Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ilegrzejnik ma W przy 75/55/24 jeżeli ma 537W przy 75/65/20 ?


szczukot

Recommended Posts

Trudno mi powiedzieć czy występuje na maturze. Jak będziesz pisał to daj znać.

 

Ja szukam odpowiedzi w celach "budowlanych" a nie edukacyjnych (matury nie muszę mieć).

 

Ktoś inny może dać mi jakieś info ?

 

Maturę miałem 32 lata temu i już nie pamiętam jak się takie zadania oblicza. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto go tam wie... moc grzejnika zależy też od innych parametrów, nie tylko temp. zasilania/powrotu, ale też od sposobu podłączenia. Jeśli wiesz jakiej firmy to jest grzejnik to poszukaj na stronie producenta specyfikacji technicznej, może znajdziesz moc dla tych parametrów, które podałeś, ale tak czy inaczej będą to tylko teoretyczne liczby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że w każdym przypadku poza skrajnie wysokimi temperaturami, temperatura zasilania jest 10st. wyższa od powrotu. Skąd pomysł, że grzejnik będzie miał zasilanie 75 st. a powrót 55? obieg grawitacyjny?

 

I chyba wszystkich nas tutaj nurtuje pytanie, po co to liczymy? :) Co ma dać odpowiedź na to pytanie? To zadanie na jakieś studia, czy zmieniasz źródło ciepła/docieplasz ściany? Uchyl rąbka tajemnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest trochę źle zadane. Nie chodzi o to ile grzejnik ma mocy bo ma on taką samą moc zarówno przy parametrach 75 / 55 / 20, jak i przy 75 / 55 / 24.

Ostatni składnik jest temperaturą otoczenia jaka panuje w pomieszczeniach.

 

Jeśli Tobie chodzi o to aby przy parametrach zasilania 75*C i temperaturze powrotu 55*C w pomieszczeniu było nie 20 ale 24*C to moc grzejnika najpierw podziel przez współczynnik "K" dla temperatury 20*C a następnie pomnóż wynik przez współczynnik dla temperatury 24*C

To ci wyznaczy moc grzejnika jaką powinieneś zainstalować aby w pomieszczeniu temperatura podwyższyła się do 24*C

 

Zakładam oczywiście że moc starego grzejnika jest wystarczająca i dobrana do zapotrzebowania pomieszczenia na ciepło dla temperatury 20*C.

 

Tak samo robimy jeśli zmieniły się inne parametry.

Dzieląc moc przez współczynnik otrzymujemy zapotrzebowanie pomieszczenia na ciepło natomiast mnożąc przez nowy współczynnik otrzymujemy moc nowego grzejnika

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...