Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem z kominem


Recommended Posts

Witam serdecznie

Mam pewien problem z kominem systemowym. Konin jest wymurowany na kilka metrów A między 3 a 4 pustakiem jest pęknięcie poziome na spoinie. Gdy opre się mocno o komin to się lekko rusza. Mam wrażenie że od tego 4 pustaka komin leży nie sklejony. Jakby się 3 chłopa zaparło to by komin od tego 3 pustaka upadł. Czy jedyne wyjście to rozebrać konin i robić na nowo czy jest inny sposób na naprawę? Czy otynkowanie komina coś pomoże?

Z góry dziękuję za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest komin wentylacyjny 4 kanałowy.

 

No to sytuacja prosta - rozbierz i zamontuj rekuperację.

Wentylacja mechaniczna to nie tylko komfort (tak dużo/tak mało, ciepłego, przefiltrowanego powietrza ile zechcesz i kiedy zechcesz) ale też oszczędność. WG się nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie to twierdzisz?

 

https://forum.muratordom.pl/entry.php?132520-Czy-WM-si%C4%99-op%C5%82aca

 

https://forum.muratordom.pl/entry.php?132531-Zalety-wentylacji-mechanicznej

 

Podejrzewam, że gdyby autor tematu chciał zamontować reku to by to zrobił ;)

 

Tak, pisał o tym, że WG jest tańsza. W instalacji owszem. Ale biednych nie stać na tanie rzeczy.

 

Pogląd na buty Vimesa znasz?

 

Weźmy na przykład buty. Vimes zarabiał trzydzieści osiem dolarów miesięcznie, nie licząc dodatków. Porządna para skórzanych butów kosztowała pięćdziesiąt dolarów. Ale para butów, na jaką mógł sobie pozwolić - całkiem przyzwoita na jeden czy dwa sezony, bo potem zupełnie przetarła się tektura, przeciekająca jak demony, to koszt około dziesięciu dolarów. Takie właśnie buty zawsze kupował Vimes i nosił je, aż podeszwy były tak cienkie, że w mgliste noce po kamieniach bruku poznawał, gdzie w Ankh-Morpork się znajduje.

Jednak dobre buty wytrzymywały lata, długie lata. Bogatego stać na wydanie pięćdziesięciu dolarów na parę butów, w których po dziesięciu latach wciąż będzie miał suche nogi. Tymczasem biedak, którego stać tylko na tanie buty, wyda w tym czasie sto dolarów -a nogi i tak stale będzie miał przemoczone.

To właśnie kapitan Vimes nazywał obuwniczą teorią niesprawiedliwości społecznej.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sytuacja prosta - rozbierz i zamontuj rekuperację.

Wentylacja mechaniczna to nie tylko komfort (tak dużo/tak mało, ciepłego, przefiltrowanego powietrza ile zechcesz i kiedy zechcesz) ale też oszczędność. WG się nie opłaca.

 

No co ty gadasz ...

 

Przecież WM to zło. Lepsza jest WG a tak naprawdę żadnej wentylacji , bo przecież nie po to ludzie płaca mnóstwo kasy za szczelne piękne okna aby potem je dziurawić (nawiewniki). Więc mają pseudo wentylację która nie działa , bo nie ma prawa (jak nie ma nawiewu , to nie ma wywiewu więc wtedy nie ma żadnej wentylacji) i siedzą sobie w smrodku , dbając o grzyby , pleśń , bakterię i dbając o to aby w przyszłosci ich i ich rodzina miała alergię i astmę ;)

 

Dodatkowy "plus" braku wentylacji to niższe koszty ogrzewania , bo nie ma "strat" na wentylację ...

 

Więc same "plusy" , więc nie zachęcaj ..

 

PS. Oczywiście to żart. W nowym nowoczesnym , energooszczędnym domu montaż WG to zwykła głupota i rozrzutność. Poprawnie działająca WG zużywa dużo dużo dużo więcej energii (ciepła) (nawet go około 90%) niż nowoczesna wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na wg i taka też wentylacja będzie. Ja chyba żyje w zasciankowej Wielkopolsce bo z kim nie rozmawiam to wszyscy robią WG w nowych domach. Jak robiłem adaptację projektu to tylko słyszałem od architekta że ktoś tam będzie miał wm.

 

Na forum większość osób to czytelnicy muratora więc jest lobby na wm. A życie jest życiem. Ciekaw jestem statystycznie ile procent w nowych domach ma wm.

To tak samo jak z silką, na forum wszyscy prawie mają A w rzeczywistości BK bije na głowę i to jest najbardziej popularny materiał na budowę w MOJEJ okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z jednej ze strop producentów.

