Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Temperatura zasilania w podłogówce a gwarancja na podłogę


salmon2000

Recommended Posts

Producent podłogi (deska) w warunkach gwarancji zaznaczył, że maksymalna temperatura podłogi nie powinna przekraczać 28st.C.

Jaką mogę ustawić temperaturę wody zasilania aby nie przekroczyć tej wartości?

Temperatura powierzchni zawsze jest kilka stopni niższa niż temp wody w podłodze. Tylko jaka wartość zasilania będzie bezpieczna.

Co ciekawe, producent wkłada pod podłogę specjalne płytki, które zabarwiają się przy przekroczeniu temp. 28st. Wówczas gwarancja na podłogę może nie zostać uznana. Dlatego zastanawiam się nad bezpieczną wartością jaką mogę ustawić na PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
Co ciekawe, producent wkłada pod podłogę specjalne płytki, które zabarwiają się przy przekroczeniu temp. 28st. Wówczas gwarancja na podłogę może nie zostać uznana. Dlatego zastanawiam się nad bezpieczną wartością jaką mogę ustawić na PC.

Maksymalna temperatura podłogi dla strefy pobytowej 29°C, dla strefy brzegowej 35°C, w łazience 33°C.

Tylko dlaczego zakupiłeś taką deskę która nie nadaje się do ogrzewania płaszczyznowego? skoro jak widzisz wszystkie te temperatury przekraczają "zalecaną" temperaturę:lol2:

Jestem również ciekaw - bo takie coś łatwo jest obalić , przecież niejednokrotnie temperatura latem przekracza "zalecaną" temperaturę wiec jak wtedy jest z gwarancją? coś producent tutaj "strzela sobie w kolano"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się dobrze zastanów co chcesz zrobić, bo jak przyjdą mrozy to z powodu tej jak że chytrej i przebiegłej gwarancji dogrzewać dodatkowo będziesz się czym musiał.

Ja w tej sytuacji bym tą gwarancję olał i deski przy układaniu bym nie kleił tylko bym ją dookoła na klinikach ustabilizował – na koniec listwy przypodłogowe bym na wkręty umocował – po to że jak podłoga by się zeschła, to żeby listwy odkręcić i ją zbić oraz pościągać od nowa (ściąga się pasami z grzechotką a zbija młotkiem za pomocą przyrządu w kształcie litery „Z” - tylko pod przyrząd podłożyć coś trzeba by się nie odciskał na podłodze w czasie jej zbijania. Na koniec kliniki i już a do tego jak podłogówka grzać nie będzie i podłoga powiedzmy pęcznieć zacznie, to bez problemu kliniki można włożyć cieńsze i wszystko dalej ładnie leżeć będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent podłogi (deska) w warunkach gwarancji zaznaczył, że maksymalna temperatura podłogi nie powinna przekraczać 28st.C.

.

 

Nie przejmuj się..... jeśli Twój dom jest normalnie ocieplony i spełnia warunki WT-2021 nic jej się nie stanie.

 

Jaką mogę ustawić temperaturę wody zasilania aby nie przekroczyć tej wartości?

.

Jeśli maksymalnie ograniczysz temperaturę do 32 - 35*C to podłodze nic się nie stanie bo wylewka nigdy nie osiągnie takiej temperatury. przy temperaturze pomieszczenia 24*C temperatura podłogi będzie max 28*C.

Prędzej temperatura pomieszczenia osiągnie wartość zadaną niż podłoga osiągnie więcej niż 28*C

 

Co ciekawe, producent wkłada pod podłogę specjalne płytki, które zabarwiają się przy przekroczeniu temp. 28st. .

 

To jakieś brednie

 

. Dlatego zastanawiam się nad bezpieczną wartością jaką mogę ustawić na PC.
32 - 35*C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zimie 2021/2022 wierzchnia warstwa podłogi (panele) miała max 26 stopni Celsjusza . Max t.z 32 stopnie. Nie wiem na ile poprawnie ale przyjmując 2 stopnie spadku na panelach to pod spodem było 28. W domu 22 - 23 stopnie. Ocieplenie zgodnie z WT 21.
W nawiązaniu do tego co już zaistniało w temacie - no nie wiem czy tak radzić komuś można – nie prościej by było przejąć na siebie warunki gwarancji.

Od siebie : polecam by z tym się zapoznać :https://forum.muratordom.pl/showthread.php?377947-Pod%C5%82og%C3%B3wka-a-drewniane-pod%C5%82ogi&p=8137797&viewfull=1#post8137797

Można też sobie samemu to określić lub skorzystać z tego : https://forum.muratordom.pl/showthread.php?379476-Przeliczenie-projektu-podlogowki&p=8154099&viewfull=1#post8154099

Profesjonalna pomoc zawsze wskazana i mile widziana, bo co będzie jak się okaże by Tz utrzymać, to będzie trzeba 40*C pchnąć w ogrzewanie podłogowe i ile w tedy będzie pod podłogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w zimie 2021/2022 wierzchnia warstwa podłogi (panele) miała max 26 stopni Celsjusza . Max t.z 32 stopnie. Nie wiem na ile poprawnie ale przyjmując 2 stopnie spadku na panelach to pod spodem było 28. W domu 22 - 23 stopnie. Ocieplenie zgodnie z WT 21.

 

Jaka temperaturę dawałeś w podłogę? TZN ile ustawiałeś na PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
W nawiązaniu do tego co już zaistniało w temacie - no nie wiem czy tak radzić komuś można – nie prościej by było przejąć na siebie warunki gwarancji.

Od siebie : polecam by z tym się zapoznać :https://forum.muratordom.pl/showthread.php?377947-Pod%C5%82og%C3%B3wka-a-drewniane-pod%C5%82ogi&p=8137797&viewfull=1#post8137797

Można też sobie samemu to określić lub skorzystać z tego : https://forum.muratordom.pl/showthread.php?379476-Przeliczenie-projektu-podlogowki&p=8154099&viewfull=1#post8154099

Profesjonalna pomoc zawsze wskazana i mile widziana, bo co będzie jak się okaże by Tz utrzymać, to będzie trzeba 40*C pchnąć w ogrzewanie podłogowe i ile w tedy będzie pod podłogą.

 

Czy Ty w moim poście widzisz jakąś radę czy chociażby sugestię jak należy zrobić ? Podzieliłem się tylko stanem faktyczny jaki jest u mnie. I nic poza tym.

Normalnie szkoda pisać cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty w moim poście widzisz jakąś radę czy chociażby sugestię jak należy zrobić ? Podzieliłem się tylko stanem faktyczny jaki jest u mnie. I nic poza tym.
Sorki - fakt, że trochę to źle ująłem zwłaszcza, że i ja też tu radą i sugestią się nie posłużyłem wklejając o desce na podłogówce i temperaturze zasilania 40*C po to by @salmon2000 myśleć mógł sobie – tylko tak jak Ty by wiedział o tym jak to z tym jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...