Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rury peflex przebite spinkami do podłogówki


Recommended Posts

Pomimo moich ostrzeżeń instalatorów i tak poprzebijali mi oni rury peflex tymi spinkami. Wydawało mi się, że to popularny problem, jednak nie za bardzo znalazłem, żeby ktoś opisywał go w internecie. Pozostaje mi im kazać wymienić im przewody, czy może ma ktoś inny sposób aby pewnie to załatać?

 

Video-Capture-20220314-084402.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robię tego profesjonalnie ale jakbym był w takiej sytuacji to wyjąłbym spinkę i zakleił taśmą aluminiową.

Zastanawiam się też czy w sumie jest sens wyciągać tą spinkę. Może to jak jak z raną kłótą w ciele, że dopóki się nie wyciągnie ciała obcego to jest to w miarę szczelne.

Powietrze też na siłę nie będzie się pchać w tą dziurkę bo przecież ma lepsze opcje do przepływu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robię tego profesjonalnie ale jakbym był w takiej sytuacji to wyjąłbym spinkę i zakleił taśmą aluminiową.

Zastanawiam się też czy w sumie jest sens wyciągać tą spinkę. Może to jak jak z raną kłótą w ciele, że dopóki się nie wyciągnie ciała obcego to jest to w miarę szczelne.

Powietrze też na siłę nie będzie się pchać w tą dziurkę bo przecież ma lepsze opcje do przepływu...

 

A kiedy przyjdzie przeczyścić rurę, to taka pozostawiona spinka przeszkadzać nie będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - wyjmij spinkę gdy będzie wyjmowana powinna pociągnąć za sobą materiał PE. nic nie łataj nic nie owijaj - gdyby otwór stał się wyjątkowo duży zaklej gorącą lutownicą, albo końcówką zgrzewarki do rur wodnych. Gdyby materiał pozostał wciśnięty zrób haczyk z drutu i wyciągnij go z rurociągu.

Tak jak kol Pytajnick napisał aby ewentualny element czyszczący się nie zaczepił lepiej pozostawić wnętrze gładkie. Niewielkie otwory możesz pozostawić niezaklejone powietrze i tak nie będzie tamtędy "uciekało"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytajnik - A po co ją czyścić?

 

Kurczę, trudne pytanie ;)

Jak się komuś zdarzy doprowadzić do zabrudzenia, to wtedy musi wyczyścić. Mój sąsiad tak zasyfił rury, że przy okazji również jeden wentylator wykończył. No ale to nauczyciel, który starał się sam sobie zrobić gładź i nie pomyślał. W necie też widziałem filmiki z peflexem, który nie miał zabezpieczeń. Ja mam filtry stożkowe na wywiewnych anemostatach i wiem jak potrafią wyglądać po kilku tygodniach... i trudno mi sobie wyobrazić, by bez nich po latach czyścić rur nie ma potrzeby. Może się mylę, ale ja zawsze wolę zapobiegać niż leczyć.

 

np tu - 15:44min Edytowane przez Pytajnick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator zaproponował zakupić złączki do rur

product_5cd154aaca0192_25318776.jpg

wyciąć podziurawione części rur i mufami połączyć z nowymi odcinkami rur, bo trochę mi zostało tej rury.

w miejscu gdzie ciężko będzie ograniczyć się do jednej mufy, myślę, że zgrzeje te dziurki tak jak poradził @CityMagic.

Mam nadzieje, że te mufy nie będą "świszczeć" podczas eksploatacji instalacji.

Dzięki za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Mi rury uszkodzili tynkarze rusztowaniami, Mialem kilka wgniecen i ze dwa przecięcia grubosci kilku mm, zakleiełem tasmą monterską kilka razy i poszly wylewki. Po kilku latach uzywania nie zauwazalem minusow. Potem jeszcze widzialem jak slabo szczelne są te wejscia rur do kroccow rozdzielaczy wiec totalnie przestalem sie przejmować takim czymś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...