Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najtańsze ogrzewanie domu


polsky166

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 217
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ile to do końca nie świadomych ludzi bierze te dotacje.

 

Nie rób z ludzi kretynów. A starsze osoby konsultują to z dziećmi.

Każdy kogo znam, wie, że ocieplając dom dzięki dotacji ma zamknięta drogę do paliw stałych.

Ciotka wziąć nie chciała, mimo, że przy jej dochodzące należało się jej blisko 90%

No to teraz ma w piwnicy szczęście zwane kotłem na pellet i musi liczyć pomoc innych

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ie dał rady , nawet pomimo tego, że pozostale 13% zapłaciĺyby jej córki.

Starym ludziom nie przegadasz.

 

A pellet ma za każdym razem inny, jeden się spala, drugi spieka, raz juz zdażyl się zerwany slimak w weekend.

Cudowne urządzenie dla starszej osoby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób z ludzi kretynów. Każdy kogo znam, wie, że ocieplając dom dzięki dotacji ma zamknięta drogę do paliw stałych.
A to ci nowina nowa i kto tu kretyna robi z kogo – acz sorki nie – kto wie właściwie jak jest z tym w Rybniku, bo antysmogowa Rybnika swoje jak z tego wynika a info z ręki pierwszej mieszkańca Rybnika swoje.

Też się radością Twoją cieszę – w normie ecodesign kominka nie masz, więc w swój czas rozstać się z nim będziesz musiał – lodówka na wino w miejsce jego – pomysł dobry – jak w AA wylądujesz od tego – daj jakieś halo, by Cię wspomóc na forum tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to do końca nie świadomych ludzi bierze te dotacje.

Asolt lubisz brać dotacje ? Sprawia Ci to przyjemność ?

 

Jest takie przysłowie - "brać, jak głupcy dają".

Swoją drogą, uważam, że każda dotacja to forma komunizmu. Wolałbym, żeby był odgórny zakaz używania wungla i drewna i koniec.

Uprzedzając teksty w stylu " nie stać mnie" - otóż nie obchodzi mnie to wcale. Mamy kapitalizm i każdy ma zadbać o siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Zapchales sobie głowę jakimiś pierdolami o żabach i teraz na sile próbujesz zainteresować tych innych…”. Z jakiego to było filmu? Poranek kojota?

Mój post ma tyle wspólnego z tematem ile posty co po niektórych urzytkownikow:)

Choć znalazłbym pewne powiązania z konkretnymi osobnikami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa ciepła typu powietrze-woda oraz grzanie w taryfie G12W.

 

Przed podwyżkami cen energii 1kWh ogrzewania pompą ciepła uwzględniając COP=3 kosztowała mnie 0,1zł.

Koszt montażu uwzględniając dotacje to około 20tyś.

 

Jest tanio, czysto i bezobsługowo. Raczej nic lepszego się nie znajdzie.

 

 

Dolicz do tego dobrych kilka stówek rocznie na przeglądy i kolejne kilka na "fundusz remontowy" żeby klamoty naprawiać a w końcu wymienić.

 

Temat wałkowany do znudzenia. Nawet przypięty wątek jest o takim samym tytule.

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?p=7844623#post7844623

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?148452-Pompa-ciep%C5%82a-CZY-elektryka-WEJD%C5%B9-I-POLICZ-SAM

 

https://forum.muratordom.pl/entry.php?131352

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?336803

 

https://forum.muratordom.pl/entry.php?132709-Dob%C3%B3r-pompy-wg-OZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie przysłowie - "brać, jak głupcy dają". Swoją drogą, uważam, że każda dotacja to forma komunizmu. Wolałbym, żeby był odgórny zakaz używania wungla i drewna i koniec. Uprzedzając teksty w stylu " nie stać mnie" - otóż nie obchodzi mnie to wcale. Mamy kapitalizm i każdy ma zadbać o siebie.
Jest też takie, że : lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.

 

Jak należy rozumieć to powiedzenie – specjalnie dla ciebie wyjaśnienie załączam.

 

Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć? Tego przysłowia użyjemy, gdy chcemy powiedzieć, że zawsze najlepiej wiązać się z ludźmi mądrymi, a w towarzystwie głupich nawet korzyść może się okazać pozorna.

 

Z tym paliwami stałymi, to jak pojmuję : w elektrowniach i zakładach przemysłowych – też - nie wyłączając z tego gazu ziemnego jako paliwa kopalnego.

 

Ciepło sieciowe z tarczy antykryzysowej jest dotowane i tu się zgodzić z tobą mogę, bo z jakiej to racji.

 

Z tym kapitalizmem, toś dopiero pojechał – firmę prowadzisz, więc te zasady kapitalizmu jak mniemam są na miejscu pierwszym w porządku codziennym a skoro tak, to i ludzi dobrze opłacać musisz przez co nie drewnem na Mazurach a węglem ci kopcą, bo na nic innego i lepszego ich nie stać.

 

Że każdy powinien się martwić o siebie – o to dopiero jest wyznanie – a co z tym co przed wojną u nas się skryli.

