Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój prąd 4.0


CityMatic

Recommended Posts

Węgiel można zgazować pod ziemią, a im głębiej, tym lepszy węgiel. Mielibyśmy własny gaz, jednocześnie pozamykane kopalnie. Udział zgazowanego węgla w miksie energetycznym jest jednak dość mały. Burdel na kółkach i tyle.

 

No dobrze by było i pewnie by tak zrobiono ale jesteśmy wasalem i popychadłem więc nie możemy niestety u siebie nic a jak zrobimy to kolejny raz nas rozbiorą :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czas oszołomów hejtujących węgiel powinien dobiec końca.

Polska powinna wyeksploatować złoża węgla do ostatniej kropli potu. Zresztą widać to dzisiaj, że polityka odchodzenia od węgla wg dyktatu unii nie ma żadnej perspektywy, a tylko rodzi problemy.

 

Jesteś w jakiś sposób związany z przemysłem węglowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się czujesz? Kto ma nas "rozebrać"?

 

Wystarczy wiedzieć kto zakopał rurę z gazem w Bałtyku. Tylko tyle, a może dla niektórych aż tyle. Gaz w rurociągu jamalskim zaczyna powoli płynąć z zachodu. A teraz dodajmy do tego wykluczenie węgla, bo jest beee.... Może i jest, ale tu chodzi o bezpieczeństwo energetyczne państwa, Jeden z drugim oszołomem może sobie wpisać na forum, że węgiel jest beee. Nikt inny, zwłaszcza ten kto rządzi wielomilionowym krajem.

A z węglem mam tyle wspólnego co z mercedesami, czyli nic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, Jeden z drugim oszołomem może sobie wpisać na forum, że węgiel jest beee. Nikt inny, zwłaszcza ten kto rządzi wielomilionowym krajem.

 

Rządzący od dekad grali pod lobby węglowe i rosyjskie. Jakbyśmy mieli taką strukturę elektrowni jak Francja, to moglibyśmy się wypiąć i na węgiel, i na rosyjski gaz. Pomysł ze skroplonym gazem nie ma sensu ani ekonomicznego, ani ekologicznego, ani strategicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

No to po ptokach - dotacje od 4k ale tylko dla nowych:

 

Co istotne, z dotacji z Mojego Prądu 4.0 będą mogli skorzystać prosumenci rozliczający się w ramach wprowadzanego z dniem 1 kwietnia systemu rozliczeń w formie net-billingu.

 

Nie oznacza to jednak, że możliwość uzyskania dotacji stracą osoby, które zainstalowały fotowoltaikę wcześniej i rozliczają się w ramach systemu opustów. Skorzystanie z Mojego Prądu 4.0 będzie jednak wymagać zmiany sposobu rozliczeń i przejścia z opustów na net-billing, co dopuszcza ustawa o odnawialnych źródłach energii.

 

Sami wiedzą że tłoku to tu nie będzie i zmniejszyli kwotę z 1mld do 350mln.

Edytowane przez marvinetal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nowych lub starych, którzy połaszą się na te 4000zł i uruchomili instalację nie wcześniej niż 1.02.2020. Tylko ilu takich co zmienią stare zasady dla paru groszy będzie? Ja na bank nie skorzystam.

https://globenergia.pl/15-kwietnia-rusza-nabor-do-moj-prad-4-0-dofinansowanie-nawet-do-20-500-zl-znamy-szczegoly/

Edytowane przez Dariusz1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wiedzieć kto zakopał rurę z gazem w Bałtyku. Tylko tyle, a może dla niektórych aż tyle. Gaz w rurociągu jamalskim zaczyna powoli płynąć z zachodu. A teraz dodajmy do tego wykluczenie węgla, bo jest beee.... Może i jest, ale tu chodzi o bezpieczeństwo energetyczne państwa, Jeden z drugim oszołomem może sobie wpisać na forum, że węgiel jest beee. Nikt inny, zwłaszcza ten kto rządzi wielomilionowym krajem.