"Rokrocznie w Polsce buduje się i oddaje do użytkowania od 70 do 110 tysięcy domów. Tylko 6-8% z nich posiada rekuperację"

 

Tak jak myślałem, w Polsce mało kto decyduje się na reku.

 

To tylko dowodzi faktu, że tylko nieliczni inwestorzy umieją czytać, myśleć i liczyć.

A poza tym jak ktoś woli jeździć furmanką zamiast autem to jego wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem, w Polsce mało kto decyduje się na reku.

 

Podziel jeszcze na te, które budują deweloperzy i nie interesuje ich koszt utrzymania ani komfort i te, które inwestorzy budują dla siebie.

 

Do tego zaraz to będzie standard przez WT 2021 i jak ludzie poznają, jaki komfort daje WM to domy bez niej stracą na wartości i będą trudniej sprzedawalne.

 

Dla nie WM to było podstawowe założenie - w żadnym mieszkaniu WG nie działała tak, jakbym chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś jeden z nielicznych, choć pewnie na tym forum w większości

 

Tu masz rację, w okolicy cały czas rządzą WG i "nowoczesne" kotły na węgiel:bash:.

 

Mam kilkoro znajomych, którzy zamontowali WM i nikt z nich nie narzeka. Z drugiej strony znam też takich, którzy żałują, że nie zamontowali, m.in. mój brat, który będzie dokładał w domu, który postawił 6lat temu...

Ja polecam WM i nawet jeśli nie wierzysz użytkownikom to warto rozłożyć przewody i skrzynki, żeby w przyszłości uniknąć rycia w ścianach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pisze, że wm jest zle A wg jest super. Tylko chodzi mi o statystyki na co decydują się inwestorzy w Polsce. Nigdy nawet nie byłem w takim domu, nikogo nie znam kto by miał, więc ciężko mi coś oceniać z czym nie miałem do czynienia.

 

Ja zdecydowałem się na wg, jakoś będę musiał z tym żyć w nowym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nigdy nawet nie byłem w takim domu, nikogo nie znam kto by miał, więc ciężko mi coś oceniać z czym nie miałem do czynienia.

 

I tu jest pies pogrzebany. Ja dopóki nie odwiedziłem znajomego, który ma WM, też nie rozumiałem po co komu takie "fanaberie". A teraz wchodząc do jakiegokolwiek domu od razu czuję czy ma WM czy nie. To po prostu "czuć".

Ps. dopowiem tylko, że ja po pierwszej wizycie w domu z WM postanowiłem założyć ją u siebie, co wiązało się z małą demolką w domu, który nawet nie miał dwóch lat - ale było warto i nie wyobrażam sobie już mieszkać z WG.

 

Wracając do wątku - likwiduj ten komin i zakładaj WM. Jestem pewien, że nie będziesz żałował - po prostu takie osoby nie istnieją ;)

Edytowane przez mistalova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba żyje w zasciankowej Wielkopolsce bo z kim nie rozmawiam to wszyscy robią WG w nowych domach.

 

No masz...a ja mieszkam w Polsce C, w niewielkiej pipidówce pośród lubuskich lasów. O rekuperacji zacząłem myśleć, kiedy kupiłem projekt a w nim takowa była. Wlazłem więc tutaj, na forum i dzięki temu zamontowałem ją sobie sam. Przy okazji zainteresowałem się innym możliwościami ogrzewania oprócz gazu i mam PC PW jako pierwszy w miasteczku :D jeśli nie licząc jednego gościa, który ma gruntówkę. Na 6 domów, które powstały na jednym, podzielonym terenie, tylko jeden ma wentylację grawitacyjną. Gość, który wybudował się jako pierwszy i zafundował sobie "ekogroszek" po czterech sezonach grzewczych chce go wywalić i wstawić albo PC (jesli moja się sprawdzi) albo gaz jak u innych.Tak to jest jak się o czymś nie wie, nie widziało czy nie słyszało a jak się trafi na fachowców którzy powtarzają mantrę "po co to panu" to już kompletny klops.

 

PS - u mnie króluje BK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawd jest taka, że wentylacja grawitacyjna kosztuje 3-4 tyś zł (połowa kominy, połowa wykończenie kominów), a reku ok 25.000zł.

Roczny koszt pracy rekuperacji to 100W (przeciętna moc dwóch wentylatorów i sterownika) x 24 x 365 x 0,65gr/kWh=570 zł + filtry.

 

Teraz wystarczy policzyć czy i po ilu latach reku się zwróci oraz czy jesteśmy w stanie tyle zapłacić za komfort stałej wymiany powietrza w domu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...