Ta Portugalia przypadkiem z Peterzburgiem ci się nie pomerdała, bo jedno jaki drugie na literę „P” się zaczyna, więc cóż to za różnica jak dla ciebie - patrząc po tym co wypisujesz.

Edytowane przez samsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tych co zasypowe z buforami maja i tych co ich rzesze ciągle zasilają – to co – psychiatrycznie leczyć, na sybir wysłać czy może jak w Katyniu wybić.

 

O czym piszesz? Lolson zasugerował czy moze był przekonany ze bycie palaczem dla niektórych to jedna wielka przyjemnosc. Takich nie ma, ja nie spotkałem, na forum nikt do tej pory sie nie ujawnił, mozna przypuszczac ze nie istnieją palacze domowi którym dla których obsługa, czyszczenie, ladowanie wegla, wynoszenie popiołu i inne czynnosci z tym zwiazane to przyjemnosc. O tym własnie z nim dyskutuję o niczym wiecej. Nie odnosze sie do tego dlaczego mają takie kotły, dlaczego je zainstalowali i co dalej mają z nimi zrobic. Po prostu czytaj dokladnie, a wtedy zrozumiesz sens moich uzasadnionych wątpliwosci wobec hipotezy Lolsona. Hipotezy bo potwierdzona ona nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj kocioł na ekogroszek.

Zresztą zapytał o zdanie to mu podpowiedziałem. Zawsze możesz zaproponować mu coś innego i odpowiednio uargumentować.

No i poszły konie po betonie.

O czym piszesz?

Ale nie chce o tym - o tym już dość będzie.

 

Trzeba uzależnić od gazu i prądu (ogrzewania elektrycznego) pod pretekstem smogu jak najwięcej ludzi , a później sterować cenami do woli.

A pellet nie jest już bardzo drogi ?

Bo wg mojej wiedzy w eksploatacji jest już droższy niż gaz ziemny a o jednostce energii z pompy ciepła to już nie mówię :)

Węgiel i pellet to dzisiaj tylko dla wybrańców, którzy z liczeniem mają problemy ;)

Gaz również.

Moje 2 ostatnie rachunki to jakaś porażka.

Dostawca gazu wypowiedział mi umowę na dostarczanie, czujecie?

Dostawca zrezygnował z dostarczania!

Na moje pytanie dlaczego, stwierdził że nie jest w stanie zagwarantować jakiejś sensownej ceny.

Pewnie zaraz ogrzewający energią elektryczną doświadczą podobnie

Tak – tak – mamy już za sobą tanie ekolobgiczne ogrzewanie z kotłami na olej przepracowany i olej opałowy.

Są już za nami czasy gdy kotły gazowe na powrót węglowymi zastępowane były.

No i teraz w związku z tym :

Trzeba uzależnić od gazu i prądu (ogrzewania elektrycznego) pod pretekstem smogu jak najwięcej ludzi , a później sterować cenami do woli.
Mam kolejna rewoltę cenową.

Dalej tak się dzieje i tak dziać się będzie – wszak baranów siać nie trzeba, bo same się kocą.

Wszystko jest dobrze jak jest dobrze a jak innej alternatywy nie ma – to co w tedy – w groszkowca ruszt władować można i jak z papierami kominek pójdzie.

Tylko z tym jest takie małe ale jeszcze : Węgiel i górnictwo w Polsce. Co dalej? Bogdan Tkocz: Musimy być samowystarczalni

A z tą spalarnią śmieci w Rybniku – nie powiem – ciekawe – ciekawe i rozważenia godne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Za to taka przeróbka zapewnia pełen komfort w każdym pomieszczeniu w domu przy zamkniętych drzwiach i najdalej oddalonych pokojach.

 

klimatyzator ogrzewa strefę dzienną , natomiast w mniejszych sypialniach klimatyzator będzie taktował bo nie ma jednostek 500 W Lepiej sprawdzą się grzejniki elektryczne z porządnym termostatem które tylko uzupełnią klimę w mrozy lub kiedy drzwi do tych pokoi będą zamknięte. Jakkolwiek by nie kombinować trzeba zadbać o porządne ocieplenie przegród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimatyzator ogrzewa strefę dzienną , natomiast w mniejszych sypialniach klimatyzator będzie taktował bo nie ma jednostek 500 W Lepiej sprawdzą się grzejniki elektryczne z porządnym termostatem które tylko uzupełnią klimę w mrozy lub kiedy drzwi do tych pokoi będą zamknięte. Jakkolwiek by nie kombinować trzeba zadbać o porządne ocieplenie przegród.

To jest to, o czym napisałem wcześniej.

Przy takiej pc PW zawsze grzejemy z COP.

Dla kogoś, kto ma kable, takie rozwiązanie nie jest niemożliwe do zastosowania.

Należy rozważyć i przeliczyć każde z rozwiązań.

Wybrać, to co jest optymalnie.

Ps.

Sam mam koze w piwnicy na wypadek "W" i drewna na całą zimę.

Ale to z czasu, kiedy chciałem palić jeszcze smieciuchem.

Tak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...