Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie szkieletowego Kamilka parterowego 86m


sito

Recommended Posts

Jaki jest sens ogrzewania powietrza za pośrednictwem wody w nowoczesnym domu w XX! wieku? I jaki jest sens wałkowanie tematu i naciągactwo inwestora który jest inteligentny i niezacofany? :confused:

 

Jak się komuś powtarza i powtarza - wygoda i niskie koszty użytkowania - a ten ktoś nie rozumie, to można mieć swoje zdanie w temacie inteligencji i zacofania. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 329
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak się komuś powtarza i powtarza - wygoda i niskie koszty użytkowania - a ten ktoś nie rozumie, to można mieć swoje zdanie w temacie inteligencji i zacofania. :rolleyes:

 

a czy powietrzna pompa powietrza nie daje tego samego a oprócz tego jest 15 razy tańsza w zakupie i mniej awaryjna z uwagi na układ hydrauliczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że ogrzewanie podłogowe jest najlepsze dla zdrowia mieszkańców.

Wodne daje opcje wyboru źródła ciepła.

Można je połączyć z ogrzewaniem CWU.

Ogólnie jest najbardziej ekonomiczne bo niskotemperaturowe.

 

Ja już kończę bo nie zamierzam się kopać z koniem.

 

Autorowi życzę powodzenia i pewności tego że wszystko dobrze wybrał.

 

Ile osób zmarło od klimatyzacji i grzejników ?

Ile osób które dożyło 100 lat miało wodną podłogówkę i często zmieniało źrodło ciepła? Jaki % populacji?

W dobie zakazów paliw kopalnych w perspektywie kilku lat czym zasilisz wodną podłogówkę oprócz PC ?

 

Klimatyzacja też nie grzeje nadmuchem 100*C jest źródłem niskotemperaturowym.

 

Jak ma się niskotemperaturowość PC wspólnych do ogrzewania pomieszczeń i CWU czy myjesz się w wodzie 28*C?

 

No najłatwiej z braku argumentów się kopać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy powietrzna pompa powietrza nie daje tego samego a oprócz tego jest 15 razy tańsza w zakupie i mniej awaryjna z uwagi na układ hydrauliczny.

 

Nie nie daje tego samego komfortu. Poza tym, jakie pompy porównujesz, ze wyszła ci 15-krotna różnica w cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie daje tego samego komfortu. Poza tym, jakie pompy porównujesz, ze wyszła ci 15-krotna różnica w cenie?

 

Co do komfortu to twoje odczucie, nie masz prawa wypowiadać się za wszystkich. podłogówka 15k pc Panasonic 30k razem 45k klima kosztuje 3k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komfortu to twoje odczucie, nie masz prawa wypowiadać się za wszystkich. podłogówka 15k pc Panasonic 30k razem 45k klima kosztuje 3k

 

Oczywiście nie wypowiadam się za wszystkich, tylko widzę, że większość uważa podobnie.

 

Fajna kalkulacja, taka mało konkretna :)

Na jaką to powierzchnię? Jaka moc PC jaka klimy ? Co z CWU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie wypowiadam się za wszystkich, tylko widzę, że większość uważa podobnie.

 

Fajna kalkulacja, taka mało konkretna :)

Na jaką to powierzchnię? Jaka moc PC jaka klimy ? Co z CWU ?

 

To że wszyscy coś robią nie znaczy że jest to mądre, dlatego tak mało jest ludzi bogatych. Oni mają tyle czasu co wszyscy ale robią rzeczy inne niż wszyscy. Jaki % domów na świecie ma wodne układy grzewcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do komfortu to twoje odczucie, nie masz prawa wypowiadać się za wszystkich. podłogówka 15k pc Panasonic 30k razem 45k klima kosztuje 3k

 

Za to ty możesz się za innych wypowiadać :D Pisałem już kilka razy 3500 podłogówka, 22500 PC ze zbiornikiem 200L i montażem = 26k : 15 = 1733za JEDNĄ klimę, którą niby miałbym ogrzać moje 82m + 24m garażu? :D Tylko mi nie pisz o farelce, bo ja w garażu spędzam 4h dziennie a w weekendy i więcej a mam w nim stałe 15stC zimą.

Kolega z forum ma taki sam domek jak ja,BEZ GARAŻU, ogrzewa go miksem klima.kable,koza a ma dwa dwa razy większe zużycie na SAMO ogrzewanie niż u mnie na CO i CWU - to tak w temacie kosztów.

