Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zakup węgla w PGG - czytaj sklepie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 526
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przykładowo Chiny zwiększyły w tym roku wydobycie o około 300 mln ton, czyli 6 razy więcej niż w Polsce wydobywamy rocznie.

Aś się dał wypuścić – u niego to jest rzeczą normalną – sławi się tym i lubuję się w tym, że w taki sposób na innych napada – dla tego zadałem mu jego sławetne pytanie za które mu tu teraz dowalę i podpowiem jeszcze Tobie.

Po którym nowym roku? Bardzo optymistycznie licząc do grudnia 2022 MOŻE uda się rozładować połowę potrzebnego węgla, czyli 5 mln ton z potrzebnych 11 milionów -- 5 dla ludności i 6 dla energetyki, liczę 3 dni na rozładunek statku 100000DWT w porcie. Arytmetyka: zaokrągam do 10 mln ton dzielę przez 100tys ton, wynik 100 razy 3dni czyli 300 TRZYSTA dni na rozładunek w porcie. Gdzie ewentualne sortowanie/przesianie, transport do składów, od składów do domów lub kotłowni czy elektrowni??????????? Ostatni optymistycznie może dostaną opał w maju 2023.

GRATULACJE dla rządu za logistykę.

Założenia optymistyczne:

1. wyładunek 3 dni - ludzie z wybrzeża twierdzą, że 3 do 5 dni

2. zima lekka, wagony nie zamarzną a cargo będzie śmigać jak pendolino i lokomotyw oraz maszynistó na obsadę nie zabraknie.

itd......

Oby moje wyliczenia w gónwo się obróciły. Tfuj!

Jak powyższe do poniższego teraz wygląda - ano tak jak byś wiedział o tym co z naszym węglem się porobiło i dzieje ale chcąc niejako usprawiedliwić tą sytuację mydlisz oczy tym czego pewnie też nie ma i nie będzie.

Te doniesienia którymi się posłużyłem też pewnie są fałszywe, bo nic nie słychać o tym węglu który dawno temu ze statków miał być rozładowywany nie wspominając tu o tych statkach które z węglem do nas zmierzać miały.

Stojący przy sterze tyle o tym gadają ale o przyczynie tego nie nadmieniają – wszyscy ze wszystkim są zmówieni a tu do tego jeszcze na FM-ie się nas mami.

Wydało się! Węgiel MASOWO Wywożony z Polski, a Dla Polaków BRAKUJE! - Analiza Ator Finanse Inflacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aś się dał wypuścić – u niego to jest rzeczą normalną – sławi się tym i lubuję się w tym, że w taki sposób na innych napada – dla tego zadałem mu jego sławetne pytanie za które mu tu teraz dowalę i podpowiem jeszcze Tobie.

Odkąd skończyłem budowę własnego domu w złotych czasach, gdzie wszystko było tanio, rzadko zaglądałem na to forum. Teraz zacząłem znowu, ponieważ chcę zrezygnować z węgla i szukam innych opcji. A niech sobie napada, mam to w d.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt że cena węgla już w pgg zaczyna być całkowicie nieopłacalna w stosunku do ogrzewania np pompą ciepła a dodać do tego cenę transportu to już całkowicie się to nie spina , trzeba brać to na bary i powiedzieć sobie każdy z osobna tak dupcę ten cały węgiel drewno itp a chociażby nawet dla wygody , trzeba by założyć nowy wątek jak sklecić sobie pompę ciepła tymi ręcoma ale z mety wyrzucać z wątku ludzi tzw mieszaczy czytaj w domyśle każdy wie o jakie grupy ludzi chodzi a wierz mi pompę ciepła da się zrobić taniej niż nowy piec na ekogroszek nawet podłej jakości a nie te wypasione ba nie wspominam nawet o peletowca bo w ich cenie mamy naprawdę super wydajną Japońską pompę ciepła do samodzielnego montażu .
Zaś masz problem ze zrozumieniem tego co przeczytałeś i nie dociera do ciebie to co i o czym piszesz.

