Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy to nie odpadnie?


vi0lator

Recommended Posts

Witam, mam wykonana ścianę fundamentowa z bloczków betonowych i na tym wylany zbrojony wieniec, zalany wraz z 13stoma słupami żelbetowymi wychodzącymi z ławy murowanymi na strzepia. Poprzez nierówności bloczków gdzie nigdzie wylalo się trochę betonu spod szalunkow i jest sporo brzuchów i sopli. Ciężko to w ogóle zdrapać, ruszyć tak połączyło się z bloczkami. Wymyslilismy, że wytynkujemy ściany na pewno zewnętrznie, aby uzyskac całkowite lico pod izolację i przede wszystkim styropian. Konstystencja naprawdę płynna cement z piaskiem w stosunku 1 do 3 bez żadnych dodatków, lejemy nabierakiem murarskim na pace, zaciagamy i później zacieramy do uzyskania maksymalnie równej, gładkiej powierzchni.

 

Do sedna, moje pytanie do Was moi drodzy czy to będzie się trzymało i w przyszłości nie zacznie odpadac i odchodzić wraz z całą izolacja od ściany????????? Izolowal będę systemem ICOPAL, najpierw grunt, następnie 2x już ta właściwa masa. Proszę o odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniej warstw pod izolacją tym lepiej. Do rapówki powinno dodawać się dodatek uszczelniający. Kiedyś deiterman miał taki preparat bitum do gruntowania co można było dodawać do wyprawki.

W praktyce jak robi się remont po n latach to niestety część takiej rapówki bez zbryzgu odpadają. Lepiej zadbać o gładką ścianę bez rapówki w takim wykonaniu. Ale rzeczą ludzką jest mylić się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa no grubość warstwy staramy się by była jak najciensza, na pewno nie przekracza pół cm myślę. Można to chyba nazwać ta rapowka tylko, że nakładamy pacami, nie rzucamy kielnia. Co myślicie???

 

Ja bym tarczą do betonu ściął wystające zadziory, sople czy wybrzuszenia. Resztę ubytków i nierówności "zaszpachlowałbym" jakąś masą naprawczą do betonów typu PCC (żeby daleko nie szukać, producenci mas KMB w swoich KT podają zalecane produkty do tego typu prac przygotowawczych).

Ideą tego nie jest zachowanie idealnej płaszczyznowości lecz zniwelowanie, wyoblenie ostrych krawędzi na powierzchni (z tego samego powodu należy ściąć pod kątem 45st wszystkie narożniki, które będą pokrywane hydroizolacją). Ocieplenie fundamentu pod ziemią tego nie wymaga, płyty styro kleisz (najlepiej tą samą masą) tylko na placki delikatnie, to dodatkowo trochę zniwelujesz nierówności, żeby ładnie wyglądało, a potem grunt i tak odpowiednio dociśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...