Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Doprowadzenie powietrza do kominka


sorex

Recommended Posts

Kaizen z fizyki to ja miałam 3 co prawda ale co tam się ma niby skraplac ?? Zasysane będzie zimne powietrze i będzie wędrowało w zgoła cieplejsze rejony ...

 

Jak powietrze zawsze będzie zimniejsze od rury, to owszem. Czy precyzyjniej mówiąc jeżeli temperatura punktu rosy będzie wyższa, niż temperatura rury (gruntu pod domem). A w deszczowe, jesienne i wiosenne chłodne wieczory będzie się chciało zapalić i będzie się miał co skroplić.

A nawet mając idealnie szczelną przepustnicę (kto taką ma?) można zapomnieć zamknąć i całe lato może się skraplać.

Lepiej zapobiegać, niż leczyć - zwłaszcza, że trójnik zamiast kolana to grosze.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie doprowadzenie powietrza do kominka może być?

ok. 3 metry do ściany, kolanko 90 stopni w prawo w poziomie, 2 metry i kolanko 90 stopni w górę, czerpnia

 

[ATTACH=CONFIG]444571[/ATTACH]

Skup się na tym, czy urządzenie które chcesz do kanału podłączyć, nadaje się do tego. Musi być szczelne i mieć króciec który jest jedyna drogą powietrza dostającego się do wnętrza wkładu. Druga sprawa to średnica dolotu. Kolana dadzą radę, jeśli komin masz odpowiedni...To ciąg kominowy wymusza przepływ gazu przez urządzenia ogniowe. Reszta to dzielenie włosa na czworo...Sam czasem mu ulegałem...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...