Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie szkieletowego Kamilka parterowego 86m


sito

Recommended Posts

W końcu :rolleyes: chociaż po jednym z twoich wpisów myślałem ze jednak może coś z twoich postów wydumam. Nie wydumałem nic poza tym ze twoje jest zawsze najlepsze, ogrzewanie Cie nic nie kosztuje, a cała Polska płaci jak za zboże....

Jednak z liczenia jesteś słaby, myślałem ze Cie to nie przerośnie.

Ja mimo ze niczym nie handluję, jestem zwykłym fizolem , to liczyć umiem

Wybacz ale będę tylko cytował innych mądrych i normalnych ;)

Czy są fizolami ? Myślę, że nie są.

Może Wy fizole, jak sam się tak określasz,macie inną wizję świata czyli "dostać ofertę" i być "jeleniem" .

Dlatego odpuszczam...

Jeśli nie ma się jakiejś awersji do wodnej podłogówki, nie jest się wrażliwym na żyły wodne, nie ma się fobii przed zalanymi rurkami w wylewce czy innego rodzaju nerwicy natręctw, to cięzko znaleźć rozsądne argumenty aby kłaśc kable i grzać CWU osobną pompa ciepła. Już lepiej chyba w niewiele wiekszej cenie kupić jakiegoś monobloka podłaczyć go do rurek i grzać nim i CWU i CO.
Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 329
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Będzie zimniej niż na zewnątrz na nieocieplonym poddaszu ?

 

Przecież chcesz go chłodzić - więc tak, będzie zimą zimniej, niż na zewnątrz nawet bez termoizolacji połaci.

 

Zagrzanie 100L wody dziennie wychłodzi nieocieplone poddasze na którym jest blachodachówka i kubatura powyżej 100m :rolleyes: ? Nawet jeśli spadnie tam temperatura to o ile ?

 

No właśnie. Policzyłeś podejmując taką decyzję? To nie jest trudne... Można uprościć do prostego porównania - ciepła właściwego 1kg wody i powietrza.

 

Dużą kubaturę poddasza masz jak na tak mały domek. Czy może zapomniałeś odjąć to, co zajmie termoizolacja? U mnie "zabrała" z 50m3.

 

I jeszcze jedno - wychłodzone poddasze, to też większe straty ciepła przez strop. Więc wyższe koszty CO.

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale będę tylko cytował innych mądrych i normalnych ;)

Czy są fizolami ? Myślę, że nie są.

Może Wy fizole, jak sam się tak określasz,macie inną wizję świata czyli "dostać ofertę" i być "jeleniem" .

Dlatego odpuszczam...

 

Wybaczam, ale wydaje mi sie ze skończyłeś polemikę kilka postów wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaizen cały domek ma kubaturę 534m , na poddaszu można zrobić śmiało małe mieszkanko. Jest tam 60m po podłodze, dach ma nachylenie 40 stopni. No i na poddaszu jest również wentylacja , grawitacyjna.... Temperatura na poddaszu mnie średnio interesuje. Ile tych strat będzie ? Nie buduję schronu atomowego i liczę się z tym ze utrzymanie domu coś bedzie kosztowało. Nie zamierzam jak niektórzy tutaj pisać ze płacą za ogrzewanie 500 rocznie i 500 za CWU.... ( to tak jak Ci co im te słynne TDI nic nie pali a nawet produkuje podczas jazdy ). Nieważne czym bede grzał , nie chcę przekroczyć kwoty którą teraz płacę za mieszkanie do spółdzielni ( 6k rocznie ) i tyle. A sama instalacja ma być jak najprostsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na takie rozwiązanie bym przystał, tylko jak napisałem na początku, że nie interesuje mnie maszynownia za 50k to zaraz pompiarze wyskoczyli że nie ma nigdzie takich cen.... Wszyscy kupili ją za 20k a sprzedawca do tej pory lata za nimi z podziękowaniami że uratowali mu firmę przed upadkiem.

 

Ceny są różne. Są ceny dla "jeleni" i są ceny dla tych co poszukają i wiedzą co chcą ...

 

Od pewnego czasu od wejścia gazu R32 pojawiło się mnóstwo pomp PW typu monoblock. Taką pompę może zamontować nawet "złota rączka" i dzięki temu sporo zaoszczędzić.

Bez robocizny można spokojnie zmieścić się w kompletnym ogrzewaniu podłogowym wodnym , łącznie z bojlerem i pompą typu Monoblock w 20 tys.

Tania pompa Haier kosztuje niecałe 10tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam jak niektórzy tutaj pisać ze płacą za ogrzewanie 500 rocznie i 500 za CWU.... ( to tak jak Ci co im te słynne TDI nic nie pali a nawet produkuje podczas jazdy )

Syneczku, nie prowokuj i poproszę bez aluzji.

Jeżdżę "królową lawet" czyli Alfa Romeo 159 z sercem 2,4 o mocy 240KM....

