Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy wstawić okno w łazience?


Tromekdomek

Recommended Posts

Witam,

mam dylemat czy w łazience wstawić okno.

Zalety jakie wiedzę to doświetlenie pomieszczenie oraz poprawa wentylacji.

Okno wstawił bym nie szersze niż 45cm, 150cm wysokości i na wysokości 90cm, szyba zabielona dla intymności.

Jakie będą wady takiego okna w łazience? Nie wiem czy wstawiać czy nie....

 

https://images92.fotosik.pl/547/fd2d39e13377c928med.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem w bloku, nie miałem okna w łazience i cały czas mówiłem że takie by się przydało. Teraz mieszkam w domu, mam okno i uwierz mi, że po otwarciu okna o wiele szybciej odparowuje lustro już w bloku. O wiele szybciej i łatwiej jest pozbyć się wilgoci z łazienki. Latem także przyjemniej jest wejść do takiego przewietrzonego pomieszczenia i wziąć prysznic. Moim zdaniem okno w łazience to podstawa i luksus, na który w bloku nie można sobie pozwolić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja był czuł dyskomfort mając w łazience okno, nawet z mleczną szybą. Ale jeśli chcesz je mieć, to tak jak piszą osoby wyżej, lepiej szersze w poziomie i wyżej je umieścić.

 

A ja mam pionowe 85x235 i żyję. Nie zamieniłbym na więzienne wysoko pod sufitem. Polecam gorąco.

 

Mieszkałem w bloku, nie miałem okna w łazience i cały czas mówiłem że takie by się przydało. Teraz mieszkam w domu, mam okno i uwierz mi, że po otwarciu okna o wiele szybciej odparowuje lustro już w bloku. O wiele szybciej i łatwiej jest pozbyć się wilgoci z łazienki.

 

Od odparowania wilgoci jest wentylacja. Watpię, że bierzesz kąpiel z szeroko otwartym oknem przy ) stopni na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za sugestie. Ścianka prysznica będzie murowana, z tego względu zasłoni światło płaskiego okna.

Zdecydowałem się na wstawienie pionowego, tylko szerszego 60cm, tak aby maksymalnie wykorzystać światło.

 

 

https://images89.fotosik.pl/548/0926973027253a0cmed.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Niektórzy wstawiają duże okno i naprzeciwko wannę, na okno mogą pójść rolety, no co kto tam sobie wymyśli, ale myślę, że nawet małe okno to spoko pomysł, żeby właśnie sobie szybciej przewietrzyć pomieszczenie.

 

Od wietrzenia to jest wentylacja. W łazience ma być wywiew, a nie nawiew (nawet przy rekuperacji - a tym bardziej przy WG zimne powietrze tu to dyskomfort a mocy grzewczej zazwyczaj mało, żeby dogrzać nawet powietrze ogrzane już w innych pomieszczeniach).

Więc argument o wietrzeniu jest od czapy - jak poprawiać, to zwiększać skuteczność wywiewu.

 

Doświetlenie owszem, jest argumentem. Zwłaszcza, jak ktoś nie ma oświetlenia w łazience. To nie jest pomieszczenie, w którym przesiaduje się długimi godzinami i bez światła zewnętrznego (pewnie i tak przez matową szybę albo gęstą firankę czy roletę) będzie bolesne.

 

Jedyny argument, to jak ktoś ma piękny widok za oknem i znikome zagrożenie, że ktoś tam się pojawi co pozwoli zostawiać okno odsłonięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...