A z węglem mam tyle wspólnego co z mercedesami, czyli nic:)

 

Wyluzuj z tym węglem! Tylko się ośmieszasz wiedzą z podstawówki. Największym oszołomem w tym wątku jesteś TY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jednak nasze państwo wybrało politykę rozdawnictwa z samego tylko 500+ już byśmy mieli 4 bloki energetyki atomowej. A mamy przypomnę cały jeden (Reaktor Maria) o mocy 30MW. Tym sposobem tak państwo zadbało o bezpieczeństwo energetyczne. A dopiero zacznie wyciągać pieniądze aby postawić jeden blok, bo to my musimy go sfinansować. Czyli to co dostaliśmy będziemy zwracać z zapasem. Dobrze że Bajtek obniżył podatki na paliwo to podrożało do 7,75PLN/ON w sklepach obniżyli VAT o 5% jak kupowałem w styczniu 25kg mąki płaciłem 60 zł, przed wczoraj 88zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech jeszcze wprowadzą bezwarunkowy dochód podstawowy to dopiero będzie jazda bez trzymanki. Nasze tęgie umysły u władzy doskonale wiedzą że oni w robocie mogą wypić litra wódy i iść na głosowanie ale jak Ty pójdziesz po kielichu do roboty wylecisz jeszcze przed pierwszą przerwą. Różnica jest taka że oni piją za Twoje/moje i reszty narodu.

 

Podejście do uchodźców z Ukrainy oczywiście należy im się pomoc ale czy pomoc polega na 500+, 300+, darmowym transporcie, darmowemu leczeniu, darmowym lokum, jedzenie za darmo, ubrania tylko nowe co najwyżej nowe bez metki. Ale nas przecież na to stać utrzymanie dodatkowych 3mln obywateli, wystarczy zwiększyć podatki. No ale skoro 43% ludności Polski twierdzi że nie płaci żadnych podatków, to ja mam pytanie co należy zrobić aby trafić do tej elitarnej grupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech jeszcze wprowadzą bezwarunkowy dochód podstawowy to dopiero będzie jazda bez trzymanki. Nasze tęgie umysły u władzy doskonale wiedzą że oni w robocie mogą wypić litra wódy i iść na głosowanie ale jak Ty pójdziesz po kielichu do roboty wylecisz jeszcze przed pierwszą przerwą. Różnica jest taka że oni piją za Twoje/moje i reszty narodu.

No nie do końca, Ci co piją... tfu, miałem na myśli: pracują na zdalnym, to coś tam pociągać mogą ;) Co do picia to mam tylko jedno osobiste doświadczenie. Gdy z 15 lat temu stałem ze znajomymi na spocie na Torwarze, wtoczył się zygzakiem Mercedes z zdrowo narąbanym gościem za kierownicą i policyjną suką na ogonie. Facet dosłownie wypadł z samochodu na asfalt, podniósł się, zamknął samochód, a policjanci po 10 minutach legitymowania puścili gościa, który oddalił się na pobliską ławeczkę w oczekiwaniu na taksówkę. Zaintrygowani podbiliśmy do policji i usłyszeliśmy tylko jedno słowo: "poseł". Poczekali tylko na taxówkę, żeby nie wsiadł za kierownicę i razem odjechali. Nie wiem jak obecnie wygląda procedura, ale raczej nadal z posadki się nie wylatuje :mad:

 

Podejście do uchodźców z Ukrainy oczywiście należy im się pomoc ale czy pomoc polega na 500+, 300+, darmowym transporcie, darmowemu leczeniu, darmowym lokum, jedzenie za darmo, ubrania tylko nowe co najwyżej nowe bez metki.

Wiesz, Ukraińcy są w gruncie rzeczy tacy sami jak u nas. Część leserów, a część honorowych ludzi, którzy chcą zapracować na swoje. Ja akurat miałem styczność z tymi drugimi. Co do ubrań - widziałem, jakie łachy ludzie oddają - dziurawe skarpetki/majtki czy spodnie - no wybacz, ale to jest szczyt żenady oddawać takie coś. Jak kogoś nie stać, to niech da 10 zł, a nie takie coś odwala. A jeszcze inna sprawa, że w życiu bym nie chciał wymienić swojego zniszczonego domu, majątku, ojczyzny na to co napisałeś wyżej.

 

No ale skoro 43% ludności Polski twierdzi że nie płaci żadnych podatków, to ja mam pytanie co należy zrobić aby trafić do tej elitarnej grupy?