PC na już, to dostępne nie jest – najpierw ocieplenie, później instalacja a dopiero po tym o tym można myśleć, do tego jeszcze cholera wie jak w tym roku z zasilaniem w ee będzie już nie nadwiązując do tego za ile.

Z założeniem tematu pomysł przedni tylko jak znam ciebie, to obiecanki cacanki i gruszki na wierzbie – no ale jak byś się jednak złamał i temat założył, to tu dobre miejsce na niego będzie : https://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?73-Pompy-ciep%C5%82a .

Tymi o których nadmieniasz przejmować się co nie ma – oczy zamykać będziem i lać po pyskach ile wejdzie.

Na YT jest trochę filmów o tym, także by było czym się podeprzeć i nawet na tych filmach tłumaczyć i opowiadać.

 

@DUNIA - nie przesadzaj - pilnować będziesz - nikt nikomu nic złego nie zrobi i na siłę niczego nie wciśnie - ja w dbaniu o to pomocny Ci będę.

Edytowane przez samsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zacząłem znowu, ponieważ chcę zrezygnować z węgla i szukam innych opcji.
No to masz problem, bo czasy takie, że kasa to już za mało - nawet ci co kasy dość mają, to są posrani, że przy brakach zasilania PV na nic będzie a PC bez prądu nie pójdzie choć by ze złota było - do tego te ich przepisy piepszone - na wszystko papier mieć musisz gdzie znaczenia nie ma czystość spalin a w dziedzinie czystego ogrzewania jest do rozważenia kilka rzeczy godnych - no ale bez papiera się nie da i do tego jeszcze to ich CEEB - możesz coś fajnego wykombinować ale co z tego jak w CEEB i z tym związanym nie przejdzie.

Tu zaglądałeś : https://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?68-Ogrzewanie - na ten temat wiele jest o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ty właśnie do takiej grupy należysz w tym wątku. Ty i tobie podobni wykorzystując ludzką niewiedzę wsadzili byście pompę ciepła nawet do nieocieplonego domu ze starą instalacją. Przypomina mi się widok z jednej posesji gdzie przed domem jest powietrzna pompa ciepła Buderusa, na placu solary a w piwnicy przez okienko widać sosnę. To się nazywa rozdawnictwo i robienie ludzi w ciul..

 

O czym ty do mnie rozmawiasz ? ja węglem skończyłem palić w marcu tego roku i nigdy na to nie narzekałem ba byłem bardzo zadowolony bo spalałem od 2-max 3 ton ekogrocha a 4 lata temu miałem zasypowca defro górniaka i poza dziennym rozpalaniem w sumie też nie narzekałem ale sam chyba też widzisz że to już koniec raczej i trzeba podejmować decyzje , mój dom nie nowy tylko budowany podczas początków Hitlera ale potrafiłem go dosyć dobrze docieplić chyba czując posdkurnie co za niedługo będzie no i nadeszło , a co do pompy to przecież da się ją zrobić naprawdę w małych pieniądzach ba 2 tony węgla w obecnych cenach na to wystarczą a jak prądu nie będzie co przy tych durniach poprzednich i obecnych bardzo możliwe to wstawię do salonu piec typu żar bo mam takowe gdzieś stać i tyle płakać nie będę ale czy maczety wtedy nie użyję tego jeszcze nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo Chiny zwiększyły w tym roku wydobycie o około 300 mln ton, czyli 6 razy więcej niż w Polsce wydobywamy rocznie.

 

 

No właśnie - Chiny.

Czyli chcesz być "Chinami Europy". Brudnym, zanieczyszczonym krajem, gdzie jednostka nie ma nic do powiedzenia - i jeśli trzeba, to się ją przesiedli 500km, bo przecież węgiel jest najważniejszy.

