Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Salon a aneksem w jednej linii


Kiki129

Recommended Posts

Czy myślicie, że da się tu coś wskórać z tą kuchnią? Pomieszczenie ma niecałe 23m2 i o ile nie przeszkadza mi aneks to najbardziej kwestia, że będzie wszystko w jednej linii. Niestety obok są drzwi balkonowe bo jakby było okno to mogłabym to jakoś pociągnąć, dodać blat czy coś a tak to zablokuje jedyną drogę na balkon. Najchętniej poświęciłabym jeden pokój na kuchnie ale z uwagi na instalacje pewnie nie będzie to takie łatwe o ile w ogóle możliwe.

 

12ff4dc36a5894f0med.png

Edytowane przez Kiki129
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450 cm to niemało miejsca.

Zastanów się nad:

#meble do sufitu

#zapewnkenie ciągu logistycznego - lodówka - blat - kuchenka - blat - zlew - zmywarka.

Potrzeba więc 60-90 cm szerokość na lodówkę, min. 60 cm blat, 60-90 cm kuchenka, 60-80 cm zlew, 45-60 cm zmywarka. Razem 285-380 cm. Do tego niech będzie słupek piekarnik + mikrofalówka - 60 cm. Łącznie 345-440 cm. Zostaje metr albo na styk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, co mi by osobiście przeszkadzało to wielki hol z paradoksalnie małą ilością miejsca do przechowywania.

Dlatego zmieniłabym wejście do łazienki i sypialni rodziców, wygospodarowując więcej miejsca do przechowywania.

Przy okazji można powiększyć jedną z sypialni (jeśli to mają być pokoje dziecięce a nie gabinet)

 

Otwarta kuchnia wymaga bycia pedantem, niestety. Szukałam opcji jak by ją przesłonić, ale niestety mocno zmniejszają salon.

 

Zlikwidowałabym ściankę przy wejściu do salonu i wydłużyła szafę aż do drzwi do wc. Pierwsza szafa kuchenna to byłaby szafa gospodarcza (odkurzacz, wiadro, mop) lub spiżarka.

12ff4dc36a5894f0med.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elfir Dzięki za pomoc, fajnie to wygląda. Ogólnie taką szafę gospodarczą chciałam zrobić raczej z toalety poprzez wysunięcie ścianki do przodu (tylko się robi wąski korytarz) i wrzucenie także tam pralki ale muszę to przemyśleć bo Twoja propozycja też jest fajna. Póki co nie ma dzieci i przynajmniej jeden pokój to będzie gabinet, a właśnie garderobę chciałam wygospodarować w sypialni ale pół zamkniętą, coś takiego. No właśnie z tym aneksem mam problem i sama coś myślałam, ale pokój nie jest duży i te drzwi właśnie balkonowe w tym miejscu. No nic, dzięki za inne propozycje

 

38b91fa74204771emed.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...