Przecież znasz odpowiedź. Albo musisz nic nie robić i żyć z socjalu albo zarabiać miliony i wtedy optymalizacja podatkowa staje otworem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz mniej tu o tym programie MP 4.0

Bo i pisać o czym nie ma ;) Jedno jest pewne - żeby skorzystać, trzeba przejść na niekorzystne warunki rozliczeń. Oprócz tego brandzlowanie się kwotą 20 kpln, o której wiadomo, że większość się do niej nie zbliży. I tyle - kupa (w przenośni i dosłownie) marketingu zapakowana w ładne sreberko. A jak się sreberko rozerwie, to się smród rozniesie. Żadne dopłaty nie przykryją tego, jak bardzo nowy system rozliczeń jest niekorzystny w porównaniu do starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo i pisać o czym nie ma ;) Jedno jest pewne - żeby skorzystać, trzeba przejść na niekorzystne warunki rozliczeń. Oprócz tego brandzlowanie się kwotą 20 kpln, o której wiadomo, że większość się do niej nie zbliży. I tyle - kupa (w przenośni i dosłownie) marketingu zapakowana w ładne sreberko. A jak się sreberko rozerwie, to się smród rozniesie. Żadne dopłaty nie przykryją tego, jak bardzo nowy system rozliczeń jest niekorzystny w porównaniu do starego.

 

system jest niekorzystny w obecnych warunkach. Te dwa systemy to tak jakby porównywać jabłko z gruszką. Ceny prądu nadal będą rosnąc a juz są bardzo wysokie innych alternatywnych źródeł ciepła też. Moim zdaniem przynajmniej dla nowych domów zamiast podłogówki i pc za 40-50 tyś lepeij wybrać ogrzewanie elektryczne i pv w ilości 15-20 kwp ale poczekać aż ceny znormalnieją i firmy pv zaczną prosić o zlecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niektórych obliczeń, które miałem okazję zobaczyć wynika, że obecnie net-billing jest tak korzystny, jak system opustów w czasie gdy zaczynał funkcjonować. W 2016 czy 2017 roku fotowoltaika nie była wcale tak popularna jak teraz mimo że był system opustów. Dopiero taniejąca technologia, dotacja i wzrost cen prądu w połączeniu z opustami przyczyniły się do takiego rozwoju rynku. Tak samo może być z net-billingiem - czas pokaże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niektórych obliczeń, które miałem okazję zobaczyć wynika, że obecnie net-billing jest tak korzystny, jak system opustów w czasie gdy zaczynał funkcjonować. W 2016 czy 2017 roku fotowoltaika nie była wcale tak popularna jak teraz mimo że był system opustów. Dopiero taniejąca technologia, dotacja i wzrost cen prądu w połączeniu z opustami przyczyniły się do takiego rozwoju rynku. Tak samo może być z net-billingiem - czas pokaże

Chyba oglądaliśmy różne excele. Nie wyobrażam sobie, jak mocno trzeba zrobić z matematyki panią lekkich obyczajów, żeby komukolwiek wyszło, że net-billing jest tak samo dobry jak opusty. A przepraszam, wiem. Wtedy i tylko wtedy, gdy założymy instalację, której produkcja w jakiś minimum 70-80% jest zużywana w formie autokonsumpcji. Czyli:

1) albo w modelu: pracuję na zdalnym i używam sprzętów domowych (piekarnik, żelazko, etc) do max 17 i mam instalację powiedzmy na max 60% zużycia rocznego, a za resztę płacę

2) albo w modelu: kupuję instalację na pełne pokrycie, do tego magazyn energii za drugie tyle a i tak za część energii i tak zapłacę

Obydwa modele zakładają albo bezsensowne inwestycje w drogie magazyny albo bezsensowne płacenie coraz wyższych rachunków.

Już szkoda gadać o właścicielach PC, które tak teraz są "lansowane", że niby takie trendi i w ogóle eko. :lol2: Oni będą dymani bez mydła przez ZE.

 

 

system jest niekorzystny w obecnych warunkach. Te dwa systemy to tak jakby porównywać jabłko z gruszką. Ceny prądu nadal będą rosnąc a juz są bardzo wysokie innych alternatywnych źródeł ciepła też. Moim zdaniem przynajmniej dla nowych domów zamiast podłogówki i pc za 40-50 tyś lepeij wybrać ogrzewanie elektryczne i pv w ilości 15-20 kwp ale poczekać aż ceny znormalnieją i firmy pv zaczną prosić o zlecenia.

Acha. A przesył? To się w ogóle nie spina dla ludzi, którzy do grzania w jakikolwiek sposób chcą wykorzystywać prąd. To jest nie do obrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...