"Raj, któy śpi na węglu" :))

Nawet nie chcę pisać o poziomie bezpieczeństwa w chińskich kopalniach - kilkuset denatów rok w rok.

No, ale przecież musi być tanio, prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - Chiny.

Czyli chcesz być "Chinami Europy". Brudnym, zanieczyszczonym krajem, gdzie jednostka nie ma nic do powiedzenia - i jeśli trzeba, to się ją przesiedli 500km, bo przecież węgiel jest najważniejszy.

"Raj, któy śpi na węglu" :))

Nawet nie chcę pisać o poziomie bezpieczeństwa w chińskich kopalniach - kilkuset denatów rok w rok.

No, ale przecież musi być tanio, prawda ?

Czemu Ci tak to przeszkadza? Myślisz, że Chińczycy ubolewają nad swoim losem? Do kopalń na siłę nawet w Chinach nie zatrudniają. To biadolenie nad wyzyskiem Chińczyków słyszę od dobrych 20-tu lat, a tymczasem Chiny rzuciły rękawicę Amerykanom. Jak nie lubisz wspierać reżimów, to nie kupuj chińskim produktów, tylko jaką masz alternatywę?

 

Niedługo będziemy ich błagać, żeby rzucili nam na rynek trochę komputerów i smartfonów, a co gorsza - samochodów. Coś za coś, a u nas coraz częściej coś za nic.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - Chiny.

Czyli chcesz być "Chinami Europy". Brudnym, zanieczyszczonym krajem, gdzie jednostka nie ma nic do powiedzenia - i jeśli trzeba, to się ją przesiedli 500km, bo przecież węgiel jest najważniejszy.

"Raj, któy śpi na węglu" :))

Nawet nie chcę pisać o poziomie bezpieczeństwa w chińskich kopalniach - kilkuset denatów rok w rok.

No, ale przecież musi być tanio, prawda ?

 

Chińczycy na wyżynie lessowej od 1994 do 2009 zregenerowali wyjałowione ziemie o powierzchni dzisiejszej Belgii. Chińczycy pokryli szczyty gór Taihang panelami słonecznymi o mocy 321 megawatów. Docelowo farma słoneczna obniży emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 251 000 ton rocznie. Pora się obudzić, Chiny to już nie jest kraj produkujący śmierdzące lalki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy na wyżynie lessowej od 1994 do 2009 zregenerowali wyjałowione ziemie o powierzchni dzisiejszej Belgii. Chińczycy pokryli szczyty gór Taihang panelami słonecznymi o mocy 321 megawatów. Docelowo farma słoneczna obniży emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 251 000 ton rocznie. Pora się obudzić, Chiny to już nie jest kraj produkujący śmierdzące lalki.

 

Ale kto by chciał mówić o ich wielkich osiągnięciach a nie robią tego tylko u siebie , lepiej szukać małych dupereli i się czepiać a prawda taka że bez nich my zdechniemy bo tak tzw wielcy Europejscy lewaccy barany prowadzą interesy że zostaniemy skansenem z czystym powietrzem bo fit for 55 jest najważniejszy nawet kosztem głodowania i zamarznięciach w swoich domach , staczamy się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Docelowo farma słoneczna obniży emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 251 000 ton rocznie..

 

Wow !

:lol:

 

A te 300mln ton węgla, którego wydobyli więcej, niż w roku uprzednim wyemituje do atmosfery 600 mln ton CO2. Nie pisze o PM i SOx

Mam nadzieję, że im gór wystarczy :))

 

Ja doskonale zdaję sobie sprawę, ze Chiny "to już nie jest kraj produkujący śmierdzące lalki.", ale o zanieczyszczeniu i prawach jednostki wiem od szkolących się w moim mieście Chińczyków.

Choć bali się o tym mówić w szerszym gronie, bo obawiali się, że któryś z nich doniesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow !

