzień kawa, herbata, kiełbasa kosztuje X. A za tydzień X-30% ? I jest o promocja na tydzień to coś zmeniło się z jakością? Ja watpię Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
fotohobby 28.03.2021 12:20 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 Używanie cukru w czystej postaci jest bardzo szkodliwe , powoduje próchnicę i nie jest organizmowi do niczego potrzebne, to taki nawyk z PRL-u. . Buahaha... z PRL-u, gdzie był reglamentowany:lol: Rozumiem, że na zachodzie Europy nie używa się cukru w czystej postaci ? Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
fotohobby 28.03.2021 12:22 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 Ale jeśli na odzień kawa, herbata, kiełbasa kosztuje X. A za tydzień X-30% ? I jest o promocja na tydzień to coś zmeniło się z jakością? Ja watpię Ale ja nie mówię o sytuacji, kiedy z niskiej ceny zrobiono jeszcze niższą. Mowie o regularnych cenach. Poza tym - partię kiełbasy można wyprodukować na zamówienie sieci z gorszych składników i w niższej cenie. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
giman 28.03.2021 12:23 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 Każdy używa cukru jak potrzebuje zależy co je, co gotuje jakie ma przyzwyczajenia.Mi paczka 1kg wystarczy na pół roku albo dłużej zazwyczaj, ale komuś idzie w tym czasie zgrzewka 10kg albo i więcej.Co kto lubi i jak ocenia poziom szkodliwości. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
kulibob 28.03.2021 12:31 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 Co się zmieniło? okres ważności do spożycia się kończy więc zrobili promocję. We wszystkich biedronkach w kraju kończy się w jednym momencie tak jasne. Jak już wspomniałem sprawdzam date bo buforuje produkty Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
kulibob 28.03.2021 12:33 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 Ale ja nie mówię o sytuacji, kiedy z niskiej ceny zrobiono jeszcze niższą. Mowie o regularnych cenach. Poza tym - partię kiełbasy można wyprodukować na zamówienie sieci z gorszych składników i w niższej cenie. Ale co uczepiłeś się kiełbasy ? też uważaż ż edotyczy to produktów o długim terminie ważności? Że podrabiana jest mąka, soki..... Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
kulibob 28.03.2021 12:34 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 28 Marca 2021 kolega @giman jakoś piszę tak jak ja to odczuwam, toi Ty raczej nie pojmujesz pewnych rzeczy. Z tymi jajkami to przypomniałem mi gościa który kupił nowe mieszkanie za kredyt i je wykończył i oddal je na wynajem a dalej mieszka w starym, ciasnym mieszkaniu wybudowanym w bloku z lat 70 ubiegłego wieku i uważa że zrobił interes życia. Masz naprawdy problemy z logicznym rozumowaniem Jeśli ktoś mieszka w starym bloku i wynajmuje nowe mieszkanie najwidoczniej ma powód i musi mu się to opłać. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Recommended Posts
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.