 

A tu masz z kompa odczyt sprzed chwili:

20210429_230459_copy_1512x2016.jpg

 

TDI to dla fizoli i wśród fizoli...

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura na poddaszu mnie średnio interesuje.

 

A powinna. Od niej zależy z jakim COP będziesz grzać CWU (więcej z COP=1 niż gdyby PC pracowała na powietrzu zewnętrznym). Więc chłodzenie strychu nie ma żadnego sensu.

 

Nie zamierzam jak niektórzy tutaj pisać ze płacą za ogrzewanie 500 rocznie i 500 za CWU....

 

To po co Ci ta PC do CWU? 100l/dzień to jakieś 600zl zwykłą grzałką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łał, teraz to juz pełny szacunek na mieście :rolleyes:

Ja tylko biednym oplem 1,6 z gazem

 

A syneczka szukaj pod innym adresem....

I nie tylko biednym oplem się szczycisz ale i skromnym wnętrzem łba także,kwestionując 1000zl za c.o i cwu.

Zatem z pełną satysfakcją przedstawiam Ci mój licznik zużycia energii na c.o+cwu od marca 2013.

Wiem, że jesteś cienki w matematyce to może poproś siostrę lub brata żeby Ci to obliczył ile to w PLN wychodzi....

20210429_232703_copy_2268x3024.jpg

Edytowane przez Arturo1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powinna. Od niej zależy z jakim COP będziesz grzać CWU (więcej z COP=1 niż gdyby PC pracowała na powietrzu zewnętrznym). Więc chłodzenie strychu nie ma żadnego sensu.

 

 

 

To po co Ci ta PC do CWU? 100l/dzień to jakieś 600zl zwykłą grzałką.

 

No przeca napisałem na samym początku że do grzania wody styknie mi zwykły bojler..... Niestety WT2017 mnie blokuje.... stąd pomysł na pompę CWU , chociaż wiem że ona nie ma sensu ekonomicznego.

 

Jak to ugryźć żeby było prosto :rolleyes:

 

Jeśli zrobię wodną podłogówkę , dodam kocioł na prąd , kozę na pellet, klimę, to dalej zagadka co z CWU ?

 

Dlatego czy ktoś ma pomysł jak to ugryźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie tylko biednym oplem się szczycisz ale i skromnym wnętrzem łba także,kwestionując 1000zl za c.o i cwu.

Zatem z pełną satysfakcją przedstawiam Ci mój licznik zużycia energii na c.o+cwu od marca 2013.

Wiem, że jesteś cienki w matematyce to może poproś siostrę lub brata żeby Ci to obliczył ile to w PLN wychodzi....

[ATTACH=CONFIG]455336[/ATTACH]

 

Napisze Ci to bo chyba nie dociera nic do twojego "łba"....

Mało mnie interesuje ile płacisz, ile pokazuje licznik, ile koni ma twoja alfa i ile spala.

Wyjdź i zamknij za sobą drzwi w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze Ci to bo chyba nie dociera nic do twojego "łba"....

Mało mnie interesuje ile płacisz, ile pokazuje licznik, ile koni ma twoja alfa i ile spala.

Wyjdź i zamknij za sobą drzwi w tym temacie

Zatem nie prowokuj, skup się na ofertach, które wysłałeś i jakie otrzymałeś.

Wybierz najlepszą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie i adaptacji mam kocioł na pellet .

Czy kierownik może zrobić wpis ze cały dom bedzie ogrzewany kozą na pellet powiedzmy 6kW ?

 

Zgodnie z przepisami zmiany kwalifikuje i dokumentuje projektant. W tym, zmieniając parametry, powinien przeliczyć PCHE/świadectwo energetyczne. Kierbud podpisuje się na koniec, że dom zbudowany zgodnie z projektem - a zmieniać go nie ma prawa.

Tu, rozumiem, chcesz, żeby podpisał ze wszystko jest zgodnie z projektem, gdy nie będzie? Pytaj kierbuda, czy się podpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą ludzie budujący ten dom, sporo zmian nanoszą w trakcie budowy. Podobno zmiana systemu ogrzewania to zmiana nieistotna.... Oczywiście są od tego wyjątki

 

Jest katalog zmian, które ma obowiązek uznać za zmiany istotne. Ale każdą inną zmianę projektant może zakwalifikować, jako zmianę istotną.

6. Projektant dokonuje kwalifikacji zamierzonego odstąpienia od zatwierdzonego projektu zagospodarowania działki lub terenu lub projektu architektoniczno-budowlanego, lub innych warunków decyzji o pozwoleniu na budowę, a w przypadku uznania, że jest ono nieistotne, jest obowiązany zamieścić w projekcie zagospodarowania działki lub terenu lub projekcie architektoniczno-budowlanym odpowiednie informacje (rysunek i opis) dotyczące tego odstąpienia. Nieistotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu zagospodarowania działki lub terenu lub projektu architektoniczno-budowlanego, lub innych warunków decyzji o pozwoleniu na budowę nie wymaga uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę oraz ponownego zgłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...