Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak ogrzec dom z podłogówką bez komina


Drlekter

Recommended Posts

Buduje dom szkieletowy, bedzie miał ogrzewanie podłogowe zasilane pompą ciepła. Problem polega na tym, że Tauron zrobi przyłącze dopiero w przyszłym roku, więc tymczasowo musze ogrzać ten dom. Nie mam komina, nie mam prącu. To eliminuje chyba wiekszosc popularnych rozwiązań.

 

Widziałem że są kotły mobilne alektryczne, czy słyszał ktoś o mobilnych kotłach zasilanych np lpg? czyli jakis kocioł na przyczepce czy cos takiego co stawia sie kolo domu, podłącza do CO?

 

Myślałem jeszcze o piecykach gazowych do domu, ale nie wiem czy sie nie podusimy spalinami z takiego rozwiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 problemy.

1. Agregat o odpowiedniej mocy będzie kosztował majątek, a paliwo do niego drugie tyle co miesiąc.

2. Pompa ciepła straci gwarancje jeśli będzie podłączona do zasilania tymczasowego. Ponoć tez jej żywotność będzie znacznie skrócona.

 

Jaką niby moc ciągnie PC? Oczywiście przy wyłączonych grzałkach?

Kociołek gazowy odpada - bo też bez prądu nie działa jak i cała podłogówka.

Można się bawić butlami z parasolami grzewczymi - ale to niewygodne i drogie.

 

Ile stracisz odsprzedając agregat? Jak kupisz używany nic. A prąd przyda się też do innych zastosowań - choćby do ładowania aku do elektronarzędzi czy oświetlenia.

 

I jeszcze pytanie - dlaczego musisz ogrzewać?

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa domu bez energii elektrycznej i na dodatek montaż PC bez sprawdzenia czy i jak działa? To taki hardkor trochę :cool:

 

 

 

Ma być zamieszkany ??

 

My w czerwcu ruszamy z budową szkieleciaka też bez sztromu :-P

 

Ekipa potrzebuje agregatu na 3 dni, tylko jak robią konstrukcję, moc 10kW . Do września dom będzie gotowy. Tauron podał nam termin na maj 2022....

 

Dwie osoby budują obok nas murowane domy, do najbliższego słupa jest 300m , postawili drewniane słupy i mają prąd budowlany. Koszt 15k na dwóch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ekipa. Ręcznymi wkrętakami, brzeszczotami i mieszadłami do kleju i zaprawy pracują?

 

Nie wiem , może przywożą gotowe zaprawy na miejsce.... Wiem ze zawsze na budowie są 2 busy , wyposażone po sufit , także jest opcja posiadania na nim podręcznego agregatu , plus pewnie kilka naładowanych aku do wkrętarek, wiertarek. Zresztą dom zbudowany jest głównie z OSB i płyt KG , wkrętarka ( bez kabla do gniazdka ) to chyba ideał do pracy w tej technologii.

 

Po mojej stronie jest tylko wypożyczenie agregatu do konstrukcji na 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ludzi którzy czekają na podłączenie prądu do ostatniej chwili myśląc że to potrwa dwa, trzy dni. Jak ktoś prześpi albo z chęci oszczędności nie wystąpi z wnioskiem o wykonanie przyłącza odpowiednio wcześnie to potem niech ma żale tylko do samego siebie.

 

Nie wiem jak autor wątku ale my kupiliśmy działkę w czerwcu 2020r , papiery do Taurona złożyliśmy w sierpniu tego samego roku. Mimo ze powstaje tam osiedle 56 domów , a do najbliższego słupa jest 300m to trzeba czekać 1,5 roku.... U nas to jeszcze pół biedy bo działki w szczerym polu.... Trzeba postawić jakieś trafo . Kumpela w Oświęcimiu czekała ponad rok na podłączenie mimo że na około siebie ze wszystkich stron ma same domy stojące tam od lat..... Też Tauron :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...