Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie szkieletowego Kamilka parterowego 86m


sito

Recommended Posts

Wiesz że nie jestem fanem podłogówek wodnych ale 3500 zl to nie ja napisałem cenne z sufitu jeżeli umiesz czytać

 

Ja płaciłem 55zł/m2, bez kiwnięcia ręką, oczywiście 7 lat temu, ale ceny nie poszły 2x w górę...

Jaki to Panasonic miałby być dla tego domu za 30 tyś ?

Jaka pompa PP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 329
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na 106m2 - 1400zł rozdzielacz Viessmanna 11 sekcji z szafką, 44zł łuki do rur pex, folia do podłogówki 175, taśmy 100zł, taśma dylatacyjna 125zł, Rura KAN-therm PE-RT Blue Floor 16X2mm 600m 1240zł, szyna dylatacyjna 100zł, klipsy 200zł, izolacja rur pex 30zł = 3414zł. Plus sześciopak za pożyczenie takera - "CENA Z SUFITU" :D

 

A ile robocizana normalnie z fakturą nie interesuje mnie szara strefa podobnie jak np banku który kredytuje budowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesują mnie niekompletne ceny nawet jeżeli prawo dopuszcza samodzielny montaż , w przypadku klimatyzatorów nie jest to mozliwe , montaż klimy k Warszawy nie najtaniej razem ze sprzętem 2780 w zeszłym roku.

 

2780 X 15 = 41 700 To nijak się ma do ceny mojej PC z podłogówką :D o tańszych PC nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem 55zł/m2, bez kiwnięcia ręką, oczywiście 7 lat temu, ale ceny nie poszły 2x w górę...

Jaki to Panasonic miałby być dla tego domu za 30 tyś ?

Jaka pompa PP ?

 

bardzo dobra cena i realna 7 lat temu no niestety ale ceny poszły w górę nie tylko 2 x od tamtego czasu. Oficjalnie robocizna budowlana zdrożała o 8% od 2020 roku a co z pozostałymi latami. Niby podłogówka nie jest jakaś ciężka ale stres jest jak się to zaleje betonem i potem coś nie zadziała. Jest takich przypadków na forum sporo.

 

Panasonic aqarea :D, żartuję każda PC tej firmy taka jest a ceny różne nawet i 35k te 30 to jak slogan gdyby się upierać jednak przy pc to hajer monoblok za 14k z allegro 7,6 kW a Panasonic to jakiś TCAP pewno tradycyjnie 9 kw bo jak niektórzy nasi koledzy stwierdzają że super że przewymiarowany 3 razy bo jak się rozgrzeje 50 ton betonu to można włączać raz na kilka dni. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile robocizana normalnie z fakturą nie interesuje mnie szara strefa podobnie jak np banku który kredytuje budowe.

 

Sorry, ale temat banku jest mi obcy. Ja buduję sam i za swoje. Jedynie POŚ, wiązary elektryka i montaż PC to czyny innych.

W moim rejonie podłogówka zlecona to 80-100zł/m2 z materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale temat banku jest mi obcy. Ja buduję sam i za swoje. Jedynie POŚ, wiązary elektryka i montaż PC to czyny innych.

W moim rejonie podłogówka zlecona to 80-100zł/m2 z materiałem.

 

Kurde to strasznie drogo liczą powiem ci , fajnie że sam to zrobiłeś i to chyba jedna z prac opłacalnych do wykonania. Sąsiad ostatnio kładł jakieś rurki całkiem przezroczyste i tak cholernie twarde jak spirala ile razy one się podnosiły to masakra a spinek poszły tysiace żeby to unieruchomić ponoć super wytrzymała ta rurka dla mnie wyglądała jak od kompresora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Super cena , te 30k to z naszego forum tak tu cały czas jest wałkowana kwota może faktycznie staniały te PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile robocizana normalnie z fakturą nie interesuje mnie szara strefa podobnie jak np banku który kredytuje budowe.

 

Większość banków nie obchodzi skąd inwestor kupi materiał i kto i za ile wykona usługę, dla banku liczą się postępy w budowie wg harmonogramu podanego bankowi co jest sprawdzane przez bank przed podjęciem kolejnej transzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem

 

4kw przy -20 i sezonowo 2kw

 

Tak myślałem to faktycznie w naszym przypadku, to tylko klima ma rację bytu inwestycyjnie robienie podłogówki i Pc nie ma sensu, w małym domu same zyski bytowe też są bardziej znaczące niż w rezydencji 300 m2 zamieszkałej przez babcie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, tak właśnie wygląda kopanie się z koniem.

 

No właśnie nie widzę bo nie ma takiej dziedziny wiedzy , można nie znać aktualnego cennika a to jest najwyżej brak informacji a nie wiedzy to jst konkretna różnica. Wystarczy zaawanasowana znajomość języka polskiego aby to zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego ze ta pompa kosztuje 15tys. A reszta kotłowni? Zbiornik cwu, może jakiś buforek, rurki, filtry i od razu z montażem robi się minimum 22tys. Jestem ciekaw co będzie jak one zacznal się psuć w takim tępie jak się sprzedają? (Oczywiście oby nie). Na początku autor napisał ze rurko mania go nie interesuje wiec nie wiem o czym rozmowa? Żeby udowodnić wydanie swoich iluś tam tysięcy złotych?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Mateusz to się w teorii ekonomii nazywa leczenie dysonansu po zakupowego czyli próby racjonalizacji wydanych pieniędzy w sposób nieuzasadniony w wariancie porównawczym z innymi możliwościami zaspokojenia konkretnej potrzeby i poniesienia straty w postaci utraconych korzyści wynikających z tak nieracjonalnego wydatku :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...