Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa niezadowolonych z fotowoltaiki


obrzydliwy

Recommended Posts

  • 4 months później...
  • Odpowiedzi 147
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Nie zapobiegnie wyłączeniu jeśli napięcie w sieci jest wyższe od 253V niezależnie od tego ile produkuje lokalny falownik ON-gridowy.

Jedynym wyjściem jest system który odłączy dom od sieci, skorzysta z magazynu do zasilenia domu, dopiero wtedy produkcję z PV skieruje na lokalne odbiorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapobiegnie wyłączeniu jeśli napięcie w sieci jest wyższe od 253V niezależnie od tego ile produkuje lokalny falownik ON-gridowy.

Jedynym wyjściem jest system który odłączy dom od sieci, skorzysta z magazynu do zasilenia domu, dopiero wtedy produkcję z PV skieruje na lokalne odbiorniki.

Niekoniecznie. To może wystarczyć minimalna moc. Tylko po to, by zbić górkę napięcia.

A te urządzenie, szkoda że nie trafiłem na nie wcześniej.

Może sąsiad je zamówi i porównamy działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Niekoniecznie. To może wystarczyć minimalna moc. Tylko po to, by zbić górkę napięcia.

A te urządzenie, szkoda że nie trafiłem na nie wcześniej.

Może sąsiad je zamówi i porównamy działanie.

Skoro nie Ty tą górkę generujesz to jak chcesz ją zbić?

Chcesz obciążyć swoją sieć na tyle aby instalacje PV Twoich sąsiadów zmniejszyły napięcie?

To się nie uda bez wielu kilowatów obciążenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, od pewnego czasu zastanawiamy się nad montażem fotowoltaiki. Rozważamy opcję z magazynem energii. Była firma, która zaproponowała nam magazyn niskonapięciowy, twierdząc, że to nowość na rynku. Przedstawiciel mówił, że maksymalna moc paneli to 400 W w ramach tej propozycji. Zastanawiam się, co będzie dalej, skoro moc paneli jest ograniczona przez magazyn? W przyszłości myślimy także o pompie ciepła lub samochodzie elektrycznym. Przedstawiciel proponuje polski magazyn Miellec - czy ktoś ma lub może się podzielić opinią?

 

Jedyna opinia któa znalazłem o tym magazynie to tutaj:

 

magazyn energii Miellec - nie wiem na ile można wierzyć takim artykułom.

 

Źle zrozumiałeś albo przedstawiciel źle to przekazał.

Polski magazyn energii.... w jakim sensie jest "polski" ?

Co w nim jest polskiego ??

 

https://miellec.com/miellec-magazyny-niskonapieciowe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...