Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kontrola PINB dotycząca sposobu użytkowania garażu.


tofel3

Recommended Posts

Hej. Właśnie otrzymałem pismo z PINB w sprawie czynności kontrolnych na nieruchomości w sprawie zmiany sposobu użytkowania garażu na produkcje.

Mam takiego ulubionego sąsiada, dosłownie wszystko mu przeszkadza. (nawet jak mi robili ogrodzenie to przerzucał śmieci (swoje) do mnie, ale mniejsza o to).

 

Jak przygotować się do takiej kontroli ? Czego się spodziewać ? Czy mam się czegoś obawiać ? Czy takie dokumenty jak projekt, pozwolenie, dziennik budowy są potrzebne ? Garaż stoi już jakiś czas.

Oczywiście w garażu trzymam samochody i mam łódkę, jakieś regały z narzędziami i stół warsztatowy. I jak każdy w garażu czasem sobie coś robię.

Edytowane przez tofel3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bym nie szykował, żadnych dokumentów, to ich zadanie, jeśli chcą coś udowodnić. Oczywiście garaż ma wyglądać na garaż, nie fabrykę :-)

 

I pamiętaj, że PINB nie jest Twoim wrogiem, im się wcale nie chce do Ciebie przychodzić, ale przez sąsiada muszą. Bardzo możliwe, że z urzędnikiem będziesz w stanie omówić optymalne rozwiązanie, by szybko zakończyć sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Kontrola się odbyła, już z daleka inspektor stwierdziła że jest wszystko ok. Mimo to był protokół, zdjęcia, sprawdzenie projektu itp. Stwierdziła że będzie umorzenie. W takiej sytuacji gdy jest umorzenie, ten nieszczęsny sąsiad może się odwołać ? Oczywiście wszyscy sąsiedzi z którymi graniczne dostaną powiadomienie, a na dodatek stwierdziła że ten sąsiad który zgłosił nie powinien być stroną w sprawie bo stykamy się tylko rogami działki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Powód zgłoszenia to to że zmieniony został sposób użytkowania budynku. Budowałem garaż i sąsiedzi musieli wyrazić zgodę na budowę, a według niego jest tam firma.

 

Efekt jest taki że była kontrola która nic nie wykryła i umorzyła sprawę, oczywiście on mógł się odwołać i tak zrobił, odwołał się do WINB.

WINB nie znalazł podstaw i sprawę zamkną.

 

Czy ew ten upierdliwy, może coś dalej ? W sensie urzędy czy już tylko sprawa z powództwa cywilnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Somsiad nie rozumie. Wykombinuj jakieś para zasadne zgłoszenie do sanepidu, czy modne ostatnio wytwarzanie smogu. Będzie eskalacja , ale i tam jesteś na nią skazany , ot toksyczna osobowość

 

Znaczy że ja mam go zgłosić ? Na smog nie da rady.

A z tego co się orientuje, to były u niego jakieś kontrole które coś wykryły. Śmieci, podatek od firmy (że ma firme w domu, a nie płaci od podatku od firmy do miasta)

Edytowane przez tofel3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wydaje mi się że on się już zafiksował na tym punkcie.

 

Ale miałem kilka kontroli od straży miejskiej, urząd miasta, po powiatowe środowisko, nadzór budowlany czy wojewódzkie środowisko i winb. DOSŁOWNIE NIC nie wykryli. No wariat jakiś.

A to że firma jest zarejestrowana na terenie to nic nie znaczy.

Edytowane przez tofel3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak co pieć minut może zgłaszać ? Bez przesady ?

 

Nie ma tam działalności, budynek jest tylko wynajęty pod moją firmę.

 

no to budynek jest wynajęty pod firmę ale nie ma działalności ? czyli żadna produkcja nie idzie ani żadne usługi.

 

więc jedyne co można się doczepić to czy podatek od tej części nieruchomości liczony jest jak od biznesu a nie jak od mieszkalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...