Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek - pomóżcie dobrać moc proszę


aaron21

Recommended Posts

Hej,

 

Bardzo proszę o pomoc w doborze mocy kominka ponieważ każdy doradza co innego i mam wrażenie, że nie do końca wie o czym mówi a wolałbym informacje od kogoś kto się naprawdę na tym się zna..

Chodzi o kominek bez płaszcza, bez DGP, po prostu do celów rekreacyjnych lub dogrzania np. jesienią lub wczesną wiosną. Salon 30m2 z otwartą kuchnią ok 10m2. W domu rekuperacja. Dom nowy, dobrze zaizolowany, 125m2 parter + drugie tyle na górze. Załączam schemat parteru domu dla ułatwienia.

HomeKONCEPT_46_L_PARTER.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"po prostu do celów rekreacyjnych lub dogrzania np. jesienią lub wczesną wiosną."

 

Każda moc spełni warunki które stawiasz. No może unikaj wielkoludów, bo te wkłady mają tylko rzucać na kolana przybyłych w odwiedziny gości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie planujesz robić żadnego rozprowadzenia na piętro to nie ładuj kasy w duży wkład, max 10kw. Miarą mocy urządzenia i tak będzie wsad drewna (jego waga), ale nie da się rekreacyjnie spalić 3kg drewna w kolosalnym wkładzie bez okopcenia szyby. Rozglądaj się w Defro, opcjonalnie w Kratkach. Skąd z WLKP jesteś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie planujesz robić żadnego rozprowadzenia na piętro to nie ładuj kasy w duży wkład, max 10kw. Miarą mocy urządzenia i tak będzie wsad drewna (jego waga), ale nie da się rekreacyjnie spalić 3kg drewna w kolosalnym wkładzie bez okopcenia szyby. Rozglądaj się w Defro, opcjonalnie w Kratkach. Skąd z WLKP jesteś?

 

Z Piły. Pisałem do Kratek. Zaproponowali Lucy 11kW

Co prawda dużego wyboru nie ma bo chcę kominek narożny, dostosowany pod rekuperację. Z tego co udało mi się na razie znaleźć to Lucy lub Zibi ale przy nich moc jest dość wysoka tak mi się wydaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Żadnych kosztów kominków, bo będziesz pisał jak ten "madrasiński" powyżej.

Tylko piecokominek!

 

Ja uwielbiam takie pieckokominki. Tylko chyba nie można tego pogodzić w WM. Dlatego w drugim domu będzie KZPW (tak to chyba było) czyli z płaszczem wodnym. Kuźwa szkoda mi tego ciepełka co w komin idzie. Takie piec to będzie w kuchnie "letniej" tzn osobnej na zewnątrz o raczej całorocznej całorocznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...