Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem z nowymi grzejnikami


artek675

Recommended Posts

Witam,mam ogromny problem z nowymi grzejnikami aluminiowymi. W lato wymieniłem grzejniki w całym domu z zelewinych na aluminiowe ale teraz mam ogromny problem ponieważ nie chcą się nagrzać w całości a 2 wgl nie grzeją. Temperatura na piecu jest dobijana do 55, ograniczniki przed grzejnikami są na 4 Ponieważ jak dam na 5 nie dobije temperatury na piecu, zawór trójdrożny otworzony jest na maxa.Wszystkie kaloryfery są odpowietrzone, na sterowniku ustawione są pompy równolegle ale nie mam ciepłej wody w kranie, nie mam pojęcia co może być nie tak. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie podpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze grzeników nie podpina się do pieca, mze dla tego sa zimne.

Po drugie na grzjnikach to nie sa ograiczniki a tzw nastawa wstepna. Woda zawsze płynie tam dzie jej łatwiej i nastawa wstepną musimy zmusić ją by płynęła tam gdzie my chemy. Teraz wystarczy zrobić obliczneia hydrauliczne, na podstawie tych wyliczen zbilansować hydraulicznie instalację i cieszyć sie komfortem.

Można też ustawiać na chybił trafił i tak jak w totka liczyć że się udało trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam ogromny problem z nowymi grzejnikami aluminiowymi. W lato wymieniłem grzejniki w całym domu z zelewinych na aluminiowe ale teraz mam ogromny problem ponieważ nie chcą się nagrzać w całości a 2 wgl nie grzeją. Temperatura na piecu jest dobijana do 55, ograniczniki przed grzejnikami są na 4 Ponieważ jak dam na 5 nie dobije temperatury na piecu, zawór trójdrożny otworzony jest na maxa.Wszystkie kaloryfery są odpowietrzone, na sterowniku ustawione są pompy równolegle ale nie mam ciepłej wody w kranie, nie mam pojęcia co może być nie tak. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie podpowiedzi

 

Wygląda że masz bardzo stłumiony przepływ w instalacji c.o..

Rozkręcając głowicę na pozycje 5 piec nie dogrzewa bo dopiero zaczynają grzejniki odbierać ciepło z instalacji, musisz trochę poczekać.

Po drugie jakiej masz średnicy rury od pieca do grzejników?

Zmień ustawienia na sterowniku z pomp równoległych na ogrzewanie domu i zobacz co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda że masz bardzo stłumiony przepływ w instalacji c.o..

Rozkręcając głowicę na pozycje 5 piec nie dogrzewa bo dopiero zaczynają grzejniki odbierać ciepło z instalacji, musisz trochę poczekać.

Po drugie jakiej masz średnicy rury od pieca do grzejników?

Zmień ustawienia na sterowniku z pomp równoległych na ogrzewanie domu i zobacz co się dzieje.

 

Rury przed grzejnikami mają po 9cm, zmieniłem na ogrzewanie domu, będę obserwował co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...