Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie szkieletowego Kamilka parterowego 86m


sito

Recommended Posts

Popatrz na moją stopkę i już masz rozwiązanie.

Ten bufor to nie jakiś super tylko zwykły do CWU poj. 500 litrów, ocieplony fabrycznie.

 

Tylko ja za bardzo nie mam miejsca na taki baniok :rolleyes:

Laska u której byłem i grzeje kablami ma grzanie ustawione na godziny 13-15 i 2-6 , mówiła ze 6h w zupełności wystarczy , moc kabli troszkę ponad 8kW, dom identiko jak my chcemy 86m parterówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 329
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widzisz, mi też znajomym instalator wczoraj tłukł do głowy z 1,5h żebym dał sobie spokój z grzejnikami. Żebym nie traktował tego domku jako rekreacyjny tylko mieszkalny bo kto wie co będzie w przyszłości a generalny remont pochłonie fortunę. Grzejniki musiały by być naprawdę duże a to koszt nie mówiąc już efekcie wizualnym i przeszkody w aranżacji pomieszczeń. No cóż, w pewnych kwestiach trudno się nie zgodzić. Dodatkowo faworyzuje zbiornik kombinowany 500/150 czyli 350l bufor C.O. i 150l C.W.U. Spoko bo wszystko w jednym ale martwi mnie to, że aby zagrzać 150l C.W.U musze tak naprawdę zagrzać 175l+150l. Jak nie mam gotówki na pompę to póki co włoży mi grzałkę 9kW a nóż widelec rachunki nie będą zła i później zdecyduje co robić. Jak wspomniałem o klimie to pokiwał głową, że ok ale jako dodatek ale nie podstawa. I masz babo placek...

 

Jeśli nasz domek 86m przy wodnej podłogówce i kotle z COP1 nie przekroczyłby powiedzmy 2500-3000 PLN za sezon ( same CO ) to biore kocioł i zapominam o temacie. Po pierwszej zimie wrzucam na dach PV 3kW zeby zejść z rachunkami za droższą taryfę i na tym bym zakończył inwestowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nasz domek 86m przy wodnej podłogówce i kotle z COP1 nie przekroczyłby powiedzmy 2500-3000 PLN za sezon ( same CO ) to biore kocioł i zapominam o temacie. Po pierwszej zimie wrzucam na dach PV 3kW zeby zejść z rachunkami za droższą taryfę i na tym bym zakończył inwestowanie.

No to ja zakończyłem inwestycję w 2012r na poziomie 20tys.zl ale z rachunkami (500zl za samo c.o) i ani w głowie mi szpecić dach jakimiś PV I dodatkową kasą za to :)

 

A na zasmażkę, w tej kwocie inwestycji czyli 20tys.zl jest również cwu i też ok.500zl ;)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez komentarza.... :D

 

Czasami mam wrażenie, że jesteś nieudolnym handlowcem nieudolnie prezentując swój produkt :D

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli jak temperatura spada <-5 grzejesz grzałką z COP=1. A na poddaszu wychładzanym taką pompą będzie zimniej, niż na zewnątrz. Bez sensu zimą takie rozwiązanie.

COP @14*C=2,7 i to przy grzaniu wody od 10* (co w naturze zdarza się raz - przy odpalaniu pompy) to śmiech na sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak temperatura spada <-5 grzejesz grzałką z COP=1. A na poddaszu wychładzanym taką pompą będzie zimniej, niż na zewnątrz. Bez sensu zimą takie rozwiązanie.

COP @14*C=2,7 i to przy grzaniu wody od 10* (co w naturze zdarza się raz - przy odpalaniu pompy) to śmiech na sali.

 

Będzie zimniej niż na zewnątrz na nieocieplonym poddaszu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sito a może po prostu zamów tą podłogówkę u firmy, która będzie Ci stawiała dom z dopłatą 6tys, zamontuj kociołek elektryczny a jak pompy w końcu stanieją to wtedy się zastanowisz nad kupnem. W tym przypadku zostawiasz sobie swoistą furtkę.

Masz tą przewagę, że budujesz dom szkieletowy i ogrzewanie nadmuchowe też się sprawdzi dobrze tylko czy Ty i Twoja rodzina się do tego przyzwyczaicie? Kosztowo klimy chyba wyjdą najtaniej. Koszt instalacji grzejnikowej wymienisz na dwa fajne sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyka się kłania i podstawowa znajomość pomp ciepła p-w.

 

Zagrzanie 100L wody dziennie wychłodzi nieocieplone poddasze na którym jest blachodachówka i kubatura powyżej 100m :rolleyes: ? Nawet jeśli spadnie tam temperatura to o ile ?

 

Pisałem z kimś kto ma taką pompę i kanałówkę, grzanie wody w trybie "pompy" nie obniża temperatury na poddaszu. A nawet jeśli to o jakieś liczby po przecinku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrzanie 100L wody dziennie wychłodzi nieocieplone poddasze na którym jest blachodachówka i kubatura powyżej 100m :rolleyes: ? Nawet jeśli spadnie tam temperatura to o ile ?

 

Pisałem z kimś kto ma taką pompę i kanałówkę, grzanie wody w trybie "pompy" nie obniża temperatury na poddaszu. A nawet jeśli to o jakieś liczby po przecinku....

