Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie szkieletowego Kamilka parterowego 86m


sito

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 329
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oj ten budowlaniec Cie strasznie naciąga na koszty.

Jaki to model, jakiej mocy?

 

To chyba jakiś Steibel. Tanio nie będzie ale też nie wszyscy wrzucają Pana.... A czy 32tys z podłogówką to dużo na 86m2? Moim zdaniem ani dużo ani mało. Mając spory kontakt z mniejszymi i większymi firmami instalacyjnymi mogę tylko powiedzieć, że firmy, które od lat instalują pompy rzadko bawią się Panasami, Daikinami itp a częściej właśnie pracują z NIBE, Steiblem, Alpha Innotec. Oczywiście to nie reguła a wniosek z obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku co Ty pieprzysz? Pijesz jakiś za mocny alkohol wieczorami? Klepiesz bzdury w tych postach bo chcesz szybciej do 2tys dobić?

Spis twoich kosztów podłogówki czytałem już kilka razy. Robisz kopiuj/wklej? Każdy zrozumiał co miałem na myśli z rurko manią ale Ty wymyśliłeś przesył/puszczanie wody przez WiFi.

 

No tak. Ty czytałeś, może zapamiętałeś, ale Gaweł jak widać nie, Oczywiście założyciel wątku jest nieważny i nie musi wiedzieć, że coś nie musi kosztować tyle ile Gaweł pisze :D Skoro ktoś co rusz twierdzi, że nie rozumie dlaczego inni zakładają podłogówkę, mimo że sporo ludzi w różnych wątkach to wyjaśniało, to byłbym ostrożny z zakładaniem, że KAŻDY i zawsze wszystko rozumie.

Niestety, nie wymyśliłem ani nie znam nikogo, kto by przesyłał wodę przy użyciu wifi...a szkoda :D

 

Tak, chcę dobić do 2k postów,a co! Co prawda nie robię tego umieszczając w poście jedynie ikonki :popcorn: jak niektórzy ...ale nad tym popracuję.

 

Niektórzy ironię rozumieją, niektórzy nie. Taki świat,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcesz wstawić kozę za 5-6 tysięcy plus komin za 2.5 tylko po to żeby się zmieścić w WT2021?

Do tego klimatyzator grzejący plus 3 konwektory no jeszcze coś do grzania w łazience.

 

A jakie mamy wyjscie skoro nie chce kotła na pellet i rurowiska w kotłowni ? Tak kminię a co zrobie to nie wiem, po założyłem wątek.

Klima bedzie bez względu na to czym bedziemy grzali dom.....

W łazience maty pod kafelkami

 

Policzmy

Klima juz licze lepszą 3,5kw za 5k

Koza 5k

3 konwektory jakieś 1200

maty w łazience i kuchni niech bedzie 2000

 

Wychodzi 13k , w tym mam klime na lato i grzanie w okresach przejściowych, brak rur i wolną kotłownie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie mamy wyjscie skoro nie chce kotła na pellet i rurowiska w kotłowni ? Tak kminię a co zrobie to nie wiem, po założyłem wątek.

Klima bedzie bez względu na to czym bedziemy grzali dom.....

W łazience maty pod kafelkami

 

Policzmy

Klima juz licze lepszą 3,5kw za 5k

Koza 5k

3 konwektory jakieś 1200

maty w łazience i kuchni niech bedzie 2000

 

Wychodzi 13k , w tym mam klime na lato i grzanie w okresach przejściowych, brak rur i wolną kotłownie

 

No i pięknie. Jeśli zmieścisz się w EP to tak rób. Tylko po co to uzasadnianie z PC za 50k itp? :D

Ktoś te EP policzył czy jeszcze nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie. Jeśli zmieścisz się w EP to tak rób. Tylko po co to uzasadnianie z PC za 50k itp? :D

Ktoś te EP policzył czy jeszcze nie ?[/quote

 

Nikt mi nic nie liczył .

50k to cena rynkowa czyli tyle ile kosztuje zrobienie podłogówki i tego całego rurowiska , plus cena pompy . Nawet jak wyjdzie 40k to i tak grubo :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o kominie za 2.5.

Zapomniałeś o robociźnie przy ładowaniu drewna do kozy.

Zapomniałeś o kosztach odmalowywania salonu (tego z kozą) po każdej mroźniejszej zimie.

Zapomniałeś o wyższych kosztach prądu na ogrzewanie CWU, łazienki, kuchni i sypialni przy pomocy COP=1.

Zapomniałeś że to drewno do kozy trzeba gdzieś składować i suszyć.

Ta ilość drewna koło tej kozy ze zdjęcia starczy na może godzinę- dwie palenia.

Będziesz tak co 2 godziny wychodził z domu na mróz aby przynieść drewno?

No chyba że z kotłowni, której nie chcesz, zrobisz skład drewna dla kozy.

