Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przedłużenie wężyków do baterii łazienkowej Grohe?


Anubis76

Recommended Posts

Dzień dobry.

Kupiłem baterię mieszaczową START NEW GROHE.

Bateria jak się okazało ma nie wymienialne, za bardzo sztywne i nie zbyt długie wężyki. Czy można przedłużyć wężyki wkręcając w szereg inny wężyk ? czy tak się robi i jest to "bezpieczne" ? czy wystarczy je mocno połączyć czy trzeba zastosować jeszcze papuły że smarem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wężyk ma uszczelkę bądź wkładaną bądź stałą - nie doszczelnia się pakułami czy innymi uszczelniaczami.

Stosuje się takie rozwiązanie w nietypowych sytuacjach i się sprawdzają.

Układ jaki tworzą nie wymaga zastosowania dodatkowych elementów połączeniowych - a co za tym idzie nie powoduje to nadmiernego zagrożenia nieszczelnościami.

Czyli zakup wężyka opiera się na dobraniu elementów które do siebie pasują i skręceniu ich .

męsko żeński.jpgżeńsko żeński.jpg

 

Czyli np męsko -żeński, żeńsko żeński czy męsko męski - średnice gwintu dobiera się w zależności od potrzeb.

Edytowane przez CityMatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Tak sobie pomyślałem, że jeszcze mogę przedłużyć to co wychodzi ze ściany i pociągnąć rurkę wzdłuż ściany tak, żeby zbliżyła się do baterii.

Przejście po ścianie o ok. 30 cm w lewo powinno załatwić sprawę i tam standardowy wężyk wystarczy.

Co wy na to?

 

Ogólnie zasadą jest prowadzenie rury zasilającej jak najbliżej podłączenia. Wężyki są połączeniem elastycznym i jeśli są gumowe w oplocie to stanowią największe ryzyko przecieków i awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest Twoje zdanie na temat tych przedłużek, o których pisałeś w tym temacie wcześniej?

 

Jak najbardziej są ok, tylko niemożliww jest dokupienie wężyków tego typu zamiast oryginałów. Jako przedłużki są idealne.

Ja kiedyś kupiłem 4szt na Alli ...końcówki do zakuwania wtedy wyglądały jak oryginały.

Natomiast takie 1/2"...3/4" robię samodzielnie z karbowanych wężyków nierdzewnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

������������������������

Życzę sukcesu w poszukiwaniu takiego wężyka

 

 

Jak nie znajdziesz gotowego, to nie powinno być problemu ze znalezieniem firmy, co zarobi na zamówienie. Sprawa załatwiona raz, a dobrze - i można spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...