Ile tys.m3/h dmucha ten Ariston a jaką kubaturę ma Twoje poddasze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sito a może po prostu zamów tą podłogówkę u firmy, która będzie Ci stawiała dom z dopłatą 6tys, zamontuj kociołek elektryczny a jak pompy w końcu stanieją to wtedy się zastanowisz nad kupnem. W tym przypadku zostawiasz sobie swoistą furtkę.

Masz tą przewagę, że budujesz dom szkieletowy i ogrzewanie nadmuchowe też się sprawdzi dobrze tylko czy Ty i Twoja rodzina się do tego przyzwyczaicie? Kosztowo klimy chyba wyjdą najtaniej. Koszt instalacji grzejnikowej wymienisz na dwa fajne sprzęty.

 

6k dopłaty czyli tak naprawdę podłogówka kosztuje 16k, bo 10k oddają za rezygnację z ogrzewania.

Klimy nie licze bo ona i tak będzie do chłodzenia. Kumpel który juz miał chyba wszystkie systemy w domu z lat 80 w Rybniku radzi rób podłogówkę, zalej to wodą i zostaw na lepsze czasy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile dmucha ....

Myślałem ze ty jako elyta forum i legenda która bierze 10k za porady bedzię wiedziała .......

Elyta ?

"Rekordzista forum" bardziej by pasowało bo z kilkadziesiąt tys.postow było i taki BYŁ podpis u "quest",wszak jestem legendą ;)

Poważna pompa powietrze-woda potrzebuje ok.5000-6000m3 powietrza na godzinę, ta zabawka od Aristona nie wiem bo jestem poważny i zabawkami się nie zajmuje.

Ale przyjmując połowę z tego to w ciągu godziny 3-krotnie zamieni Ci powietrze z obecnej na niższą,zakładając, że kubaturę poddasza masz 1000m3 ;)

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elyta ?

"Rekordzista forum" bardziej by pasowało bo z kilkadziesiąt tys.postow było ;)

Poważna pompa powietrze-woda potrzebuje ok.5000-6000m3 powietrza na godzinę, ta zabawka od Aristona nie wiem bo jestem poważny i zabawkami się nie zajmuje.

Ale przyjmując połowę z tego to w ciągu godziny 3-krotnie zamieni Ci powietrze z obecnej na niższą,zakładając, że kubaturę poddasza masz 1000m3 ;)

 

Wspomniałeś o fizyce wcześniej ......

Nawet jak zamieni 3-krotnie powietrze to o ile obniży temperaturę nieużytkowego , nieocieplonego poddasza , przy temperaturze na zewnątrz na poziomie +5`C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś o fizyce wcześniej ......

Nawet jak zamieni 3-krotnie powietrze to o ile obniży temperaturę nieużytkowego , nieocieplonego poddasza , przy temperaturze na zewnątrz na poziomie +5`C ?

Z nieudolnym handlarzem, tudzież z nieudolnym inwestorem kończę polemikę.

Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz a śmiem twierdzić, że będziesz twardo spał.

Chociaż z drugiej strony na biednego nie trafiło widać,to kupisz sobie materac w postaci paneli PV by zmiękczyć sobie spanie :D

Takim "księżniczkom na grochu" wystawiam faktury :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma się jakiejś awersji do wodnej podłogówki, nie jest się wrażliwym na żyły wodne, nie ma się fobii przed zalanymi rurkami w wylewce czy innego rodzaju nerwicy natręctw, to cięzko znaleźć rozsądne argumenty aby kłaśc kable i grzać CWU osobną pompa ciepła. Już lepiej chyba w niewiele wiekszej cenie kupić jakiegoś monobloka podłaczyć go do rurek i grzać nim i CWU i CO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nieudolnym handlarzem, tudzież z nieudolnym inwestorem kończę polemikę.

 

W końcu :rolleyes: chociaż po jednym z twoich wpisów myślałem ze jednak może coś z twoich postów wydumam. Nie wydumałem nic poza tym ze twoje jest zawsze najlepsze, ogrzewanie Cie nic nie kosztuje, a cała Polska płaci jak za zboże....

Jednak z liczenia jesteś słaby, myślałem ze Cie to nie przerośnie.

Ja mimo ze niczym nie handluję, jestem zwykłym fizolem , to liczyć umiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma się jakiejś awersji do wodnej podłogówki, nie jest się wrażliwym na żyły wodne, nie ma się fobii przed zalanymi rurkami w wylewce czy innego rodzaju nerwicy natręctw, to cięzko znaleźć rozsądne argumenty aby kłaśc kable i grzać CWU osobną pompa ciepła. Już lepiej chyba w niewiele wiekszej cenie kupić jakiegoś monobloka podłaczyć go do rurek i grzać nim i CWU i CO.

 

No i na takie rozwiązanie bym przystał, tylko jak napisałem na początku, że nie interesuje mnie maszynownia za 50k to zaraz pompiarze wyskoczyli że nie ma nigdzie takich cen.... Wszyscy kupili ją za 20k a sprzedawca do tej pory lata za nimi z podziękowaniami że uratowali mu firmę przed upadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...