 

Ta koza ze zdjęcia to tylko przykład

Koza bedzie raczej na pellet , pellet będzie składowany pod wiatą w workach, worek ma 15kg , tyle wchodzi do zbiornika, starcza na dobę lub 1,5 w zależności od tego z jaką mocą leci . Na wyższe rachunki jestem przygotowany. Aktualnie płacę za mieszkanie w bloku 600zł co miesiąc. Taką samą kase chce przeznaczyć na utrzymanie bieżące domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie. Jeśli zmieścisz się w EP to tak rób. Tylko po co to uzasadnianie z PC za 50k itp? :D

Ktoś te EP policzył czy jeszcze nie ?[/quote

 

Nikt mi nic nie liczył .

50k to cena rynkowa czyli tyle ile kosztuje zrobienie podłogówki i tego całego rurowiska , plus cena pompy . Nawet jak wyjdzie 40k to i tak grubo :no:

 

OK, zostawiam już temat PC, bo widzę jakieś uzależnienie od jednego wykonawcy i modelu pompy,

Sprawdź sobie to EP. Jak rozważałem kable i mój KB raz mi mówił że mogę raz że nie, to sam pojechałem do PINB zapytać, Tam mnie skierowano do człowieka, który stwierdził, że przy moim domku z reku potrzebuję litanię...kable, koza 5kW, PC CWU, klima. WT2017. Oczywiście jest opcja, że urzędnik wyliczał nie mając o tym pojęcia, ale już nie miałem chęci "kopać się z koniem" a koza i komin zdecydowanie temat zakończyły.

Sprawdź więc, zanim coś założysz jako ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o kominie za 2.5.

Zapomniałeś o robociźnie przy ładowaniu drewna do kozy.

Zapomniałeś o kosztach odmalowywania salonu (tego z kozą) po każdej mroźniejszej zimie.

Zapomniałeś o wyższych kosztach prądu na ogrzewanie CWU, łazienki, kuchni i sypialni przy pomocy COP=1.

Zapomniałeś że to drewno do kozy trzeba gdzieś składować i suszyć.

Ta ilość drewna koło tej kozy ze zdjęcia starczy na może godzinę- dwie palenia.

Będziesz tak co 2 godziny wychodził z domu na mróz aby przynieść drewno?

No chyba że z kotłowni, której nie chcesz, zrobisz skład drewna dla kozy.

 

Uważam, że te argumenty są wysoce przesadzone. Może ktoś po prostu lubi dokładać do pieca/kominka, patrzyć na płomień, mieć styczność z drewnem. Palenie w kotle na drewno a palenie okazjonalne w kominku to jednak dwie odmienne rzeczy. Ja pale w kominku z markety w domu na wsi i po 6 latach nie widzę potrzeby malowania ścian czy sufitu. Może to zależ od umiejętności? Ten dom ma być bardzo ciepły więc dlaczego miałby co dwie godziny biegać po wiadro drewna? Nie podejrzewam go żeby chciał utrzymywać temperaturę 27-28*. Dla niektórych rąbanie drzewa to praca ale jednocześnie w pewnym stopniu przyjemność. Jak ktoś zbudował kominek dla lansu przed rodziną i znajomymi to tego nie zrozumie i będzie za wszelką cenę udowadniał, że wyrzucił pieniądze w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OK, zostawiam już temat PC, bo widzę jakieś uzależnienie od jednego wykonawcy i modelu pompy,

Sprawdź sobie to EP. Jak rozważałem kable i mój KB raz mi mówił że mogę raz że nie, to sam pojechałem do PINB zapytać, Tam mnie skierowano do człowieka, który stwierdził, że przy moim domku z reku potrzebuję litanię...kable, koza 5kW, PC CWU, klima. WT2017. Oczywiście jest opcja, że urzędnik wyliczał nie mając o tym pojęcia, ale już nie miałem chęci "kopać się z koniem" a koza i komin zdecydowanie temat zakończyły.

Sprawdź więc, zanim coś założysz jako ostateczność.

 

Nie mam żadnego uzależnienia od wykonawcy , mam jakieś 3 miechy na podjęcie decyzji .

 

Tak sobie myślę co urzędnik powie na grzanie takiego domku dwoma klimami a do wody pompa ciepła.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam żadnego uzależnienia od wykonawcy , mam jakieś 3 miechy na podjęcie decyzji .

 

Tak sobie myślę co urzędnik powie na grzanie takiego domku dwoma klimami a do wody pompa ciepła.........

 

zadzwoń może i się zapytaj albo trzeba by jakiegoś współczesnego kier buda ale nie w wieku amtuzalemowym prosto z komedii Barei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako wieloletni już użytkownik domu szkieletowego napisze tak: przy tym systemie i przy takiej powierzchni postawić na ocieplenie i WM do tego ogrzewanie prądem bezobsługowe i jak najmniej kosztowe na etapie budowy. Tak czy siak koszty ogrzewania to będą "grosze", a może dołożyć fotowoltanikę i zejść z kosztami jeszcze niżej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest sens ogrzewania powietrza za pośrednictwem wody w nowoczesnym domu w XX! wieku? I jaki jest sens wałkowanie tematu i naciągactwo inwestora który jest inteligentny i niezacofany? :confused:

 

... bo pompa ciepła p-p to taka Dacia Logan, a p-w z podłogówką, to nowe Audi z salonu. Niby to i to jest samochodem, ale na tym wspólne mianowniki się kończą... to pisze użytkownik klimy od 2 sezonów ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...