Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pompy ciepła / PV / Gaz w obliczu zmian cen i warunków


Bialydiament

Recommended Posts

To albo masz jakiegoś nieciekawego sprzedawcę energii albo mało jej zużywasz, skoro przed podwyżką masz taką cenę. U mnie przy 400kWh/miesiąc wyszło 0,64 Brutto/1kWh.

 

A na eboku dostałem właśnie info o podwyżkach

 

https://www.enea.pl/dladomu/obsluga_klienta_i_kontakt/2022/enea_taryfa_2022_www.pdf

 

https://www.enea.pl/dladomu/obsluga_klienta_i_kontakt/2022/enea_operator_taryfa_010122.pdf

 

Sporo czytania :D

 

Przed podwyżkami: Enea G11 , przy zuzyciu ok 250 kWh 0,85 gr za kwh. To teraz chyba blisko złotówki będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Cel jest prosty chodzi o takie zamotanie tematu żeby nikt nie wiedział kto kradnie.

.[/quote

w mojej ocenie politycznie mniej kosztowne jest pokazanie "cena prądu nie wzrosła", a podniesienie opłat towarzyszących ... Bez których prądu kupić się nie da. Proste, prawda? Na medal za pomysłowość zasługuje też twórca systemu pobierania podatku przed przekazaniem $$$ podatnikowi i nazwanie tego, opodatkowaniem pracodawcy.

 

QUOTE=Chris Zielonka;8111577]

W tym kraju nie ma sensu pytać.

Kto nie pije i nie przeklina ten widocznie nie śledzi co się wkraju dzieje

.

Wiesz co mawiał Piłsudski: Naród wspaniały, tylko ludzie k.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na tel. Ale po co pytasz o całą? Wątpisz w jej prawdziwość? Zamiescilem podsumowanie kosztów, gdyż z mojej perspektywy nie jest istotne ile i jakich pozycji jest ma fakturze. Znacząca jest tylko cena za ilość kWh.

 

Z Twojej może nie jest istotne, ale ktoś kto chce ogrzewać prądem lub PC to liczy się cena za czystą kWh, i może być to mylące dla kogoś kto stoi przed wyborem źródła ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej może nie jest istotne, ale ktoś kto chce ogrzewać prądem lub PC to liczy się cena za czystą kWh, i może być to mylące dla kogoś kto stoi przed wyborem źródła ciepła.

 

Jest dokładnie odwrotnie niż piszesz - przy większym zużyciu, koszty dystrybucji też rosną. Tyle, że wolniej.

 

Trzeba poprosić kogoś kto grzeje PC, by wrzucił swoją fakturę - marcondbb widziałem że ma taryfę G11. A może ktoś inny z zużyciem rzędu 1-2 tys kWh/mc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed podwyżkami: Enea G11 , przy zuzyciu ok 250 kWh 0,85 gr za kwh. To teraz chyba blisko złotówki będzie

 

Za 247kWh zapłaciłem w październiku 170zł,55gr ..czyli 0,69zł/1kWh. Daleko od 0,85zł Też Enea i G11.

 

A tu jakby ktoś chciał analizować cenę względem zużycia.

 

https://naforum.zapodaj.net/07b37e422eeb.jpg.html

 

https://naforum.zapodaj.net/a19a95b56c17.jpg.html

Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie odwrotnie niż piszesz - przy większym zużyciu, koszty dystrybucji też rosną. Tyle, że wolniej.

 

Trzeba poprosić kogoś kto grzeje PC, by wrzucił swoją fakturę - marcondbb widziałem że ma taryfę G11. A może ktoś inny z zużyciem rzędu 1-2 tys kWh/mc?

 

Ja ogrzewam dom pompą ciepła. Ostatnia fakutra miesieczna grudniowa. 386,2 zł za 608 kWh. 28,2zł opłaty stałe i 0,5888zł za kWh wychodzi. 386,2-28,2=358, 358:608=0,5888.