:lol:

 

A te 300mln ton węgla, którego wydobyli więcej, niż w roku uprzednim wyemituje do atmosfery 600 mln ton CO2. Nie pisze o PM i SOx

Mam nadzieję, że im gór wystarczy :))

 

Ja doskonale zdaję sobie sprawę, ze Chiny "to już nie jest kraj produkujący śmierdzące lalki.", ale o zanieczyszczeniu i prawach jednostki wiem od szkolących się w moim mieście Chińczyków.

Choć bali się o tym mówić w szerszym gronie, bo obawiali się, że któryś z nich doniesie

Polecam obejrzeć znakomity dokument "Kiss The ground " żeby lepiej zrozumieć obieg CO2 w przyrodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale rozumiem. I wiem, że jak za rok znowu zwiększą wydobycie o 300mln tom, to przyrodzie nie pomogą, nawet, jeśli na jakimś skrawku swojego państwa zastosują rolnictwo regeneracyjne. Zresztą nie o nim jest ten temat Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam obejrzeć znakomity dokument "Kiss The ground " żeby lepiej zrozumieć obieg CO2 w przyrodzie

A już ci. Proponuję obejrzeć wywiad [

ze znakomitym Polskim odkrywcą i wynalazcą Stanisławem Skrzypczakiem co mówi o CO2 a nie oglądać filmy ze zdegenerowanego świata. Edytowane przez DUNIA.MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już ci. Proponuję obejrzeć wywiad [
ze znakomitym Polskim odkrywcą i wynalazcą Stanisławem Skrzypczakiem co mów o CO2 a nie oglądać filmy ze zdegenerowanego świata.

 

Mam nadzieję, że oglądający nie wezmą sobie do serca słów p. Stanisława, żeby w kotłach spalać butelki PET :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję obejrzeć wywiad [
Po co do tego wracasz - w czasach gdy to zaistniało - ostry bój o to się toczył tu na FM-ie jak i na Info oraz w YT - byli i tacy co to testowali - tak czy inaczej projekt upadł a teraz, że na legalu już kopcić można, to po co sobie tym głowę zawracać.

Lepiej byś co napisał o tym :

Nazwa produktu:

Kostka - Ziemowit - 1000 kg luz

Waga towaru: 5000 kg

Łączna cena towaru: 4391,10 zł

Transport we własnym zakresie 2700,00

RAZEM: 7091,10 zł / 5 = 1418,22 za 1 tonę.

I co dołażą jeśli dokładać będą do tego skoro węgiel po niżej ceny 1000 zł za tonę został kupiony.

Albo tu :

Już kupiłem jej 2 palety ekogroszku z Taurona.

W tygodniu machnę jeszcze 2 tony karlika z PGG na patencie

Wysyłają workowany na paletach. Cena stała nieważne gdzie 160 zł za palete.

Jak zakładam w PGG cena za transport będzie podobna czy może nawet taka sama ?

Jak to widzisz i uważasz :

Bo już „@”gada, że by wziąć dopłatę, to węgla kupować wcale nie trzeba - co też pokrywa się z szemraniem innych na ten temat – że bo niby wystarczy mieć zgłoszone do CEEB i zaświadczenie od nich a już o dopłatę można składać oraz że bo niby wszystkim ubiegającym się będą po 3000 zł wypłacać.

Jak dostaniesz dopłatę to dalej na składzie zapłacisz 3000. Lepiej tą kasę (z dopłaty też ) wydać na prąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co do tego wracasz

Czytaj dokładniej, pisałem o CO2 a nie o katalizatorze. Osobiście wolę naturę, szamot i wysoką temperaturę.

że bo niby wystarczy mieć zgłoszone do CEEB i zaświadczenie od nich a już o dopłatę można składać oraz że bo niby wszystkim ubiegającym się będą po 3000 zł wypłacać.

Bardziej mnie martwi inny zapis w tej deklaracji zgłoszeniowej.

screenshot-cdn-files-smcloud-net-2022-08-25-19-29-53.png

Edytowane przez DUNIA.MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...