Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przearanżowanie nieustawnego mieszkania


sarummi

Recommended Posts

Cześć,

Mam nadzieję że ktoś będzie mógł doradzić mi jak można niezbyt inwazyjnym remontem przearanżowac mieszkanie tak by powstała normalna oddzielną sypialnia, do której wejdzie szafa.

 

Jak widać na planie poniżej w tej chwili pokoi 5.37 m (sypialnia jest połączony z pokojem głównym. Jest to bardzo mały pokój, w tej chwili mieści się tam łózko 140 cm (razem z ramą) i zajmuje prawie cala przestrzeń, nie mam możliwości wstawienia szafy. Zalęzy mi na tym by zagłowie lóżka nie była pod oknem ze wzgledu na hałas z ulicy.

 

 

 

Chciałabym w przyszłości przebudować tez łazienkę, jest nieustawna, ponieważ mam piecyk gazowy tuż nad wanna.

 

P0a0IY.jpg

 

9JVUHJ.jpg

Edytowane przez sarummi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to gdzie jest wejście do mieszkania i przedpokój, u dołu gdzie przedpokój ma 3,59m2 czy na górze z przedpokojem 1,72m2 ?

Rozwalasz ścianę pomiędzy kuchnią a dużym pokojem tworząc duży pokój z aneksem kuchennym. Druga ściana od pokoju 5.37 zostaje przesunięta do okna balkonowego w dużym pokoju a pokój zyskuje normalne drzwi ma przeciw tych łazienkowych zamiast dużego przejścia z salonu.

Na przesuniętej ścianie długości 281 cm jest telewizor z zestawem mebli

Przesuwając ścianę łazienki równo z tą wcześniejszą załatwiasz obie rzeczy a duży pokój z węższą wnęką o szerokości 292-67=225 może posłużyć do ustawienia bibloteczki z książkami

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

wejście głowne do mieszkania znajduje sie kolo kuchni.

 

Wolalabym zostawić kuchnie osobną jeśłi sie da,cenie sobie to ze nie musze siedziec z parujacym garnkiem i smieciami w jednym pomieszceniu.

Zrobienie pokoju z aneksem jest ostatecznioscia.

 

Przy oknie balkonowym między malym pokojem i dużym znajduje sie grzejnik.

 

Nie wiem czy ściany sa nośne niestety, załaczymalm szkic ze spółdzielni, może znawcy powiedzą czy to powinno być zaznaczone.

 

Propozycja ze zburzeniem wszystkich ścian jest też dla mnie cieżka do uzdzwigniecia, poniewaz jest tu stary dębowy parkiet który chciałabym zachować ,a też ze wzgledów finansowych. Nie chcę wkladac w takie przebudowy dziesiątki tysięcy bo nie wiem czy sie z tym mieszkaniem nie rozstanę po jakimś czasie.

 

Dziękuje za wszystkie rady i propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to sobie wyobrażasz? Mamy umieścić szafę w ciasnej klitce, w której ledwo mieści się łóżko, praktycznie niczego nie zmieniając?

Jedyne miejsce na jakieś sensowne umiejscowienie dużej szafy to ściana między holem a łazienką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to całkiem ustawne mieszkanko. Dziś nawet na wczesnym etapie większość takich jest wykupiona lub zarezerwowana przez deweloperów i biura nieruchomości.

Jedyne co zmienić to duże przejście z salonu do małego pokoju tak by w zależności od zachodu słońca można tam było umieścić jakąś sofę bądź komodę z TV.

Mały pokoik to oczywiście sypialnia.

Wejście do łazienki zrobił bym osobne z salonu, natomiast garderoba dostępna prosto z sypialni bez ściany z drzwiami.

Małe o ok 0,5m przesunięcie ściany sąsiadującej między garderobą a łazienką powiększy łazienkę a garderoba z wielką szafą i drzwiami przesuwnymi zamiast ściany sypialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że autor nie chce nic zmieniać w układzie scian.

Na szkicu mebli nie umieścił więc jak wyobraża sobie zmianę aranżacji......poza tym tak zareagował na pomysł z wyburzeniem wszystkiego zatem jeśli będą to tylko dwie grodzące jedno pomieszczenie i pomysł mu się spodoba to rozważy sugestie realizując ją w praktyce.

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej inwazyjnie - usunięcie drzwi z szerokiego przejścia (jeśli są) i ustawienie szaf modułowych (lub na wymiar) tak, żeby do części z nich był dostęp z sypialni (i jakieś ładne wykończenie pleców widocznych z większego pokoju).

 

1.jpg

Edytowane przez alicyja
poniwne dodanie obrazka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Na szkicu mebli nie umieścił więc jak wyobraża sobie zmianę aranżacji......poza tym tak zareagował na pomysł z wyburzeniem wszystkiego zatem jeśli będą to tylko dwie grodzące jedno pomieszczenie i pomysł mu się spodoba to rozważy sugestie realizując ją w praktyce.

 

cze,czy moglbys to naszkicowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dziękuję.

niestety nie jest mozliwe usgawienia luzka w ten sposób, piniewaz "sypialnia ma tylko 198 cm szerokosci.

 

Kuchnia tez juz jest zaaranzowana i nie ma gam miejsca jadalnianego. Planuje zamontowac skladany blat barowy na scianie z pokojem.

Wiec na razie nie mam miejsca na stolik jadalniany,co byloby mile.

W mieszkaniu potrzebuje tez biurka,poniewaz pracuje z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...