Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zapach spalenizny( po paleniu w kominku na drewno)


gkati

Recommended Posts

Witajcie

Mam problem - zapach spalenizny po paleniu w kominku na drewno ( youthull).

Zapach jakieś 2 dni po paleniu:

-( głównie w garażu - jest na poziomie 0,tam też jest wyczystka od kominka , choć jak sprawdzałam to dość szczelna i czysta )

-( zapach jest też trochę w salonie-jest na poziomie 1 i tu mieści się kominek)

Zawsze dokładnie sprzątam kominek odkurzaczem kolejnego dnia po paleniu, co może być tego przyczyną?

- jakaś nieszczelność ?

- zapchany komin spalinowy/ dymny?

-jakiś ciąg wsteczny w kominie? ( Mam komin dymny ceglany bez tzw strażakòw )

Dziękuję za porady

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg wsteczny zakładam. Głównie wentylacjami, ale kominem po wystudzeniu jak najbardziej też. Na temat złej wentylacji sporo pisał Adam na forum...Szukaj https://forum.muratordom.pl/showthread.php?126535-Obrz%C4%99d-gromniczny-quot-tymi-r%C4%99cami-quot-wykonany&highlight=obrz%C4%99d+gromniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg wsteczny przy obecnej pogodzie jak najbardziej do tego drobne nieszczelności wyczystki i paleniska, jednak przy suchym kominie i paleniu suchym drewnem nie powinien być wyczuwalny. Daszek na komin, wyczyścić komin, popalić suchym drewnem kilka dni z rzędu tak by osuszyć komin i powinno być lepiej. Oczywiście mogę się mylić ale od tego bym zaczął kombinowanie;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam problem - zapach spalenizny po paleniu w kominku na drewno ( youthull).

Zapach jakieś 2 dni po paleniu:

 

A nie wychodzą jakieś brunatne plamy na kominie?

Co się dzieje z deszczem i skroplinami na dnie komina? Masz jakieś odprowadzenie?

Jak nie często palisz, to komin może być mocno wychłodzony i wilgotny a przy braku wkładu mogą przesiąkać wędzarnicze skropliny.

 

Gdyby był ciąg wsteczny, to byłyby problemy z rozpalaniem (dym leciałby do wnętrza domu zamiast do komina)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...