Jedynie opłata przejściowa mogłaby sie zwiększyć, jeżeli zużycie byłoby ponad 1200 kWh na 0,33zł, czyli opłaty stałe wzrosłyby aż o 0,23zł.

 

vf9qHqR.jpg

0l7v7nM.jpg

hrGvLwu.jpg

Edytowane przez Ajstos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 247kWh zapłaciłem w październiku 170zł,55gr ..czyli 0,69zł/1kWh. Daleko od 0,85zł Też Enea i G11.

 

A tu jakby ktoś chciał analizować cenę względem zużycia.

 

https://naforum.zapodaj.net/07b37e422eeb.jpg.html

 

https://naforum.zapodaj.net/a19a95b56c17.jpg.html

 

0XJcL64.jpg

 

Na czerwono składniki ceny kWh, a na zielono opłaty stałe.

0,3015+0,1648+0,0022+0,0102=0,4787*1,23VAT=

0,588801*460=270,84846

3,84+10,46+0,33+6,02=20,65*1,23VAT=25,3995

270,84846+25,3995=296,24796 zaokrąglamy w górę i mamy 296,25zł

Także jak byk wychodzi, że kWh kosztuje niecałe 59gr.

Edytowane przez Ajstos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma 6 ostatnich faktur, czyli od 22 grudnia 2020r do 22 grudnia 2021r to:

1255kWh droga

6262kWh tania.

Suma to 7512kWh za 3200zł.

Średnia cena z faktur 1kWh to 42,5gr.

 

W tym roku podwyżki o 25% na obu taryfach.

Jeszcze 2 lata temu, średnia z roku wynosiła 32gr.

Tyle że wtedy miałem o 2 tys więcej kWh w taniej.

Tauron gliwicki.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma 6 ostatnich faktur, czyli od 22 grudnia 2020r do 22 grudnia 2021r to:

1255kWh droga

6262kWh tania.

Suma to 7512kWh za 3200zł.

Średnia cena z faktur 1kWh to 42,5gr.

 

W tym roku podwyżki o 25% na obu taryfach.

Jeszcze 2 lata temu, średnia z roku wynosiła 32gr.

Tyle że wtedy miałem o 2 tys więcej kWh w taniej.

Tauron gliwicki.

 

Też myślałem nad G12W, ale że będzie niedługo montowana PV to zostałem przy G11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Adam mk

Przy tak skromnym zużyciu jak 51 kwh podejrzewam iż działa jakieś inne żródło prądu. Trza przemyśleć czy nie dałoby się odciąć calkowicie. 50 kwh to idzie w wiaderku od sąsiada przynieść.

Co do kosztu jednej kilowatogodziny to po zużyciu ok 12000 kwh w ciągu roku średnia w G13 wyniosła u mnie 47 groszy gdzie 74 proc w niskiej i po 13 proc w pozostałych.Tauron .

Nowe stawki po podwyżce to 0,4216 1,18 0,7456 brutto bez opłat stałych i pseudotarczy.

Edytowane przez Chris Zielonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu mnie prawie nie ma bo ludziska małpiego rozumu dostali i nic tylko pompy ciepła by chcieli.

To latam i montuję...

A jak jestem to oświetlenie bierze mniej jak 100W.

Do tego lodówka i lapek.

I wychodzi drogo za mało.

Żeby się odciąć to muszę skończyć kogenerator.

Cholera... nie ma kiedy!

A niedawno - nie było za co.

Wiosna coraz blizej to wymyślę jakoś ten czas.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuje wszystkim którzy zaczynają budowę wymarzonego domu. Nie dość ze ceny materiałów poszybowały w górę to jeszcze rządzący zarzynają PV :(

Pv w zasadzie można założyć do domu SSZ. Wystarczy rozdzielnia w domu i jest taryfa g w Tauronie. Wiadomo, że nie zalapie się wtedy na żadne zwroty.

Jak ktoś ma dojścia, plus sam wszystko zrobi, to nawet bez tych dopłat, może wyjść taniej, niż z dofinansowaniem i ulgą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...