Oczywiście, klimę chińską masz, bo tania a nie taką 3,5kW za 7k z montażem ale PC liczysz z górnej półki ,prawda. A dlaczego , jak ktoś chce mieć tanio to nie kupi sobie PC za 11k - https://newenergypolska.pl/pl/p/Pompa-ciepla-inwerter-3-8%2C5-kW-B245-230V-50Hz-spr.-Mitsubishi/74 No i tyle twoich "argumentów' że PC z podłogówką jest 15x droższa.

 

aristona za 3600
doradzałeś gościowi, który chce mieć wannę, mimo że ten zestaw ma zbiorniczek 80L .Ten z 200L ,sensowny przy wannie to już z 7k bez montażu :D

 

Tyle w temacie kopania się z koniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to ty możesz się za innych wypowiadać :D Pisałem już kilka razy 3500 podłogówka, 22500 PC ze zbiornikiem 200L i montażem = 26k : 15 = 1733za JEDNĄ klimę, którą niby miałbym ogrzać moje 82m + 24m garażu? :D Tylko mi nie pisz o farelce, bo ja w garażu spędzam 4h dziennie a w weekendy i więcej a mam w nim stałe 15stC zimą.

Kolega z forum ma taki sam domek jak ja,BEZ GARAŻU, ogrzewa go miksem klima.kable,koza a ma dwa dwa razy większe zużycie na SAMO ogrzewanie niż u mnie na CO i CWU - to tak w temacie kosztów.

Oczywiście, klimę chińską masz, bo tania a nie taką 3,5kW za 7k z montażem ale PC liczysz z górnej półki ,prawda. A dlaczego , jak ktoś chce mieć tanio to nie kupi sobie PC za 11k - https://newenergypolska.pl/pl/p/Pompa-ciepla-inwerter-3-8%2C5-kW-B245-230V-50Hz-spr.-Mitsubishi/74 No i tyle twoich "argumentów' że PC z podłogówką jest 15x droższa.

 

doradzałeś gościowi, który chce mieć wannę, mimo że ten zestaw ma zbiorniczek 80L .Ten z 200L ,sensowny przy wannie to już z 7k bez montażu :D

 

Tyle w temacie kopania się z koniem :D

 

Bzdury piszesz pojemnośc to nie żadne 80 l https://swatt.pl/pl/pompa-ciepla-ariston-nuos-evo-110-do-cwu-z-zasobnikiem-2514?gclid=Cj0KCQiAs5eCBhCBARIsAEhk4r7FwhFm2ZTz4RriNhPYn7-d_3_Z-d3WWxzmGBiyw1njFTlMDtFwcqAaAtGKEALw_wcB

 

 

lub taka https://allegro.pl/oferta/ariston-nuos-evo-split-110-pompa-ciepla-podgrzew-7361268465?fromVariant=7361287945

 

 

podłogówka za 3500 zł za 86m2 to 40zł/m2 a co na to lekarz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie bywam u doktora z takimi sprawami, musisz swojego pytać. No i gwoli ścisłości na 106m2. Oczywiście rozłożyłem ją własnymi łapkami, no ale skoro podajesz ceny splitów i klim BEZ MONTAŻU, to chyba nie masz dwóch lewych łapek a skoro sam takie instalujesz, więc i podłogówkę byś rozłożył...chyba :D

 

Pomijam już fakt, że ani jeden ani drugi link nie pokazuje ceny 3600 ..."był czas przywyknąć przecie " :D

Edytowane przez Pytajnick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bywam u doktora z takimi sprawami, musisz swojego pytać. No i gwoli ścisłości na 106m2. Oczywiście rozłożyłem ją własnymi łapkami, no ale skoro podajesz ceny splitów i klim BEZ MONTAŻU, to chyba nie masz dwóch lewych łapek a skoro sam takie instalujesz, więc i podłogówkę byś rozłożył...chyba :D

 

Nie interesują mnie niekompletne ceny nawet jeżeli prawo dopuszcza samodzielny montaż , w przypadku klimatyzatorów nie jest to mozliwe , montaż klimy k Warszawy nie najtaniej razem ze sprzętem 2780 w zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że nie jestem fanem podłogówek wodnych ale 3500 zl to nie ja napisałem cenne z sufitu jeżeli umiesz czytać

 

Na 106m2 - 1400zł rozdzielacz Viessmanna 11 sekcji z szafką, 44zł łuki do rur pex, folia do podłogówki 175, taśmy 100zł, taśma dylatacyjna 125zł, Rura KAN-therm PE-RT Blue Floor 16X2mm 600m 1240zł, szyna dylatacyjna 100zł, klipsy 200zł, izolacja rur pex 30zł = 3414zł. Plus sześciopak za pożyczenie takera - "CENA Z SUFITU" :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...