Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie szkieletowego Kamilka parterowego 86m


sito

Recommended Posts

W teorii w cenie domu mam instalacje CO z kalafiorami plus baniak do CWU i te wszystkie rury ( przy rezygnacji z tego oddają 11k ) . Powiedzmy ze to biorę, wpinam do tego pompę monobloka za powiedzmy 10k i za 21k mam system do grzania który z racji kalafiorów trzeba grzać "wyżej" , ale powiedzmy kotłownia jest do uratowania( na spiżarkę ) bo bedzie w niej ino baniak na CWU. Wtedy dalej nie mam czym chłodzić :D . Pytanie brzmi ile weźmie pompa więcej sztromu grzejąc wodę do ~50`C zamiast 30 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 329
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W teorii w cenie domu mam instalacje CO z kalafiorami plus baniak do CWU i te wszystkie rury ( przy rezygnacji z tego oddają 11k ) . Powiedzmy ze to biorę, wpinam do tego pompę monobloka za powiedzmy 10k i za 21k mam system do grzania który z racji kalafiorów trzeba grzać "wyżej" , ale powiedzmy kotłownia jest do uratowania( na spiżarkę ) bo bedzie w niej ino baniak na CWU. Wtedy dalej nie mam czym chłodzić :D . Pytanie brzmi ile weźmie pompa więcej sztromu grzejąc wodę do ~50`C zamiast 30 ?

 

Większość producentów określa taki parametr w swoich "tabelkach" ale na wiecej niż COP=2 przy -5 to bym nie liczył. Jest spory wątek na temat pomp ciepla z grzejnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego ze ta pompa kosztuje 15tys. A reszta kotłowni? Zbiornik cwu, może jakiś buforek, rurki, filtry i od razu z montażem robi się minimum 22tys. Jestem ciekaw co będzie jak one zacznal się psuć w takim tępie jak się sprzedają? (Oczywiście oby nie). Na początku autor napisał ze rurko mania go nie interesuje wiec nie wiem o czym rozmowa? Żeby udowodnić wydanie swoich iluś tam tysięcy złotych?

 

No to pytanie do autora - czy widział "kotłownię" na PC PW? Ciekawi mnie też wizja - w pomieszczeniu gospodarczym chce mieć "jak w mieszkaniu" a jednocześnie z salonu robi kotłownię z kozą mimo że jej sobie nie wyobraża w PG :rolleyes: Oczywiście nie wie jak to jest z ogrzewaniem takim czymś, bo całe życie mieszkał w bloku. Później pisze że ogrzewanie na PC za 50k odpada, później te za 32 też za drogie a w tańsze zapewne nie wierzy, bo mu Gaweł powiedział, że takich nie ma :D

 

No i wisienka - "Ma być prosto , spełniać WT2021 " PC PW to krzywo, a PC do CWU i to UWAGA z rurkami ,bo jeszcze wody za pomocą WIFI nie da się transportować. koza, klima to "prosto" :D Pomijając wynik EP w domku bez reku (czy spełni WT2021?) nic tu się qpy nie trzyma a temat wątku powinien brzmieć - jak zjeść ciastko i mieć ciastko ...takie za max 10k :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pytanie do autora - czy widział "kotłownię" na PC PW? Ciekawi mnie też wizja - w pomieszczeniu gospodarczym chce mieć "jak w mieszkaniu" a jednocześnie z salonu robi kotłownię z kozą mimo że jej sobie nie wyobraża w PG :rolleyes: Oczywiście nie wie jak to jest z ogrzewaniem takim czymś, bo całe życie mieszkał w bloku. Później pisze że ogrzewanie na PC za 50k odpada, później te za 32 też za drogie a w tańsze zapewne nie wierzy, bo mu Gaweł powiedział, że takich nie ma :D

 

No i wisienka - "Ma być prosto , spełniać WT2021 " PC PW to krzywo, a PC do CWU i to UWAGA z rurkami ,bo jeszcze wody za pomocą WIFI nie da się transportować. koza, klima to "prosto" :D Pomijając wynik EP w domku bez reku (czy spełni WT2021?) nic tu się qpy nie trzyma a temat wątku powinien brzmieć - jak zjeść ciastko i mieć ciastko ...takie za max 10k :D

 

Kogo cytujesz ? Mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii w cenie domu mam instalacje CO z kalafiorami plus baniak do CWU i te wszystkie rury ( przy rezygnacji z tego oddają 11k ) . Powiedzmy ze to biorę, wpinam do tego pompę monobloka za powiedzmy 10k i za 21k mam system do grzania który z racji kalafiorów trzeba grzać "wyżej" , ale powiedzmy kotłownia jest do uratowania( na spiżarkę ) bo bedzie w niej ino baniak na CWU. Wtedy dalej nie mam czym chłodzić :D . Pytanie brzmi ile weźmie pompa więcej sztromu grzejąc wodę do ~50`C zamiast 30 ?

 

Mając PC Split to nad tym baniakiem jest agregat wewnętrzny a obok niego parę rurek itp. Mieści się to na 0,8m2. z rozdzielaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to uważasz za kotłownie w salonie to mamy inne odczucia wzrokowe

 

123200052_2816645765272480_3674763062158755781_o.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-3&_nc_sid=825194&_nc_ohc=AjAf-FvmxBEAX_M6xm3&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=58899f26ae53082c0a2eb9d665ca0969&oe=606CE97A

 

Tak, dla mnie to kotłownia. Miałem taką 26lat i nigdy więcej.

Niedawno byłem u znajomego, który sobie taką zapodał, przy białych meblach i z różnymi półkami pod sufitem ze światełkami. Ponieważ ta zima było inna niż ostatnie i szkoda było mu gazu na ogrzewanie, to będzie malowanie. Z mojego pkt widzenia OK, bo zarobię :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką pompę Ci budowlaniec proponuje?

 

Z punktu widzenia montera idealna :D Plug and Play no ale cięęęężki montaż..no i kasa też ciężka.

 

I to wszystkie jakie widziałeś? Ja zanim kupiłem, to byłem u kilkunastu osób a wyceny miałem najpierw 29-31k a skończyło się na 22500.

Niestety, budowa domu to nie pikuś. Ja, będąc budowlańcem siedziałem tu sporo czasu zadając sporo pytań, by wyciągnąć takie a nie inne wnioski....a to tylko w temacie reku i ogrzewania czymś innym niż gaz.

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kozy, nie miałem jej w mieszkaniu . Tu ma tylko jak to określił Kaizen w innym wątku przypudrować EP a skoro juz bedzie stała to od czasu do czasu można ją przepalić. Moim marzeniem jest system składający się z kabli, klimy i zwykłego bojlera . Niestety to nie przy WT2021.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słowa o WiFi są w cytacie? To odpowiedź na post swierola, który stwierdził, że nie interesuje Cię

"rurko mania" Przy PC PW rurki są potrzebne jak i w przypadku każdego baniaka na CWU

 

Człowieku co Ty pieprzysz? Pijesz jakiś za mocny alkohol wieczorami? Klepiesz bzdury w tych postach bo chcesz szybciej do 2tys dobić?

Spis twoich kosztów podłogówki czytałem już kilka razy. Robisz kopiuj/wklej? Każdy zrozumiał co miałem na myśli z rurko manią ale Ty wymyśliłeś przesył/puszczanie wody przez WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...